Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

TOANACA da si tu te rog detalii da ati stat ok la rasnov poate ma razgandesc...................

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Ok ... pana la urma cine modifica tabelul cu masuratorile??????? Sa stiu si eu cui sa trimit PM ...




"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit." (H. Read)

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

saliu fetele, trecu o vreme de cand n-am mai bagat nasul pe aici. ati schimbat si capitolul intre timp. sper si va doresc sa fiti sanatoase si voioase cu bebei grozav de cuminti si mancaciosi:)
npoi raportam o turbulenta din ce in ce mai evidenta din cauza dintilor care vin si nu vin. a zis tanti acupuncturista ca mai avem un pic si crapa gingiuta. deci rabdare. zen!
avem si noi niste evenimente la activ: am papat suc de morcovi pt prima data. nu e grozav da nici nu l-am scuipat in intregime. m-am gandit sa pun si niste cereale in el, si le-a halit si asa. s-a mazgalit pana la urechi, da de distractie si pt gust a fost bun. deocamdata sugem dar cum as vrea sa-l duc la o cresa vreo doua ore sa vada si alti copii, ca aici suntem ca rupti de lume, ar trebui sa ^pape deja diversificat ca sa-l poata hrani domnisoarele de acolo.
iari am plans prima data cand ne-a luat cineva in brate, altcineva decat mama sau tata. ne-a vazut pe amandoi si si-a dat seama ca... e la cineva strain in brate...sa fi auzit voi plansete cu sughituri...
in rest, parca ni s-au lungit noptile. ne sacaim asa, pe la 3, da mami baga suzeta si pana dimineata la 6 somn. papam si apoi iar somn pana pe la vreo 9-10. pe spate sa ne intoarcem tot nu ne iese schema decat accidental dar parca e mai haios sa stai pe burtica de la o vreme. stam din ce in ce mai mult in fundulet, si uite-asa poate om creste mari intr-o zi:)))
va pupizez si sa fiti vesele si zen, ca o fi pt vaccin, ca pt dintisori, ca pt papa:)))
muuuuuuuuuuuuuah

miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/miri_mik/album?.dir=/16fb&.src=ph
http://www.dropshots.com/miri_mik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

anasol, eu cereala ii dau numai cu lingurita pentur ca cu bibe nu vrea absolut deloc.
Eu ii dau de la Milupa.
Cel mai mult ii plac: cereale cu fulgi de porumb si orez; sunt super la gust (asemanator orezului nostru cu lapte) si au si scortisoara si vanilie.
Pe locul doi: cereale cu 7 cereale(chiar asa se si numes) si cereale cu biscuiti.
Le-am incercat pe cele de la Nestle si nu i-au placut deloc asa ca de la Humana nu am mai incercat avand in vedere ca astea de la Milupa ii plac.

Cosmi, noi in Rasnov mergem la o pensiune de 4 margarete.
E pensiunea preotului.
Ca sa-ti faci cat de cat o idee, uite aici http://www.antrec.ro/ro-147-pensiune-pensiunea-cristina-Brasov.html
Dar informatiile nu prea mai sunt de actualitate.
Au modernizat foarte mult vila; e super; luniste, nu te freaca nimeni la cap, au curte foarte mare cu leagane pentru copii, mini piscinuta, topogan, gratr, foisor.
Bucataria, complet utilata, e la dispozitia ta, au baie in camera, etc.
Noi am fost foarte multumiti si de aceea mai dam o tura (de data asta stam 4 zile.)




Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

miri_mik da nu e prea devreme penteu cresa????


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Anasol eu pentru reglarea scaunului nu i-am dat bioticsul, ci debridat si am fost foarte multumita mai ales ca ii calmeaza si durerile de burtica provocate de gaze, balonari, etc

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

TOANCA sarut mana daca mi ai zice si ceva preturi ai fii super

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

salutare fetelor...
noi raportam ca nu ne-au dat inca dintii si nici nu apare vreun semn, stam bine in fundulet, ne place sa ne rostoigolim cand pe burtica , cand pe spate, de-a lungul si de-a latul patului...ne jucam cu cucu-bau, cantam , batem din palme...de mancat: ne place muuuult iaurtul danone, simplu cu 0,1 grasime, banana cu cereale de la nestle, danonino cu caise si legume, mai putin....mancam in timpul liber, adica intre mese ba biscuiti varsati de la pan group "rustic", ba grisine, ba morcovi....
facem galagie pe afara, chiuim, tragem fetitele de par.....ne bucvuram muuult cand vedem alti copilasi pe langa noi ( se agita da tare din maini si din picioruse).
imi pare rau ca nu am mai pus fotografii in album, dar cu atat tevatura cu scandalul ce a fost pe site, nici nu mai stiu pe cine sa intreb contul si cum sa le mai pun....
proigramul nostru cotidian este urmatorul:
- pe la 8-8, 30 se trezeste, facem baita ( nu o mai fac seara pt ca dormim cu geamul deschis ), papam laptic de la mami, ne culcam pana pe la 11.
- la 11 papam de obicei fructe sau iaurt, dupa care ne jucam, ne jucam si iar ne jucam.
- Pe la 13 ne culcam iar si dormim pana pe la 15-15, 30 cand mancam piure de legume( combinatii fel de fel sau gata cumparate de la nestle),
- pe la 16-16, 30 mai dormim iar pana pe la 17-17, 30, cand ne pregatim sa mergem pe afara.
- Pe la 19 mancam iar ori cereale cu basnan, ori iaurt.
- La ora 21 intram in casa, mai stam cu tati si la 22 facem nani.

ajutati-ma si pe mine, va rog mult , cu un raspuns, ma adresez in special celor care le-ati dat deja lapte praf copiilor!!!!!nu mai am asa de mult lapte , vad eu ca nu-i mai pot sa in completare la toate mesele, iar seara simt ca nu prea se satura, dupa 30 minute de cand adoarme incepe sa planga - de foame sau de cald -ii dau iar sa manace si se culca.credeti ca este momentul sa introduc alta formula? ce safc? ce sa ii dau? lapte praf ( de care ?) sau pot incepe deja cu lapte din comert? ( asa am mai auzit )

bumbita si sebastian(03.01.2006)

poze sebastian
capsunica mea
baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

ce ati face daca vi s-ar diagnostica o rana pe col si ati dori sa mai faceti un bebe?

bumbita si sebastian(03.01.2006)

poze sebastian
capsunica mea
baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna gagici!
Eu tot cu munca,iar Diana e miorlaita rau,acum dupa ce i-ai iesit dintii de jos,au apucat-o iar maraileile cu ... dintii de sus,ca in urma cu 2 luni ... Deci peste alte doua luni trebuie sa ma astept sa apara si cei de sus,nu? E tot cu mana sau orice in gura,in dreapta sus si e foarte iritata.I-am dat Calgel,Nurofen ... degeaba...Noroc ca doarme noaptea.Si pe la 11 a dormit 2 h pana la 13.Acum iar a atipit. Noroc ca sunt acasa si o cam calmez la tzatza mai des! Dar halal concediu daca o tine tot asa
BUMBITA eu am avut o mica rana pe col si am cauterizat-o,inainte de a a ramane gravida.E cel mai bine.
TINA imi pare rau de patzaniile cu spitalul,tin pumnii sa fie ok ANUKA!
DOINA ochi violetzi ??? As vrea eu Deocamdata sunt mai mult cenusiu-negri si de lapte - asta e sigur ca inca sunt cam tulburi Pai daca mai alaptez? o sa mor de curiozitate pana termin cu alaptatul

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput