CIRESE de mai-iunie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Buna dimineata

VoichiV - La Multi Ani!!! Sa fii fericita si sa ai parte de cele mai frumoase momente alaturi de cei dragi tie.

Marilena - cum sa faca rubeola?? Vaccinul impotriva rubeolei si a celorlalte "boli de copilarie" ( varsat de vant, pojar etc.) noi le-am facut o parte in maternitate si o parte pe la 2 luni. Cu siguranta l-ai facut si tu...
Multa sanatate lui Robert si ne spui ce-ai facut la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Voichita La multi ani!!!! si multa sanatate si tot ce iti doresti tu!

Gicutza sunt "scumpa" la vedere pentru ca-i ziua prea scurta si io am prea multe de facut. cand ma trezesc dimineatza am senzatia ca incep o cursa sustinuta care se termina de abia pe la 2 dimineatza cand pur si simplu cad in pat si adorm instantaneu.
Si io as vrea sa ne mai vedem ... si nu vad de ce nu ne-am vedea ... spune-mi cand vrei sa tragi o fuga in IOR si se rezolva.
Ana mea e bine si are aceeasi "coafura" traznita ... toata lumea se minuneaza de ea pe strada. Pupam pe Ana ta si sper sa ne vedem curand. Cat priveste depresia ta, cred ca este de la oboseala ca si pe mine ma mai incearca din cand in cand. Remediul ar fi probabil un somn bun. Incearca sa te odihnesti un pic ... pupicei si ai grija de tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Vivighe scumpa si frumoasa foc Ingrid a ta ... si are niste ochishori, mama, mama ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Marilena - m-am uitat in caietul Luanei cu vaccinari. Vaccinul impotriva rubeolei se numeste MMR ( measles, mumps, rubella) sau mai este cunoscut sub denumirea de ROR ( rujeola sau pojarul, oreion, rubeola ). Choy mi-a spus ca in multe tari se face pe la 15 luni, dar in korea ei l-au impartiti in 6 etape..incepand de la nastere. Nu stiu cum este la voi???

Chiar vroiam sa va intreb daca voi ati facut vaccinul DTP ( diftero - tetano - pertusis)-tusea convulsiva, difteria. Eu am citit despre el ca ar fi cel mai controversat....ca multi pediatri nu-l recomanda...ca e destul de periculos. Si pe acesta il avem impartit tot in 6 etape..ultima intre 10-12 ani.

Dar HIB??? vaccinarea Anti- HIB - haemophilus imphluenzzae tip B - vaccinarea antimeningococica si antipneumococica.

Noi mai avem de facut: Varicela , Encefalita japoneza si Hepatita A - la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Buna dimineata!
Mai e cineva pe metereze la aceasta ora? Ca noi nu mai avem somn neam.Am intrat si noi in perioadele de criza de nervi.Ieri a tinut-o Andrei al meu numai in plansete si urlete de am zis ca innebunesc.Nu pot sa fac un pas sa plec de langa el ca edezastru.Se pune pe niste urlete cum nu am mai auzit.Cred ca ma injura toti vecini.Ieri credeam ca o sa fac o criza de nervi.si azi o luam de la capat,sa vedem ce va mai fi.Si cand ma gandesc cata treaba am,mai ales ca mi-e dor sa calc niste rufe ca sa ma linistesc(cred ca sunt dusa cu pluta daca am ajuns sa ma linistesc cand calc)
iu all!

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;104/st/20060506/n/Andrei/dt/8/k/e23c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Marrycalu,frumoase poze.Sa-ti traiasca Robert,sa fie sanatos!
Gicutza,cand mai facem si noi o intalnire prtin parc sa ne plangem de mila si sa ne mai relaxam un pic?

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;104/st/20060506/n/Andrei/dt/8/k/e23c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

buna dimineata
puiudana2004
si la Raluca am observat ca pina si atunci cind doarme trebuie sa fie cineva linga ea. ca daca se trezeste si nu e nimeni ...
ieri am descoperit iar ceva nou. statul cu spatele sprijinit la tati pe piept si sa privim lumea, vegetatia dar mai ales am descoperit-o pe Betty, catelusa care alearga prin curte. mama ce am mai fi alergat si noi.
asa ca ne-am obosit bine pe afara si aseara la ora 10 dormeam dusi.

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

multzumim Shori...noi inca ne mai intrebam cu cine seamana la ochi...eu ii am verzi...sotzul caprui, nimeni din neam nu-i are albastri...si nici vecini cu ochii albastriinu avem...mai cercetam arborele genealogic daca raman albastri...sau poate se transforma in verzi...desi pana acum nu dau semne.

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:


quote:
de nu stiu cand vreau sa te intreb ce mai face Iasi-ul meu drag? Mi-e dor de el de nu mai pot.. mi-e dor de toata familia mea care e in Iasi.. si tare as vrea sa ajung pe acolo macar cat sa o vada mama pe Ana dar acum sunt mult prea obosita si mi-e tare frica de un drum asa lung. Plus ca acasa ar sari toti pe noi sa vada copiii si m-ar obosi si mai tare. Asa ca amanam probabil venirea in Iasi pentru Anul Nou sau cel tarziu martie.



si mie mi-e dor de Iasi... am facut primii trei ani de facultate acolo si am fost anul trecut la intalnirea de 10 ani cu colegii de acolo, chiar daca am terminat in BucurestiLacri si Alexandru 30 mai 2006
Album pozici
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10704;0;1;1/c/59.5/t/54/s/60/k/4c88/weight.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
...si nici vecini cu ochii albastrii nu avem[




poate totusi vreun bunic de-al tau, cineva trebuie sa fi fost... se cheama gena regresiva....

Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album pozici
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10704;0;1;1/c/59.5/t/54/s/60/k/4c88/weight.png


Mergi la inceput