Steamer / dispozitiv de fiert la abur

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

eu inca nu m-am hotarat ce model sa imi iau.
In plus am participat la tombola mega image unde, printre premii sunt si 20 de steamere Philips (mai stii? poate castig).

Oricum, Geniest si Danielac, va rog sa ne spuneti parerea voastra despre modelele pe care le-ati cumparat voi.
Multumim!


PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Am postat impresia la alt subiect. O scriu si aici:

Aseara am gatit pt familion la aburi. Ca mi-am luat steamer.
Am facut in acelasi timp: carne, legume (brocoli, morcov, cartof) si orez.
Au un gust EXTRAORDINAR. Cartoful, cel putin, iese delicios. Sa nu mai zic de carne. Eu care nici nu puneam gura pe carne fiarta (decat in ciorba sau supa) acum am mancat si are un gust deosebit fata de carnea fiarta normal.

Problema e ca acum vreau retete de gatit la aburi.....ma ajuta cineva ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Am luat si noi steamer moulinex de la Metro si e super. ii fac adinei legumele pentru piure in el si acum le accepta mai bine, ca pana acum nu prea ii placeau. eu il recomand cu caldura. in plus acum e in promotie si are si un pret bun.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Ce pret are un steamer? Va rogggg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

moulinexul in promotie e 140 ron, in afara promotiei am vazut 190.
altele nu stiu

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mi-am luat si eu steamer Gourmet 150 lei (1 milion jumate), de-abia astept sa il folosesc sa vad cum iese mancarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

de unde le luati frate!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Un pui de somn si-un inger bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

mi-am luat si eu steamer!
Nu am mai avut rabdare!
Geniest, Raluca, sunteti bune la facut reclama si ...de cinste!
Am cumparat si eu, la sugestia voastra, steamerul Moulinex de la METRO!
L-am si folosit, a iesit un orez excelent iar baietilor le-au placut legumele fierte in abur.
Singura problema ca fierberea dureaza un pic mai mult decat cu un aparat mai puternic si, astfel, consumul este nitel mai mare.

Oricum, merita.
Acum ma duc sa arunc un ochi pe net dupa retete pentru el.
Multumesc inca odata pentru sfaturi!



PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

si eu mi-am luat azi tot moulinex de la domo cu 1.300.000, tot la oferta. miine il si incerc ca azi n-am mai apucat sa-l studiez. strig si eu dupa retete

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

cand gasiti retete vedeti ca am deschis un subiect pe aceasta tema. haideti si postatile si acolo.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput