vreau bebe

vreau bebe | Autor: mereu

Link direct la acest mesaj

am 25 ani ,am calculat dupa metoda calendarului,am facut un test la 5 zile de la presupusa conceptit si e neg
am gresit,
cum fac sa vorbesc cu alte fete

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

In primul rand la 5 zile dupa presupusa conceptie este muuuuult prea devreme pentru orice test sa detecteze sarcina.
Eu iti propun sa intri la subiectul endometru, ovulatie, monitorizari, etc unde vei gasi fete foarte documentate si puse la punct cu multe alte metode decat cea a calendarului, cu multa experienta si, care te vor lumina si invata cam ce trebuie facut pentru a incerca sa ramai gravida. Nu e suficient sa ai 25 de ani si sa aplici metoda calendarului....sunt multe alte conditii pe care se pare ca tu nu le cunosti. Nu-i o problema asta, ca totul se invata.


Deci, bine ai venit! si intra pe subiectul pe care ti l-am recomandat pentru initziere.
Te pup si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trust spune:

mereu ,cele mai sigure teste sunt cele pe care le faci incepand cu ziua 14 dupa ovulatie celelalte nu au nici o valuare cu siguranta vor iesi negative.Asa ca incearca sa mai gasesti prin buzunare putintica rabdare pana la implinirea celor minim 14 zile.Succese. Trust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mereu spune:

quote:
Originally posted by trust

mereu ,cele mai sigure teste sunt cele pe care le faci incepand cu ziua 14 dupa ovulatie celelalte nu au nici o valuare cu siguranta vor iesi negative.Asa ca incearca sa mai gasesti prin buzunare putintica rabdare pana la implinirea celor minim 14 zile.Succese. Trust


deci sa nu imi pierd speranta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MEREU iubita, si noi vrem bebe, dar la unele dintre noi este nitelus mai greu din anumite motive si de aceea inca suntem aspirante. Intai de toate intra la subiectul referitor la Analize premergatoare unei sarcini si apoi te asteptam la Endometru, Ovulatie, etc. si te ajutam noi sa intelegi ce si cum. Bine?

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mereu spune:

quote:
Originally posted by catty

MEREU iubita, si noi vrem bebe, dar la unele dintre noi este nitelus mai greu din anumite motive si de aceea inca suntem aspirante. Intai de toate intra la subiectul referitor la Analize premergatoare unei sarcini si apoi te asteptam la Endometru, Ovulatie, etc. si te ajutam noi sa intelegi ce si cum. Bine?

catalina


multumesc eu sper totusi sa fie bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mereu spune:

multumesc tuturor ptr sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Mereu, asa cum ti-a recomandat si lachione, poti sa intri sa vorbesti cu fetele de la "Endometru, ovulatie, monitorizari..." sau cu cele de la "vine barza?" - care sint in asteptare ca si tine.

Multumesc pentru intelegere.Aici inchidem.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput