nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Si mie mi-a zis sa merg singura, numai ca nu se astepta sa o fac. Cand a vazut ca sunt hotarata sa plec singura a fost f prompt...in 5 min era imbracat si a dansat si toata noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Excelent subiectul !! Si Elise tine-te tare eu cred ca vei reusi in final sa il indupleci si va dansa
Desi vorba fetelor, nu inteleg ...el fost profesionist si sa nu vrea el deloc ???
Cat despre valsul de la nunta voastra original ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

quote:
Originally posted by andora
Mai fetelor cam cat costa cursurile astea de dans? I-as propune sa vad ce zice.
...


Andora, la scoala de dans pe care am ales-o, noi am platit 70 RON/luna de persoana, dar am inteles ca acum s-ar fi facut 100 RON/luna. Oricum, eu zic ca merita, e distractiv (desi nu-i tocmai usor!)

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

al meu m-ar lasa singura... m-a lasat el singura shi pe varful Jepilor, d'apai la cursul de dans!!!


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Elise, ca sa nu ramai cu mobila afara din sufragerie de pomana si cu patrupedul suparat, ia-l pe al tau la coarda sensibila: pune-ti ceva cenusa in cap si spune-i ca habar n-ai sa dansezi, ca ai uitat si ce stiai si asta te face sa te simti penibil, bla-bla-bla, trezeste-l pe macho din el si fa-l sa vrea el sa te invete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Moaaaaama Elise, pe Jepi ? Dar daca atunci era de frica, acum trebe' identificata cauza
Marci eu n-am incercat sa am arat hotarata, lasa ca aplic la urmatoarea nunta.
Multam fain de info Amely, m-am mai gandit eu nitel, dar sogur n-ar vrea, eu cand incerc sa variez pasul altul decat 1-2 zice ca si-asa a facut prea mult pt mine ca s-a balaganit de pe-un pcior pe altul, acum mai vreau si vals sau altceva?
Citeam undeva ca daca barbatii ar sti ce afrodisiac e pt noi dansul n-ar mai ezita atata . Hai sa-i aburim cat ne place corpul lor unduindu-se bla-bla.... sau sa le aratam articolul www.e-joy.ro/index.php?a=299" target="_blank">asta opri mai exact portiunea "DANSUL IMPERECHERII
Dansul, spunea cineva, este tot un fel de sex, dar in picioare si complet imbracat. Fii atenta la miscarile pe care le executa pe ringul de dans si vei afla cum se misca in dormitor. Fereste-te totusi de cel care danseaza sus, in cusca animatoarelor, pentru ca s-ar putea sa fie un narcisist, care oricum ejaculeaza precoce.
Nici cel care se misca de pe un picior pe altul, nu e bun. El va prefera mai degraba sa te tina de mana si sa priviti stelele, decat sa faceti sex. Tipul care atunci cand este pe ring uita de sine si simte ritmul foarte bine. Daca se poate darui in totalitate muzicii, cu siguranta ca si in dormitor va fi dornic sa se abandoneze simturilor."
Poate ii sensibilizeaza, desi mai sigur ne vor rade in nas.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by andora

Moaaaaama Elise, pe Jepi ? Dar daca atunci era de frica, acum trebe' identificata cauza
Marci eu n-am incercat sa am arat hotarata, lasa ca aplic la urmatoarea nunta.
Multam fain de info Amely, m-am mai gandit eu nitel, dar sogur n-ar vrea, eu cand incerc sa variez pasul altul decat 1-2 zice ca si-asa a facut prea mult pt mine ca s-a balaganit de pe-un pcior pe altul, acum mai vreau si vals sau altceva?
Citeam undeva ca daca barbatii ar sti ce afrodisiac e pt noi dansul n-ar mai ezita atata . Hai sa-i aburim cat ne place corpul lor unduindu-se bla-bla.... sau sa le aratam articolul www.e-joy.ro/index.php?a=299" target="_blank">asta opri mai exact portiunea "DANSUL IMPERECHERII
Dansul, spunea cineva, este tot un fel de sex, dar in picioare si complet imbracat. Fii atenta la miscarile pe care le executa pe ringul de dans si vei afla cum se misca in dormitor. Fereste-te totusi de cel care danseaza sus, in cusca animatoarelor, pentru ca s-ar putea sa fie un narcisist, care oricum ejaculeaza precoce.
Nici cel care se misca de pe un picior pe altul, nu e bun. El va prefera mai degraba sa te tina de mana si sa priviti stelele, decat sa faceti sex. Tipul care atunci cand este pe ring uita de sine si simte ritmul foarte bine. Daca se poate darui in totalitate muzicii, cu siguranta ca si in dormitor va fi dornic sa se abandoneze simturilor."
Poate ii sensibilizeaza, desi mai sigur ne vor rade in nas.






Cu paragraful bolduit de mai sus nu-s de acord, ca al meu consort practica dansul urangutanului, shi ii e gindu numa la sex, n-are nici o treaba cu stelele

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Mdaaaaa, interesanta dilema. Stau p'aproape, poate aflu si eu raspunsul...

Noi avem alta problema: N-ar dansa nici picat cu ceara, iar cind in sfarsit se hotaraste, de obicei pe la spartul petrecerii, pe un blues de fundal si eventual printre "la revedere" si "mai vorbim" al invitatilor care pleaca deja, il apuca batzaitu. Face niste figuri de ma scoate din pepeni.

Iar cind spun "figuri" nu ma refer la vreo schema complicata de dans! Nooooo. Se strimba din gura si din oki de-mi vine sa ma duc inapoi urgent la alunele mele de la masa. Se prosteste si arata ca un papagal.

Va rog sa intelegeti ca-l iubesc si-l respect, dar exact asa are moaca. Si i-am spus de atitea ori sa nu se mai prosteasca ca pe linga ca arata urit, ma si enerveaza... Fara succes... Am ajuns la concluzia ca daca asta e conditia sa ma dezmortesc si sa nu ramin nedantuita, aia e, il suport cu moacele specifice.

In schimb, acasa, in sufragerie, bucatarie, pe oriunde, il apuca dansu. Si nu se mai prosteste deloc, domle! E normal si foarte senzual... Dansam uneori si fara muzica. Daca ne impiedicam unul de altul prin casa (la propriu), ca sa impiedice o eventuala cadere gramada, facem citiva pasi de dans. Si nu numai asa... Daca e vreo melodie frumoasa la tv sau la radio, iar ma invita la dans... Uneori chiar pune el muzica.

E frumos si romantic da' numa' in intimitate. Mi-e o ciuda de mor pe la petreceri sau nunti cind vad ca sta ca ursu si mormaie.

Concluzia? Cred ca ii e rusine, sincer.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Elise, eu pot doar sa iti dau un sfat bazat pe experienta! Nu renunta!Cu atat mai mult cu cat sotul a fost dansator profesionist!
Eu am 8 ani de casnicie si 13 de cand sunt cu consortu! Cand ne-am cunoscut: eu sufletu petrecerilor el, 2 picioare stangi! Pana la nunta(5 ani) am reusit sa-l fac sa se bataie in ritm, nu in afara lui, la blues. La nunta noastra, a incurcat cu succes orice hora in care s-a bagat. La exact o saptamana dupa nunta noastra am fost la o alta nunta! Culmea, n-a incurcat decat vreo 2-3 hore. Cand am cununat a doua oara, la Bacau, l-au luat matusile mele la invartit de nu a mai stiut saracu ce-i cu el, da la sfarsit avea un dans complet fara sa dea cu stangu in dreptu. Cand am cununat a 3-a oara nu-l mai dadeai dus de pe ringu de dans. Iar acum.......... as putea spune ca danseaza aproape perfect. Cu o singura conditie : sa aiba "ungerea" facuta . Concluzia? Persevereaza mama draga, daca iti place sa dansezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Elise eu cred ca el nu danseaza sa nu se faca de ras cu tine

Ia spune-i asta si da-te victima. Fa-l sa creada ca ai luat-o personal. Poate se hotaraste sa-ti demonstreze contrariul.

Mergi la inceput