Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Alex pt sotul tau!
Veronici ! Sa traiasca mami cu 2xbebici!

Fetelor, va multumim inca o data de urari, atat surioara mea cat si pitica se simt excelent si sunt acasa :) Baita este zlnic la ora 20.00 si sora mea mi-a spus ca este superb ca ai bb :) ma asteptam, evident!

Ref kg, eu am luat 8.5, dar mi se pare chiar ok, nu e mult deloc. Sunt in 22 sapt. Luna a sasea incepe la 23 sapt, cf cartii Dr. Spock.

Ref dr. pediatru bb, da, eu am vorbit deja cu o dr. pediatru care vine acasa. Este super (merge si la sora mea si la cateva prietene). Este dr. in Municipal.

Ref colostru, nu va mai faceti atatea griji! Nu este o regula sa ai, sora mea nu a avut, iar de alaptat a alaptat la o ora dupa ce a nascut prin cezariana si a avut colostru de-abia cand i-a dat sa suga, iar laptic cred ca are de-abia acum. Nu si-a patat sutienele nici acum, dupa ce a inceput bb sa suga, deci linititi-va :) unele persoane au, altele nu... nu mai beti atatea ceaiuri, ca unele va pot dauna. Nu mai bine beti apica plata?







Pupicei, Ingeras 22+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

madalutaeu sunt absolut convinsa ca oricat te-ai ingrasa tot nu ai cum sa asiguri necesarul de vitamine pt tine si pt un bebe sanatos, asa ca sfatul meu ar fi sa nu renunti asa usor la vitamine. oricat de diversificat ai manca, nu cred ca poti asigura intreg necesarul de substante intr-o zi, si poate nu e cel mai prudent lucru sa zici pas vitaminelor. nu te supara pe mine, doar iti spun care e parerea mea, nu vreau sa crezi ca te judec, pentru ca nu fac asa ceva. doar ca probabil ne-am gandit toate la problema kilogramelor in plus, unele au trecut peste etapa cu ganditul si chiar se confrunta cu acest aspect, si eu iti spun opinia mea din postura de viitoare mamica.stiu ca e usor sa dai sfaturi cand nu te regasesti in postura respectiva, asa ca nu lua mesajul meu ca pe un sfat, ci mai degraba ca pe o parere a cuiva care a reflectat asupra acestui subiect.

chris 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

DANITA multumesc frumos.chiar ma panicasem,ma gandeam sa nu fi luat ceva prin vacanta.
si eu luna asta facusem hsg si stimulare...si asta mai lipsea.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Madaluta dr. tau stie doar partial legea. Vezi aici http://www.cnas.ro/default.asp?id=13 la cap. 4 art. 24. Dr. tau stie doar alineatul (1), dar spune-i ca mai exista si alineatul (2).

Luly 24s cu si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Alex' ma bucur ca poti in sfarsit accesa netul de la serviciu...sa vii sa ne dai detalii de la medic! pentru sotul tau...sa-ti traiasca si sa fie sanatos si fericit alaturi de voi!
Chinico, patesc si eu din astea...da' mai rau e cand te apuci de gatit si-ti dai seama ca n-ai una n-ai alta...si-ti vine sa mori de nervi cand trebuie sa-ti tragi rapid niste nadragi pe tine si sa fugi la magazin...
Bamboletta, ce harnicuta esti cu patutul si lenjeria de pat!!!! Bravo!
V-am pupat!

Oana 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Multumesc pt.urari,ieri nu prea am simtit ca e ziua mea ,in afara de momentul in care am primit cadoul de la sotul meu. Mi-a luat o pereche de cercei "atarnatori"(pt.ca-mi doream) si surpriza: bratara pt.picior (am cautat ca disperata in concediul din Egipt si nu gagisem).Asa ca acum sunt o mamica sic !
sotului tau Alexandra !!!!! Sa fiti fericiti,sanatosi si sa va iubiti mult,mult,mult!
Cat despre varsta eu ce sa mai spun? Ieri am facut 32 de ani si nu ma simt chiar asa de batrana ! M-as fi simtit daca nu as fi fost insarcinata dar sarcina ma face sa ma simt mult mai tanara !

veronici
27+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fetelor, am uitat sa va spun: aseara mi-a curs putin sange din nas...pt prima data de cand ma stiu. N-a curs mult,dar ca idee...eu stiu ca tensiunea o am scazuta (9 cu 6); o fi de la anemie? Ati patit asa ceva?

Ana 28+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

luly multumim pentru link...f interesant



dolores 24+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Plangi cu sufletul,fara a-ti umezii ochii,razi pentru a putea reusi, iubeste pentru a-ti umple inima cu adevarata dragoste. e tot ce-ti trebuie pt a putea fi fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

atudor si eu am patit, dar foaaarte putin sange...mai bine zis era un muc rosu. Si da, medicul mi-a zis ca-i de la anemie, si analizele de sange au aratat la fel...de aia bag in fiecare dimi fier.
Ktrinel foarte foarte scump nu-i caruciorul, caci sub 500 aici un trio nu gasesti niciunde. Al meu are pompitza pt umflat rotile, e cu trei roti...v-am spus ca parca-i nava spatiala.
Azi noapte am visat ca am adoptat o fetita de 6 luni...frumusica foc...cu coditze, si ma intrebam...o sa pot eu acuma cu fetitza si bb mic ?
Golanul meu da din picioare mai rau ca o morisca, in special seara. Nu mai ma odihnesc noaptea, ma invart ca titirezu toata noaptea, si dimineatza ma scol cu dureri joase... or fii contractii? Cum imi pot da seama ?
Puuup
Dbunny26 cu golanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

si eu patesc uneori si ma multumesc si ma incurajez ca bine ca e din nas si nu din alta parte...nu stiu exact cauza...dar mi s-a mai intamplat..nu mult..dar a fost

quote:
Originally posted by atudor

Fetelor, am uitat sa va spun: aseara mi-a curs putin sange din nas...pt prima data de cand ma stiu. N-a curs mult,dar ca idee...eu stiu ca tensiunea o am scazuta (9 cu 6); o fi de la anemie? Ati patit asa ceva?

Ana 28+ si



dolores 24+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Plangi cu sufletul,fara a-ti umezii ochii,razi pentru a putea reusi, iubeste pentru a-ti umple inima cu adevarata dragoste. e tot ce-ti trebuie pt a putea fi fericit.

Mergi la inceput