Inseminare (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Evoxina, si doctoritele Muresan Cezara si Vladescu Elena tot de la Bega fac inseminari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Heeeelp....:cine imi poate spune daca ]Clostylbegit poate inlocui Ovamitul ???
Azi am cautat in tot orasul ovamit si nu am gasit nicaieri, de maine treb sa incep stimularea si ma gandesc daca pot inlocui cu clostyl ?
O fi la fel de puternic, banuiesc ca substanta activa e aceeasi ?
Sanatate si pupici
E cam liniste pe aici, s-a perimat procedura ?Trecem la FIV, fetelor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:




Substanta activa e aceeasi...firmele care comercializeaza clomifenul dau nume diferite produsului! Din cate stiu e mai bland closty!
Eu numai closty am luat asa ca...nu-i bai! E bun! BAFTA!
Nu s-a perimat procedura...si eu astept sa scrieti! Eu abia la sf. lui septembrie cred ca ma inseminez iar! Pana atunci...va citesc din umbra!


dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Danyalo....mersi mult, m-am linistit
Bafta multa si tie la IA , sa auzim numai vesti bune,s-a deschis sezonul la IA si deci la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Tabitha!!! Unde esti, hai capul sus, mergem la inceputul lui oct amāndoua si facem un repetir. Ai sa vezi ca o sa avem cāte doi sau trei odata!
Fetelor, va astept cu vesti, vad ca inca sunteti timidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Eu abia azi am reusit si am vorbit cu dr M si mi-a dat unda verde la ovamit , mi-a indicat sa fac o HSG,si cel mai mult ma bucur ca m-a lasat sa fac monitorizare in orasul meu, sa nu mai fac drumuri la bucuresti, iar rezultatele i le comunic prin tel.
Deci pot spune ca am intrat in linie dreapta spre o noua IA, am facut o pauza cam lunga si parca a inceput din nou sa mijeasca o ...razuca de speranta
Bafta tuturor care urmeaza sa faca IA, sa avem vesti bune, de multe, multe toamna asta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Carry, Ovamit gasesti din plin la farmaciile Dona. Eu care ma stimulez deja de 10 luni stiu. Am obtinut cel mai mult 3 foliculi desi nu am reusit inseminarile. Luna asta nu am facut stimulare, si luni ma duc la monitorizare. Sunt tare curioasa sa vad daca fara stimulare iese ceva.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Amzulica...mersi, am gasit ovamit la sensiblu, dar tu cred ca nu ai facut stimulare 10 luni la rand, nu ? Eu stiu ca nu se face mai multe de 3 luni consecutiv, desi pe prospect scrie 6 !!!
Bafta multa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Amzulica, scuza-ma ca ma bag, dar va citesc constant de mult timp - ma pregatesc sa o iau pe calea IA - si mi-a sarit in ochi: 10 luni mi se pare fff mult. Stiam ca in general 3 luni se face stimularea cu el, pauza si apoi se poate relua.
Probabil ca tu ai facut si pauze, nu?

Fetelor, desi nu ma manifest, sunt alaturi de voi si va tin pumnii de fiecare data!
Sa ne dea Dumnezeu cate un ingeras (sau mai multi!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Sunt distrusa!
Cand m-am hotarat si eu sa fac inseminare sotul imi pleaca in delegatie fix in zilele fertile(13-14).Dar mai am o portita de scapare...sper.Ia uitati la ce m-am gandit:
Am mai facut 3 luni stimulare si atunci am luat Clostilbegyt in zilele 5-9.Se pare ca in zilele 12-13 deja era foliculul suficient de mare incat faceam pregnylul.
Eu am mai auzit de stimulari care se fac in zilele 3-7.Oare facand asa nu am sanse ca foliculul sa fie mare putin mai repede de ziua a 13-14?Adica ziua 10-11 sa ajung sa fac pregnylul?Oare pot sa sper?



ali

Mergi la inceput