Ajutor

Ajutor | Autor: dana-alexia

Link direct la acest mesaj

Am un aparat foto digital HP si am incercat sa trimit niste poze la revista mami dar mi le-a refuzat spunand ca trebuiesc in format jpg. Cum sa le transform?
Multumesc anticipat!


DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ar trebui sa ai un program de editat foto in pc,cred.Eventual descarca www.tucows.com/preview/194967" target="_blank">Irfanview de pe net si cu asta se poate schimba formatul usor.(intri pe foto,File/Save As,in fereastra care se deschide alegi JPG-JPEG Files din lista care se deshide in dreptul "Save as type".Apesi OK si cam atat.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:

Am programul ACDSee dar nu stu cum sa le transform. Ce trebuie sa fac?


DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

E destul de simplu, deschizi fotografia cu programul respectiv si din meniu alegi Save as - ti se deschide o casuta de dialog unde dai nume pozei, si undeva sub spatiul unde scrii numele ai mai multe formate din care alegi varianta dorita, in cazul tau jpg.
Eu nu am programul de care vorbesti tu, dar astea sunt niste comenzi generale. Sper sa fie valabile si sa te descurci.



eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput