Mamici de noiembrie - decembrie 2006(37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Miro, ti-am scris si pe mail :))
despre vanite, daca ai vana normala acasa, exista un suport de vanita care se prinde de marginea vanei si ala e ok...iti pui vanita pe el si gata... asta daca ai o vana normala, ca noi avem una pe colt si nu se potriveste :)) ... lasa ca ti le arat cand mergem la shopping ..


Dia 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

va multumesc mult dragele mele..intr-adevar sunt treaza de la 7...v-am citit in tot acest timp...sa stiti ca aseara am luat nos-pa inainte sa ma bag in pat....si la fel si dimineatza pentru ca ma doare burta si ma doare bazinul....va pup si tinem legatura.mai mult nu pot scrie..so oricare ar fi in locul meu ar fi in aceeasi stare..dar sa stiti foarte mult conteaza ca sunteti alaturi de mine si sfaturile voastre mi-au mers la suflet...va iubesc

dolores 27+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

sa nu uit..la multi ani mio75..sa fii fericita, iubita si apreciata..sa ne mai dai vesti despre voi..tu si bebe

dolores 27+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

oamenii se urasc pentru ca se tem unii de altii;se tem pentru ca nu se cunosc;nu se cunosc pentru ca nu comunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dia, multumim mult pentru informatiile despre saltelute...eu nu prea stiam nimic despre saltele din cocos si iarba de mare...Dar ma gandeam ca-s mai bune decat clasica Relaxa...Oricum, e bine de stiut...cred ca vom cumpara si noi relaxa...

Iuly, nu trebuie sa fii suparata...nu ai specificat ca vorbeai despre "Nu pune mana pe copil" cand esti pe strada...Aici sunt de acord cu tine...DAR rudele si prietenii care vor veni in vizita, SIGUR vor lua copilul in brate...Asta nu e lipsa de igiena dupa parerea mea! Si eu am luat 2...ba nu, chiar 3 nou-nascuti in brate, inca de cand erau in maternitate si toti trei sunt mari, sanatosi si bucalati!!!

Raluca, bafta cu gradinita!!!!

Ingeras, ei, ei, ce bataitza iei!!!!...Si eu stau cu tensiunea exact ca si tine, mica inainte de sarcina mai mereu si din ce in ce mai mare acum, totusi in limite normale...E tensiune normala oricum ceea ce ai tu...SA nu treaca de 14 aia mare si de 8,9 aia mica...Monitorizeaza-te mereu, sigur e ok!

V-am pupacit pe toate...

Oana 24+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Buna fetelor,

dolores, imi pare rau sa te vad asa deprimata, eu cred ca starile de panica fac mai mult rau lui bebe decat problemele in sine..incearca sa te linistesti si nu rari mesajele de pe forum, sa nu te inchizi in tine ..sunt convinsa ca totul o sa fie bine pana la urma...cu davidutzul.

pupici multi

desiree 26+



"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"(George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ralu, ce frumos... si noi ne-am dori tare mult, dar pt moment nu avem cu ce :(

Fetele, nu a avut nimeni pb cu tensiunea? Nu stiti sa imi raspundeti?

Multam, frumos.

Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, dintre saltelutele cu cocos, cica sunt bune saltelele care au in compozitie un strat de fibra de cocos si in rest sunt saltele tip relaxa/ergonomice, etc... alea cica sunt ok, dar mie mi s-au parut f. scumpe, nejustificat.... in tm erau 5.000.000 lei
:(((....
asa ca am luat din aia normala, nu e relaxa, e o saltea ergonomica speciala pt bebei mici care are niste bule de aerisire si nu se sufoca copilul daca din intamplare ajunge cu fata in jos.... o sa caut in revista descrierea si modelul si il pun pe mailul comun, oki? si a costat 1.500.000

Dia 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Mio75 - sarcina usoara si bebe sanatos

LaviniP - si eu simt bebelina cand sughite chiar aseara sughita

Ingerasa -ultima data cand am fost la control aveam tensiunea 12 cu 8 destul de mare avand in vedere ca eu o aveam 10 cu 7 sau 11 si un pic,ma mai duc peste 1 sapt sa mai vad cum este si data e tot asa a zis ca-mi da trimitere la cardiologie mi-a zis sa mai reduc sarea dar eu nu prea pot manca nesarat

Dia -abia astept sa vad poze cu camera pt bebe

ma duc la mi-am pus si vinete la copt am treaba

Dolores -multi o sa vezi ca totul va fi bine

bamboletta 30+ bebelina Antonia
"poze"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am si eu steluta de membru incepator

bamboletta 30+ bebelina Antonia
"poze"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Asiza cine-a vorbit de suparare? In nici un caz. Numai ca un nou-nascut mi se pare ceva f. fragil. Cat am stat in spital imi era frica sa o schimb si de pampersi pe Di si asteptam asistentele, dar cam asa procedau toate mamicile la primul bb.
Eu si acum cand ajung acasa nu pun mana pe Di pana nu ma spal pe miini, si deja e mare. Nu mai spun ca in restul zilei cred ca ma spal pe maini de 100 de ori.
Deci de aceea spun ca nu sunt de acord ca sa-l ia in brate pe bb cat e mic-mic nici rude nici prieteni. De ce, dc pe urma Doamne-fereste bb pateste ceva sa stau sa ma invinovatesc si pe mine si pe nu stiu ce neam sau prieten, cand e mai usor sa previn acest lucru. Gandeste ca o sa nastem in iarna, cand gripa si racelile o sa fie in toi, si se pot transmite f. usor, nu e obligatoriu ca o persoana sa fie bolnava, e suficient sa fii stat langa cineva bolnav. Dupa ce am nascut-o eu pe Di spitalul din Cta a intrat in carantina din cauza epidemiei de gripa. Deci eu zic ca e mai usor sa previi, si nu cred ca o sa se intample o tragedie dc cineva nu-ti ia copilul in brate.
Dar fiecare e liber sa procedeze cum doreste cu copilul lui. Fiecare mama stie ce i se potriveste mai bine ei si puiului ei.



Luly 26s cu si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput