Mamici iulie - august 2006 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Voiam sa intru sa ma pling ca bebe nu doarme, tzipa, maninca, vomita, sughita, plinge, si toate acestea prin rotatie, imi vine sa fug.Dar vad ca e o problema generala.Sunt colici si nu avem ce face.
Eu alaptez si cred ca un sin produce mai mult decit celalalt si are si volum dublu aproape, ce sa fac?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20731;28/st/20060722/dt/8/k/3f0b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:


Saluti!!
Am revenit si noi acasa:am nascut pe 10 august ora 10:45 o fetita Timeea Andreea,a avut 3.550g ,apgar 9,cezariana .E o cumintitca doarme f bine ,Alex a primit-o f bine dar ma astept si la crize de gelozie in curind(am un feeling).
Eu ma simt binisor,putin dezamagita de cezariana,mi s-a parut mult mai rau ca la nasterea naturala..iar faptul ca a durat ceva timp pina m-au mutat in salon cu fetita m-a terminat!!!
Gabi,Alex si Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Acvi, Sanziana bravo mamici! Felicitari pentru bbi!

http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

De gimnastica pe la cate saptamani de la nastere putem sa ne apucam daca am nascut natural?
Angeli, si bb al meu la fel face, asa ca nu-ti face griji, din cate am observat astea sunt probleme generale. Si al meu are probleme cand face kk, plange mult inainte, cred ca il doare burtica. Si face cam moale mereu, o fi asta o problema, sau pt ca ii dau numai laptic la san? E normal sa faca moale?
Alta problema, are o secretie la un ochisor, galbena, ce sa-i dau sa-i treaca?
Voi cu ce sapun ii spalati ca am impresia ca se cam irita de la johnsons? Eu acum il spal cu ceai de galbenele si pelin ca a facut niste bubite de la caldura si cand l-am spalat cu sapun parca mai rau i-am facut si mi-a zis asistenta sa-l spal cu ceai din asta, vad ca intr-adevar a avut efect, dar tre sa-i dau si cu un sapunel pana la urma si nu stiu de care; mai am unul de la chicco, ce stiti, e mai bun asta, ati folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Hop si eu pentru un minut.
Felicitari proaspetelor mamici, sa aveti bb-i sanatosi, cuminti si fara colici.
La noi nu e nici o schimbare, plansete, tipete, putin somn si iar de la inceput. Sper sa ma ajte puterile si rabdarea sa trecem peste perioada asta, dar e pacat ca nu ma pot bucura indeajuns de aceste prime luni.
Angelli, bine ai venit in clubul tipaciosilor.
Dariana, e normal sa fie caca moale, nu-ti fa nici o problema, atata timp cat reuseste sa-l faca si sa scoata gazele e foarte bine. La culoare sa te uiti sa fie galben, galben mustariu, asta daca ii dai numai san.

Tudorel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitica spune:

felicitari norocoaselor care si-au vazut pe viu ingerasii!!! sa va traiasca si sa va creasca mari si frumosi... si tineti-mi si mie pumnii ca mai am aproximativ 2 saptamani si dau piept cu florin alexandru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Am fost la pediatru si la o luna avem 56 cm si 4 kg. Suntem o lungana...se pare ca ochii o sa ii ramana albastri pentru ca din gri sunt albastru inchis.

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;54;131;1;1/c/67/t/60/s/77/k/0a68/weight.png
Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

larissa, draguta ta masoara cat a mea, ca si noi am fost ieri la pediatra, cred ca a mea seamana cu tasu' asa lunga...

sanziana si acvi, multa sanatate voua si la bebici, va pup si va felicit din suflet, refacere rapida!

am si eu o intrebare: e normal ca fetita mea sa faca caca verde-inchis ca ieri toanta de mine am uitat sa intreb pediatra, daca e o sun maine sa vedem ce zice, dar voi ce stiti?

iulenca, bravo pentru cumintica ta!

crissa, ce mai faci? imi esti tare draga cum scrii!

cornelia, sper ca micutul Eric e mai bine, multi

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

noi iar am avut o noapte f grea si o zi destul de grea, plina de plansete. Colicii astia ne termina, saracutu' nu poate deloc sa doarma cat trebuie.
Dar vad ca intr-adevar cam asa "va laudati" toate.

Am o intrebare cam indiscreta : i-a venit vreuneia dintre voi ciclul ? eu cateodata am dureri usoare ca si cand ar trebui sa-mi vina, insa nici un semn.

pupici pe burtici de mamici si pe burtici colicioase de bebei,
miti, mamica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mali_ spune:

Dariana, eu il spal pe Matei cu apa cu ceai de musetel si in loc de sapun folosesc galbenus de ou. Este foarte bun. Pentru ochisor, eu folosesc ser fiziologic. Doar sa ai grija sa folosesti doua comprese diferite pentru ochisori, ca daca are infectie doar la un ochi, sa nu se transmita si la celalalt.
Am auzit foarte multa lume care se plange de Johnson's. Se pare ca sunt produse pentru Europa de Est si Centrala si calitatea este diferita de ceea ce poti gasi in tarile vestice.
Mali_

Mergi la inceput