Bebelusi de iulie-august 2005 (128) -La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Felicitari Medeea pt. dintisor! La cat mai multi nedurerosi!

Si la noi sta sa sparga D8 incisivul lateral dreapta sus!Si e maraiat si matzaiat de numai stiu cum sa-i fac pe plac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

anda,
eu zic sa stai linistita cu mancarea. si a mea prefera mancarea fara gust. desi eu de la 6 luni i-am pus cate un praf de sare. incearca sa-l iei usor. la inceput copiii refuza orice mancare noua uneori si 10 ori la rand pana o accepta. deci nu e musai de la gust. asa ca sa tot incerci. eu de obicei cand ii dau ceva nou ii pun langa ceva cunoscut si-o las pe ea sa ia singura. ca altfel daca ii bag eu in gura scoate afara.
incearca sa-i pui intr-o farfurie niste mix de legume taiate cubulete: mazare, baby carrots, fasole, bucatele de cartofi, de cas, cereale expandate de orez si porumb, afine.
a mea ia singura cu mana si mananca si eu n-o prea bag in seama la inceput mananc si eu de-ale mele si apoi incep sa-i bag in gura si eu ca ea se misca cam incet.
eu deja ii dau si bucatele de pui taiate mic. ieri a mancat un copan de pui intreg taiat asa bucati.
si ii fac multe perisoare si chiftele de carne cu legume ca le tine singura in mana si papa.

fetelor,
am citit ca de la anu or sa se dea si tichete de gradinita pana in 2 ani pt mamicile care se intorc la lucru. deci o sa fie stimulent 300 ron, alocatie 200ron si tichete gradi 300ron. deci in total tot 800 ca si pt mamicile care stau acasa in cic.
www.gandul.info/articol_12584/tichete_de_cresa_de_300_ron_pe_luna_pentru_copiii_ai_caror_parinti_se_intorc_la_munca.html" target="_blank">tichete de cresa

poate o s-o duc si eu pe maria la primavara cate 2 ore la gradi sa se joace cu copiii sa profit de oferta :)

mamica de maria, 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

LA MULTI ANI! Domnisoarelor si flacailor aniversati in acest weekend si azi! Multa sanatate si noroc in viata! Iar parintilor sa le aduceti numai bucurii!

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Alexa mititica
www.dropshots.com/alexia2005_primulan" target="_blank"> filmuletze si poze...
www.dropshots.com/alexia2005_al2leaan" target="_blank">din concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Salut fetelor!
Intru si eu pe fuga ca acus se trezeste micul terorist si nu mai am timp nici sa respir...

Joker, draga mea , multumim de primire! Impropriu zis "intilnit"...asa pe fuga ca coada la casa de marcat.... Daca nu as fi fost asa in mare graba si poate si voi daca ati fi avut ceva timp mi-ar fi placut sa fi stat mai mult de vorba! Pupam micutul vorbaret!

Laura, sa va fie de bine iesirea la "tara" si transmite-i toate cele bune lui Enescu Si Matei ma usuca , cu mersul....daca ar fi dupa el cred ca ar si dormi in picioare....

Anca de Matei (26 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Felicitari, Medeea, pentru noul dintisor! Asa sa vina toti, fara dureri!

La Multi Ani, Anda! Sa fiti sanatosi sa va cresteti copilul frumos!

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Alexa mititica
www.dropshots.com/alexia2005_primulan" target="_blank"> filmuletze si poze...
www.dropshots.com/alexia2005_al2leaan" target="_blank">din concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Andre_ea pupam micutul bolnavior sa se faca bine! Nu ma pricep cum e cu leucocitele la copii....

Hristina, am vazut pozele cu prea-frumoasa Cosinzeana, cea cu muuulti cirlionti! Elefantelul ala e pt. depozitat jucariile?

Monica,ce bine de voi ca aveti cum sa evadati la munte....ce mi-as mai dori si eu.... Felicitari pentru Mihnea, intr-adevar este un copil deosebit!

Anca de Matei (26 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Anda, daca te ajuta cu ceva pot sa iti spun ca nici Edutz nu prea e amator de gustul mancarurilor noastre, mai ales daca au sare, in cantitate chiar si foarte foarte mica...

Cryna, avem doi dolofanei care nu prea suporta caldura

am incheiat citatu`
Joker...mama de ied zapacit

EDUTZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Joker....aici sintem...ne-ati uitat? Nu prea suferim noi de caldura, ca avem AC dar suferim tare ca nu putem iesi afara la plimbare si al meu copil se plictiseste asa de tare ca numai urla incontinuu

Anca de Matei (26 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:



La Multi Ani Anda!



Sa fii sanatoasa sa iti cresti bebelusul mult dorit!

Anca de Matei (26 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Dede, felicitari pentru "achizitia" Medeei. Acum stii la ce sa te astepti dupa ce ai patit-o odata... Noi nu avem nici un dintishor....si vad mamici care lauda bebeii pentru maselute.....

Anca de Matei (26 august 2005)

Mergi la inceput