Dr. Ion (Giulesti)

Dr. Ion (Giulesti) | Autor: Ariela

Link direct la acest mesaj

Buna,fetelor.

Am mare nevoie de sfaturile voastre.Daca il cunoasteti pe dr.IONde la Spitalul Giulesti va implor sa-mi spuneti si mie ce stiti despre el?.E doctor bun, te trateaza cu suflet si cu putin interes,
are mari pretentii materiale, dati-mi si mie toate datele, va rog mult.Am programare pentru luni si nu stiu daca sa ma duc sau nu.Am avut de-a face pana acum numai cu doctori femei care m-au facut sa pierd ani in sir, bani si sperante desarte, fara sa imi realizez marele vis.[q
Bebelusul tot nu a venit si nu mai am putere sa mai sper.Daca aveti un minut liber va rog dati- mi un sfat.Numai pe voi va am.

Pupici.
Ariela

Ariela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Daca vb de dr Ion Ionut de la Giulesti eu il stiu de un om si un dr extraordinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura miu spune:

buna ariela,
eu sunt pacienta dr.Ion si ce sa-ti spun merita sa incerci...nu stiu daca o sa-ti placa dar nu ai nici de pierduta daca te duci...
este un tip f calm care te asculta si iti vorbeste deschis....
cat despre partea materiala, nu iti i-a bani....eu ma duc la un cabinet particular la care are program vinerea...
este un dr. cotat destul de bine...
final, dr. nu se recomanda dar parerea mea este sa incerci ...
pupici
PS sa-mi spui ce parere ai daca te vei duce, te rog
lala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri.Laura, draga mea, de ce scrii ca nu stii daca o sa-mi placa?.E ceva in neregula cu dansul?.Crede-ma a ajuns sa -mi fie frica de doctori.Vreau sa-i povestesc tot istoricul meu si cum am ajuns la aceasta sterilitate secundara blestemata.Daca nu te superi spune- mi si mie la ce cabinet particular il pot gasi pe doctor? Eu ma duc luni , la 16.30 la Cabinetul de la Giulesti.Crezi ca ii place mai mult sa ma duc la cabinet particular.

Te pup.Ariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Ariela,

Poti sa mergi cu toata increderea la dr. Ion. Si eu sunt pacienta lui de mai multi ani, acum 1 an si jumatate am nascut cu el, este un om si un medic exceptional. Este calm, intr-adevar, si te asculta cu rabdare . Cu partea materiala este mai complicat , deoarece nu primeste bani...
Oricum , succese , si ai grija ca luni e mare inghesuiala la el la consultatii , e bine sa ajungi mai devreme.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Draga mea,
eu nu sunt din Bucuresti, deci nu ti-am scris pentru un sfat la intrebarea ta........darrrrrrrr iti doresc din inima sa reusesti pe aceasta cale,sunt alaturi de tine si te-am urmarit indeaproape (fiind inaintea mea cu tratamentul Liviei).
Curaj,moralul sus ca va veni si mult visat
Vei vedea ca in curind ne vei anunta
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Acum 2 ani cind am ramas gravida si trebuia sa nasc de revelion, vecina mea care lucreaza la Giulesti s-a gindit la un doctor care, daca e cazul, sa vina si in noaptea de revelion sa ma asiste la nastere. Se pare ca l-a gasit pe dr. Ion. Din pacate am pierdut sarcina, el m-a chiuretat, n-am avut nici o problema ulterioara. A avut rabdare cu mine si mi-a raspuns pe indelete la toate intrebarile pe care i le-am pus. Si n-a primit bani. Mi se pare un doctor de nota 10. Daca o sa ramin gravida tot la el o sa ma duc.

Succes,
Diana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura miu spune:

te ajut cu cea mai mare placere...
dupa cum am vazut si celelalte fete au aceiasi parere..nu primeste bani..este calm..un dr. bun..
eu sunt la el de aproape 3 ani, cumnata mea a mers la el si a si nascut cu el (are mare incredere in el), am dus jumatate din colege la el 99% sunt multumite...
eu nu ti-am spus ca nu o sa-ti placa..dar as vrea sa mergi la el o data si cred eu co' sa-ti placa....
iti dau toate detaliile de la cabinet..dupa parerea mea in spital nu prea are timp sa te asculte de la un cap la altul...este f solicitat
mergi la cab unde poti sa-i spui toata povestea ta..asta este doar parerea mea..
cab este langa Mall, tel 3221983, are prog numai vinerea de la 16-20
daca crezi ca mai pot sa te ajut, te rog, scrie-mi..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,fetelor. Buna,Laura. Multumesc pentru raspunsurile voastre.

Laura, draga mea iar te bat la cap cu intrebari. Dr.Ion accepta analizele mai vechi sau vrea ca pacienta sa le faca din nou pe toate?Adica te ia iar de la zero?.

Te pup.Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura miu spune:

buna ariela,
hai ca am sosit la serviciu'..putem sa-i dam drumul la vorba...
poti sa-mi scrii si pe mail, daca vrei..
te accepta si cu analize din alta parte, nu este nici o problema...o sa-ti placa ai sa vezi
'are mana usoara'- glumeam, nu te superi!!!!!
te rog sa ma contactezi cand doresti..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura miu spune:

error

quote:
Originally posted by laura miu

buna ariela,
hai ca am sosit la serviciu'..putem sa-i dam drumul la vorba...
poti sa-mi scrii si pe mail, daca vrei..
te accepta si cu analize din alta parte, nu este nici o problema...o sa-ti placa ai sa vezi
'are mana usoara'- glumeam, nu te superi!!!!!
te rog sa ma contactezi cand doresti..
pupici

Mergi la inceput