nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Elise, dau si eu un pic "pe langa" subiect - ca imi esti tare simpatica- mai zicea cineva pe-aici asta...

Cum e el cu dansul sunt eu cu altceva (o fi acelasi sentiment, cine stie...) Eu am lucrat in disco si cluburi vreo 5 ani adunati... Sa nu mai aud de cluburi si discoteca, nu am nici cea mai mica dorinta sa merg macar o data pe an la o discoteca, sa ma zbantui un pic. Sa n-aud nici muzica data tare ca fac cu nervii! Imi place sa mai dansez cateodata la petreceri cu apropiati dar nu simt nevoia sa iesim la discoteca niciodata...

Si pe mine ma enerveaza al meu cand mergem undeva si nu-si misca fundul de pe scaun dar asta nu se intampla prea des, de regula dansam, macar blues-uri...

Las' ca-l convingi tu cumva sau o scoti la capat, ca esti fata desteapta!

Pupici!



Dara si Darisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Dana, multumesc, multumesc!

Asa cred si eu, ca s-a saturat.... a ajuns sa perceapa mai mult partea tehnica decit placerea de a dansa. Probabil nici mie nu mi-ar arde de raportari in timpul liber.

Insa.....cu mine ce ne facem?

Ca e cam greu sa accept ca de acum toata distractia noastra va fi sa stam la masa sa ne indopam!?
Asa...si ...stiti cum e cu capra vecinului... cind iesim undev, fie si la o nunta, unde's familisti, mi se pare ca TOTI barbatii isi danseaza nevestele, numai al meu nu!
Numai eu stau amarita intr-un coltz... si rod alune...

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Elise dar gelozia nu functioneaza? Daca vede ca te invita cineva de ce prefera sa stea imbufnat cat dansezi decat sa se avante si el? M-ai inveselit rau cu valsul "zburat" de la nunta voastra...
Dyadya, al meu nici nu s-ar deplasa pana la dl instructor...
fiug ca a venit incriminatul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Nici al meu nu vrea...ieri am fost la o nunta si l-am scos in ghionturi la vreo 3 dansuri..in schimb, nu-mi zice nimic daca dansez eu ..
De al tau, nu stiu ce sa zic...fost profesionist, sa nu mai vrea sa danseze...o fi ceva cu el, de i s-a "luat" asa..

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Elise, ce simpatica esti!

Eu intai am vrut sa te intreb daca este timid de felul lui sau poate nu stie sa danseze ? Dar cand am citit ca a facut dans profesionist, moaaaamaaa, pai asta-i visul meu... sau al oricarei femei "dansaretze"... sa dansezi cu unul care STIE ce face!!! (rog a nu se citit printre randuri ). Cu ce admiratie ma uitam prin tabere la cei care stiau sa danseze si ce mai oftam - DOAR pentru un dans... Oricum, nu mai vreau sa pun sare pe rana, dar eu zic ca daca mai discuti, poate-poate obtii un compromis, ceva de genul un dans la fiecare petrecere... sau sa te "lase" sa dansezi cu altii?

PS In legatura cu ce zicea Dara - mi-am adus aminte de-o faza din serialul Friends. Monica nastea, iar Rachel ii face ochi dulci ginecologului de garda. La un moment dat tipul incearca sa-i explice ca n-are nici un chef de ea - o intreba "Tu unde lucrezi?" ea zice "Intr-o cafenea...", la care doctorul "Uhhhm... cum sa-ti explic eu, imagineaza-zi ca ajungi acasa de la servici si cineva iti pune in fata o cana de cafea... " Bine, asta imi spun eu sa-mi fac curaj la nenea doctoru', dar din alt unghi, se potriveste si aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

)Gelozia functioneaza in sensul ca se supara.
Si, dupa ce ca nu danseaza, nici nu mai scoate 2 vorbe toata seara... Stam ca 2 popandai la masa.

Chiar o sa ma uit la restu' nevestelor cu atentie sa vad dak ele le aplica barbatilor din dotare vreun ghiont pe sub masa, de ceilalti se ridica sa danseze numai al meu nu!

Poate trebe facut ceva, si eu nu stiu....
M-a mai inseninat ideea asta, ca nici altii nu ies pe ring de buna voie!

mmc- pai... mie imi spui... dupa ce m-am laudat la toate colegele, in primul an, am ajuns la petrecerea de Craciun si "dansatoru'" meu a fost singurul care si-a papat linistit fripturica, in timp ce toti ceilalti isi dovedeau talentele...fie ele latente.

Oricum, m-am hotarat.
Profit de faptul ca nu-i acas' si scot mobila din living, TOATA mobila, si covorul, las doar aparatura, si il astept pe toace si impopotzonata sa il iau la dans!

A zis sa exersam... gata, exersam!!
Azi.
Ia sa-mi arate shi mie pashii aia pe care nu-i fac.
Fir-ar mama lor de pashi!!!




Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Elise, la mine ghionturile sunt extrem de vizibile, mai merge si cate un sut in glezna, plus amenintzari ca il tai de la masaj...si merge...deocamdata

V

PS Si al meu nu e profesionist, se balanseaza de pe un picior pe altul, da se sacrifica, imi face damblaua sa aiba liniste juma de ora...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Fetelor, m-ati facut sa zimbesc si zau ca la cit sunt de imbufnata azi, e lucru mare!

Elise, chiar nu pot sa imi explic de ce sotul tau nu vrea sa mai danseze. Eu eram sigura ca orice barbat va profita de ocazie sa arate ce stie: schimbat roata, bagat cartela in telefon, desfundat chiuveta si topait voios! Acu al tau sot ma lasa masca... a avut cumva vreo gasca pe vremuri cu care dansa superb si acu simte ca e sub nivelul lui ce dansati voi? Ceva de genul: eu nu ma amestec cu plebea?

Al meu sot, saracul, isi da cu toata bunavointa. Adica se tine scai de mine toata noaptea si danseaza leganat de pe un picior pe altul si io trebuie sa stau linga el pe ring... Nici o sansa sa ma invite unul care danseaza ca lumea. Noi am facut si curs de dans si tot de pomana! La inceput nu dansa nici el, dar cind a vazut ca nu ma dezlipesc de ringul de dans, incet incet a inceput sa se legene (uneori chiar in ritm, daca nu e ceva complicat),

Io zic sa nu te mai arati sensibila la bosumflarile lui si sa-i spui ceva de genul: "daca ai vrea sa ma faci fericita, ai dansa cu mine. Tu esti de vina ca nu dansezi si ca nu te simti bine, nu eu." Da-i cu ignore vreo doua trei petreceri, danseaza tot timpul, prefa-te ca nu vezi ca e suparat si ciripeste toata ziua urmatoare ce grozav ai dansat si cit de bine te-ai simtit. Poate functioneaza!

----------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Elise, poate e o faza de moment si nu peste mult ii va reveni cheful. Oricum, dansul nu trebuie sa fie un scop in sine, important este sa va simtiti voi bine iar cheful de dans sa vina de la sine.


Noi suntem amatori de dans....dansam pe unde avem ocazia, cel mai des acasa . Inainte de casatorie, sotzul meu era mare organizator de petreceri, unde se dansa foarte mult. Aaaa..., nu ati putea organiza la voi un mic chefuletz cu amicii vostri? Poate ca organizator va fi "nevoit" sa danseze .


Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Elise, eu te inteleg si stiu ca unii barbati sunt caposi tare. Mai ales cind au apucat odata sa spuna nu atunci o tin asa chiar daca ar vrea sa mai faca si altfel.
STiu ca te-a mai intrebat cineva, dar nu prea am inteles bine: care e motivul pentru care refuza asa de categoric sa danseze? Chestia aia cu fosta prietena care i-a tras clapa? Mi se pare o scuza jalnica, nu mi se pare totusi un motiv serios. Inteleg ca e o trauma dra la un moment dat totul se estompeaza si poti sa treci peste asa ceva.

Ai incercat sa-l iei la sentiment si sa-i spui ca tu iti doresti foarte tare sa mai si dansezi la petreceri? Nu tot timpul, dar macar de citeva ori? Sau sa ii spui ca ceilalti au inceput sa comenteze pe seama LUI ca sta asa ca un mormoloc si nu danseaza cu tine? Ceva in genul sa ii atingi putin orgoliul de barbat?

Si daca asta nu functioneaza atunci eu in locul tau as dansa cu cine ma invita, ca doar nu ti-a pus lacata si nu pot s acred ca nu te invita si alti barbati la dans. E gelos? Atunci sa faca bine sa danseze cu tine ca sa nu mai dea ocazia altora sa te invite.

Mergi la inceput