Naturiste si homeopate (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

nu vin ca tocmai ce am mancat la mc donalds.
taaaaaare bun.

uite io ce sa fac,am facut hsg,stimulare ovariana,monitorizari,pregnil,iau utrogestan si astept....

sper sa ai intepaturi din alte motive!offf ca tare greu ne mai este noua!si am prietene casatorite care daca se intampla un contact neprotejat ,iau a .2 a zi pastile.si noi.........eu nu mai stiu ce as putea face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

aaaaa,ca sa nu mai zic ca am fost si in vacanta 2 sapt,in per fertila...oare as putea sa fac mai mult de atat?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

OANA BBB,mai refuzat invitatia pai cum asa?
ce sa zic poate cine stie ,va fi cu noroc vacanta.
Ex-colegele,aveau o vorba:ca barbatul numai se uita la mine si am si ramas.Si noi ne chinuim,poate asa ne este destinul,nu stiu,chiar de multe ori ma intreb.
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

fetelor dragi si bune atita ma documentez pinama ingrop in atita documentatie.
cine stie poate ne ajuta ,mai schimbam plantele,ca nu stim de unde s-are norocul pe noi.
Haide-ti sa incercam!




Compozitie: Zingiberis rhizoma (ghimbir) 0.185g/cps

Actiune farmacologica: Ghimbirul contine ulei volatil (cu Compozitie: predominanta in zingiberol), compusi fenolici (gingeroli). Are efecte antiemetic si antivertiginos datorita actiunii la nivel SNC inhiba zona chemoreceptoare declansatoare a vomei si centrul vomei. La nivelul aparatului digestiv este coleretic, colecistokinetic (favorizeaza secretia bilei si motilitatea vezicii biliare). Are actiune benefica asupra cavitatii gastrice, fiind un foarte bun stimulent stomahic. La nivelul aparatului genital are actiune benefica asupra fertilitatii creste volumul spermei si amelioreaza motilitatea spermatozoizilor.

Indicatii: - rau de miscare (masina, tren, avion, etc) - greturi de diverse etiologii - dispepsie - fatigabilitate sexuala, impotenta - stari de astenie.

Posologie: 2 capsule de 2 ori/zi (dimineata si seara) luate in timpul mesei cu un pahar de apa.
pe toate dar pe rind,
MONI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

bubuleana, extract de zmeur pt ov. cu chisturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Chivutamonica asa sunt si eu.Tot caut si tot incerc tot felul de tratamente.Radeam cu sotul meu, si ziceam ca in disperarea mea o sa ajung mananc si c... daca gasesc undeva ca ajuta.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Ali esti nemaipomenita.
CAte vitamine E se iau pe zi: una sau doua?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

dj_mama, chivuta: multumesc

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Buna fetelor!!! am revenit din concediu cel mare de 2 saptamani.M-am imbaiat,m-am bronzat,m-am odihnit dar nu mi-am evitat sotul deloc...Dupa Sovata care deocamdata nu si-a aratat nici un efect pozitiv (am avut niste dureri groaznice la ciclu de dupa Sovata in cantitati industriale)am cam oprit toate tratamentele naturale si homeopate.Acum sunt prin ziua 19 si am dureri prin burta ca si cum acu- acu vine rushi.Am impresie ca luna aceasta nici macar nu am avut ovulatie -a lipsit total mucusul. Dupa toate tratamentele naturiste sau nu la mine se mentine prolactina dubla,LH si FSH f.mici. Va pup pe toate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mariee esti in concediu iubita?
Intrebarile mele adresate tuturor simt lipsa raspunsurilor care veneu exclusiv de la tine.....

Pup toate naturistele

Mergi la inceput