Antibiotice dupa cezariana?

Antibiotice dupa cezariana? | Autor: annaa

Link direct la acest mesaj

Buna!
Sunt o proaspata mamica.
Am nascut prin cezariana acum 6 zile pe 01.08.2006 si pe 04.08 m-am externat.
Eu ma simt bine, miercuri trebuie sa imi scoata firele, operatia a decurs foare bine, ma doare doar cand ma aplec, cand ma ridic si cand tusesc mai tare,hemoragie aproape ca nu mai este, starea generala este foarte buna.
Antibiotic am primit doat trei zile in spital si sunt curioasa daca este obigatoriu sa iti dea antibiotice si dupa externare adica 5, 7 sau 10 zile?


Anna + MARIA CLAUDIA


Ana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

annaa, eu am nascut prin cezariana in iunie 2004 si in 13 iulie 2006. In ambele dati am primit antibiotic doar in spital, acum la a 2a-nastere doar 2 zile.
Sa-ti traiasca fetita!!

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)
POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Anna si eu am avut cezariana si doar in spital mi s-au facut antibiotice.
Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.

MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003


Anna si eu am avut cezariana si doar in spital mi s-au facut antibiotice.
Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.

MIRELA







Si mie la fel.


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)





Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Si eu la fel, am nascut luni si miercuri am plecat acasa. Am primit antibiotice doar in spital.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

BUNA! FELICITARI PT BB!!!!

Eu am stat in spital dupa ceza 7 zile, in care mi s-au administrat antibiotice...

POZE CU RAZVAN MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Eu am luat antibiotic timp de 10 zile, incepand din ziua a noua pana in ziua a 19-a , dupa ce am suportat o dilatatie de col uterin ca sa curga lohiile, ca nu curgeau si ma pastea o infectiee...brrr!
Cat am stat in spital nu stiu sa fi luat antibiotic. Nu cred ca am luat! Poate doar sa-mi fi bagat ceva in perfuzie...dupa operatie...ca-n rest, sigur n-am luat!

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput