Dr. Tutunaru (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Dariana+Anasia nu va speriati mai ca nu doare chiar asa rau. E senzatia nasoala ca te apasa pe burtica si te maseaza pe toata suprafata ei, sa simta uterul daca s-a retras ca lumea. Dar chestia asta dureaza 2 min, nu va inchipuiti ca e cine stie ce durere groaznica. Of..daca stiam ca va sperii asa mai bine taceam

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Multumesc pt raspunsuri.O sa-l mai intreb si eu pe dr T in legatura cu vitaminele.
In alta ordine de idei ,voi cat ati dat sau cat v-ati propus sa dati la nastere (cezariana sau normala) la dr,anestezist,manaII,neonatolog,asistente? Sau care stiti ca sunt preturile in Elias?

Luminiža16+ si Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari Monique! Sa-ti traiasca fetitza si sa fie sanatoasa si fericita!!!! si mami si tati la fel!

Pupicei, Ingeras 26+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

madau, stai linistita,nu sunt speriata, e bine de stiut la ce sa te astepti; oricum, ma gandeam ca o sa fie putin nasol, ca de.. este operatie; eu am o sezatie ciudata si acum pe langa taietura, de amorteala si evit sa ating;

anasia mami de Alessia Anca

pozici
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Nici eu nu ma simt complet refacuta,dar m-am mai linistit acum, madau, daca zici ca nu e chiar asa nasol, doar am trecut noi prin dureri mai puternice si n-am murit, nu?
Pai daca esa-mi fac programare ....mai ajung eu .... cred ca la 9 saptamani!Eu am observat ca nu se respecta niciodata si nu intreaba nimeni de nicio programare, atunci de ce le mai facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

fetelor care ati nascut deja...imi puteti spune daca inainte e nastere se mai face eco? Am auzit ca unii bebelusi au circulara de cordon si tare mi-e frica de chestia asta. Banuiesc ca si la controlul de 38 sapt. se vede.
Bebelinul meu e mai cumintel in ultima vreme, oare nu mai are asa mult loc de desfasurare?

Si mai am o intrebare referitoare la doctor...am inteles ca el vine la orice ora. Eu as vrea sa stiu daca sta cu noi numai in momentul expulziei si atat. Ma gandesc ca e foarte importanta prezenta lui acolo, mie cel putin imi inspira incredere. In altcineva nu cred ca as avea incredere . Si mi-ar fi si teama daca nu l-as sti acolo.

Pupici


Cata + puiutul din burtik :)
36+ Robert Alexandru
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Mie mi-a facut echo, dar s-a inselat destul de mult aparatul, pt ca a zis ca are 2800 gr si bebele a avut 3050 gr. Dl. dr. a stat cu mine de cand m-am urcat pe masa, deci da, in momentul expulziei si dupa (cusaturi, chestii).Inainte de asta mai venea din cand in cand sa vada cum sunt, dar si cand a venit.... am zis ca l-am prins pe Dumnezeu de picior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Din cate am aflat eu, doctorul vine cand ai dilatatia maxima. Pana atunci tine legatura cu moasa care se ocupa de tine. Oricum ar fi absurd sa stea tot travaliul langa pacienta, adica 12-14 ore. Mai au si altele nevoie de el.

mayaione 33+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna fetele,
Din cate am intzeles eu, dr T vine, vede, apoi mai pleaca (mai are si alte paciente), dar in momentul critic e acolo ceea ce e foarte important, si dupa - cusaturi si alte cele...

38+ cu Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Fetelor, eu am cam intrat in panica ca o sa nasc si nu sunt regatita cu nimic. Cele care a-ti nascut prin cezariana(Anasia)trimite-mi si mie un pm cu ce bani te-ai prezentat tu si la cine? Cine participa efectiv la nastere la cezariana? Cum dau banii? inainte, dupa...
La nasterea normala cam stiu care e mersul, dar daca bebe nu s-a intors ma paste cezariana si trebuie sa iau in calcul si aceasta varianta. Mie mi se pare ca incepe sa se cam lase burta, de 2 zile o simt din ce in ce mai grea, m-au apucat niste greturi nocturne de parca as fi in primul trimestru, am iar contractii, dar din fericire de data asta nu mai sunt atat de dureroase si parca nici regulate nu mai sunt. Am insa ore intregi cand burta parca sta mai mult tare. Secretiile vaginale s-au accentuat... Parca ar fi un inceput de final... Mie asa imi pare. Offf, nu am nici bagajul facut, nu am nimic pregatit. Bani nu mai spun. Saptamana asta trebuie sa incep usor usor macar cu bagajul. Sa imi cumpar toate cele. Ptr cusatura fie ea jos fie cezariana, cu ce a-ti dat? In afara de baneocin si bepanten si bineinteles pampers si servetele umede ce ati mai avut nevoie ptr bebe in spital? Trusa de epidurala ati avut-o cumparata sau o pot cumpara si atunci? Am auzit ca poate sa vina si anestezista cu ea. doamne cate intrebari am dintr-o data. Hai sa va las sa mai respirati. Va mai intreb eu saptamana asta pe parcurs ce imi fac bagajul.


tanima 33+ mami de Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput