Nume rare ...si frumoase(2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Medeea & Matei sunt superb de frumoase :-)
Of,ce as fi vrut si eu o pereche de gemeni...sa va traiasca!!!




Alba,mami de
Darian Valeriu *17.09.1999
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian
&
Cassian Teodor *04.06.2005
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Mie imi place mult de tot pentru fetitza numele Amaya..nu shtiu de ce.. cand l-am auzit prima data m-a impactat..,iar o prietena a pus numele fetitzei sale Azul _(bleul acela deschis al cerului), imi place shi acesta..iar la baietzei, Robert imi place foarte mult..abia ashtept sa avem shi noi bblicul nostru .. ca sa ne putem hotari..

O zi buna tuturor!

..shi te iubesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetitei mele ( cand va veni la mine) ii voi pune numele MARTINA. Dar daunazi am auzit de alt nume care-mi place la nebunie: GIADA. Deci daca a fi sa mai a o fetita ii voi pune numele GIADA.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

recunosc ca n-am citit toate paginile de la subiect...asa ca scuze daca ma repet...am intilnit foarte des la romanii de aici din irlanda-adica la fetitele romanilor din irlanda- numele (mai neobisnuit pentru mine) de ...Damaris ...de unde vine numele asta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

SPEED nu am mai auzit de numele asta. Straniu da....Chiar acolo ce nume de fete si baieti sunt?








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

ANAIS - CLARA asa am vrut sa-mi botez bebeaua nu m-a lasat neamu'.

Amina ,Patrice pt fetite imi plac.

Nume rar, dar nu-mi place(gustibus non discutam,poate place cuiva pe aici) YANOULIA.

Pt baieti, aveam doi prieteni libanezi cand eram mica..veneau in vacante in ro. numele lor mi-au ramas in capsor...ASSAD (SASHA) si HAMMUDI .daca am noroc de baiat,unul din astea doua .

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

stati ca mi-am mai amintitit

Rael, Gael cu doua puncte pe a. Armin, Bastiaan,

Iar unul care imi place enorm, ALEXEI.

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Nu stiu daca l-a amintit cineva dar mie imi pare foarte frumos si mai putin intalnit numele de Filip...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

quote:
Originally posted by danangie

SPEED nu am mai auzit de numele asta. Straniu da....Chiar acolo ce nume de fete si baieti sunt?











pai romanii isi boteaza copiii ori cu nume romanesti ori mai preiau nume "locale", de genul patrick,brian,patricia,jennifer,etc etc. irlandezii au in general nume englezesti dar ,ceea ce-mi place tare mult, tin si la numele irlandeze (de origine celta adica) de gen niamh (niv), siobhan (shivon),sinead (shineid),caoimhe(cuiva),ciara (kira),sean (shon),ciaran(kiron),cian (kian),si multe altele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

quote:
Originally posted by speed

recunosc ca n-am citit toate paginile de la subiect...asa ca scuze daca ma repet...am intilnit foarte des la romanii de aici din irlanda-adica la fetitele romanilor din irlanda- numele (mai neobisnuit pentru mine) de ...Damaris ...de unde vine numele asta??



Damaris - Greek: Gentle one.
In the New Testament this is the name of a woman converted to Christianity by Saint Paul.

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea-Damaris ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI
RUTY SI THEA AU PAGINUTA NOUA
POZE
www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fii liber ?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=5" target="_blank">AICI NE PUTETI VOTA - POZA:BUCURIILE MELE

Mergi la inceput