merge cineva la Active Center? Detalii, please

merge cineva la Active Center? Detalii, please | Autor: Catalina

Link direct la acest mesaj

Buna fetele gravidutze,
Tot incercand sa gasesc informatii despre cursuri pentru parinti, gimnastica pt gravide etc. am dat de Active Center.
Site-ul arata ok, cu multe informatii utile si am inteles ca este condus de o moasa, ceea ce ma face sa mi se para si mai interesant.
Dar am zis sa va intreb pe voi mai ales daca ati beneficiat de serviciile acestui centru. As vrea si eu sa merg si incerc sa aflu experiente.
Va multumesc anticipat,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Intr-adevar centrul este condus de catre moasa sefa de la Universitar, parca o cheama Vania si nu mai stiu cum. Tot ea tine si niste cursuri gratuite ce au loc parca in fiecare luni la magazinul Mothercare din Dorobanti. Din cate stiu eu, de regula povesteste la aceste cursuri gratuite lucruri la modul general ca doar interesul ei este sa atraga lumea sa vina la Active Center la cursurile contra-cost. Este o persoana placuta care doreste sa faca viata gravidelor cat si nasterea cat mai placute, eu am ascultat-o la unul din cursurile gratuite organizate de Centrul Medical Unirea.
Leyla 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

wow! am intrat si eu pe site si pare minunat! stie cineva preturile? vad ca abonatii CMU au reducere 10% la unele servicii!

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

eu le-am scris un mail si astept raspuns. cum il primesc vi-l copiez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Buna burtici!

Eu am primit deja raspuns de la active center, asa ca va pot oferi chiar acum tarifele pt. diversele servicii pe care le ofera.

Program gim gravide:

1.Cursul de pregatire pt nastere este recomandat a se incepe dupa saptamana 21
- modul pregat nastere 4 sed 360 ron
- modul preg nastere 7 sed 560 ron

2. Gim gravide
- gim gravide cu elemente de gim posturala & ex de respiratie: marti & joi 18:00-19:00
- gim gravide cu elemente de dans: marti 19:00-20:00
Abonamente 10 sed - 160 ron

- gim acvatica gravide: sambata 9:30-10:30
Abonamente: 10 sed & bonus World Class1 sed gratuita & bonus Active
Center - 300 euro; se poate face shering su altcineva in cazul in care doriti 1/2 abonament.

Mie personal preturile mi-au parut cam piperate, asa ca nu ma voi inghesui la ei. Voua celor care veti ajunge acolo multa bafta si sa va bucurati din plin de cursurile alese, ca, dupa cum am citit, sunt foarte eficiente.

V-am pupat! O dupa-amiaza placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Eu am fost aseara acolo mi-a placut atmosfera, erau gravidute la ora de gimnastica posturala si apoi de dans... aerobicul este 160 ron 10 sedinte, martea si joia incepand cu ora 18.
Mai au si acvatic pt. gravide, diverse module pt. ingrijire copil etc.
Maine merg la aerobic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Mama ce preturi, chiar ca sunt piperate. Cred ca ii zic pas. Mie inca nu mi-au raspuns, mai astept.
Ma intreb daca la Municipal se mai fac cursuri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Uite, am primit de la un centru, mi se pare ca se cheama drum spre lumina sau ceva asa, urmatoarea oferta:

Participarea la curs este bine sa fie facuta cat mai devreme, chiar din primele 3 luni.
Inscrierea se face cand doriti, seriile de curs se stabilesc in functie de nr. de cursanti inscrisi.Noi incepem o noua serie saptamana viitoare, de miercuri.
Cursurile se desfasoara de 3 ori pe saptamana, intre orele 17-21.
Sunt 8 lectii a cate 4 ore, costul este 450 RON.Din momentul inscrierii, beneficiati de servicii psihologice, tehnici de relaxare si respiratie gratuite, pe tot parcursul sarcinii si 3 luni dupa aceea.
Coordonatorul cursurilor sunt eu, presedintele Fundatiei, Anca Kosina
Tel. de contact 0745.075.139

Tot piperate si astea. Azi sun la Giulesti si la Municipal ca se pare ca la astea private nu ma lipesc.

Cata 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

oau, dar stiu ca au niste preturi...!!!!


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Si eu m-am inecat cand am vazut pretul pentru piscina; dar la aerobic si dans nu mi se pare chiar asa mult, comparativ cu un abonament de aerobic obisnuit, mai ales la ce beneficii promit ca ai apoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Eu m-am interasat deja de cursurile pt. parinti de la Spitalul Universitar, pt. ca medicul meu ginecolog lucreaza chiar acolo. Mi-a spus ca nu se mai tin aceste cursuri pentru ca asistentele care-l organizasera o faceau benevol, asa ca au renuntat! Si mi-a recomandat cu caldura Active Center! De ce? Pentru ca parte din asistentele/moasele care oragnizasera in trecut "Scoala parintilor" la Universitar, organizeaza acum chestia asta la Active Center. Dragutz din partea lui, dar cum nu ma dau banii afara din casa...

Catalina sa ne spui si noua, te rog, daca la Giulesti se mai fac cursurile astea si care sunt conditiile (ma refer la tarife, program etc).
Multumim anticipat pentru informatii.

V-am pupat!

Mergi la inceput