Paciente dr. Gherasie Anca si Cristian

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Cipi consultatia la Med-New Life este 60 RON iar ecografia 50 RON. La Euroclinic consultatia este 70 RON. Daca nu s-au modificat preturile intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Buna, fetelor...si eu am fost la dna. dr. Gherasie..mi s-a parut deosebit de comunicativa, rabdatoare...in fine, nu m-am asteptat la atata interes..intrebarea mea ar fi..a facut cineva cu ea vreo laparoscopie?..nu as mai vrea sa fac HSG inainte, pt ca mai mult ca sigur am probleme cu trompele..dansa mi-a spus ca laparo se face chiar acolo la med new life, si vroiam sa stiu daca cunoasteti ceva legat de preturi, procedura, daca presupune internare, avand in vedere ca nu e totusi un spital..poate ma puteti lamuri..stiu ca dna dr. e foarte priceputa la IA si FIV, dar nu stiu nimic despre laparo..poate ma puteti ajuta..va multumesc mult..pupici si multa bafta la bebei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

fetelor eu am facut acu 2 saptamani HSG cu dr GHERASIE.
a fost supar ok,durerea nu e nici pe departe acea durere crunta despre care se vorbeste...a fost chiar suportabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Am fost astazi la dr.Anca Gherasie si mi s-a parut OK. Din pacate se pare ca nu am avut ovulatie luna aceasta. Daca oi avea de fel.

Insa clinica Med-New LIfe m-a dezamagit teribil. Receptionera era mai mult in plimbare, diverse tipe cu manusi sterile pierdeau timpul pe la receptie si puneau mana pe tot felul de chestii (ma intreb de ce mai stateau cu manusile acelea ca numai sterile nu mai erau), programarile nu se respecta. Eu am intrat cu 45' intarziere si poate ca nu m-ar fi deranjat foarte tare chestia asta daca asistenta nu ar fi luat inaintea mea doua persoane care venisera si aveau programare dupa mine. In sfarsit, in ceea ce ma priveste, data viitoare ma duc la Euroclinic unde sunt amandoi dr. Gherasie.

Oana tu unde ai facut HSG? Si eu urmeaza sa fac cu dr. Anca Gherasie (sper sa aiba o mana la fel de usoara ca si sotul ei)dar nu stiu daca sa ma duc la spital. Totusi la Euroclinic costa vreao 5 mil si nu as da atatia bani. Pe de alta parte nu stiu care sunt conditiile in spitalul CFR si dat fiind ca am luat un herpes genital la Elias nu prea mai am incredere in spitale. Oricum tu cat i-ai dat (in cazul in care ai fost la spital)? Poti sa-mi raspunzi pe PM daca este mai OK.

Sa fiu sincera mie mi-a placut mai mult de Cristian Gherasie care a aparut la un moment dat si mi s-a parut simpatic si prietenos. Dar oricum nu pot sa trec de la ea la el. Asta este.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Papushel dupa ce i-am vazut pe diversi cum se plimbau cu manusile acela "sterile" si cum puneau mana pe telefoane, calculator si tot felul de chestii eu nu as avea incredere sa imi fac laparo la Med-New Life.

Plus ca nu mi s-au parut profesionisti in general. In ce clinica cu pretentii se`mai fac programarile pe un caiet?

Intereseaza-te si la spitalul Euroclinic pentru ca s-ar putea ca preturile sa nu fie cu mult mai mari si nu se compara.

Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

VAL eu am facut in spital,unde mi se pare super ok,sala de radiografii e deosebit de moderna si curata...

eu nu am adeverinta de salariat si am platit la spital 2,6 mil.
dr i.am dat 1 mil,la asistente cate 100.mii.apropo de asistente,eu am fost e mult ori acolo,cauterizari,etc,si sunt suuuuuuper.

mie mi se pare ok dr.pe ea nu o stiu decat din vedere.
raspunde la toate tel pe care i le dau...si crede.ma dau tare multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Oana si mie imi place de el mai mult dar asta este, am apucat sa merg la ea si nu mai am ce sa fac.

Si daca imi iau adeverinta de salariat nu platesc? Adica in afara de ce dau la asistente, radiolog si doctoritei. Si imi trebuie trimitere de la medicul de familie?

Sper sa aiba si ea mana usoara ca de el stiu ca este priceput la HSG. Tu ai luat un antidureros inainte?

Apropo, eu mi-am facut cultura de col si mi-a iesit un E.coli. Ma intrebam daca ar fi cazul sa fac tratament ca stiu ca trebuie sa iti iasa sterila cultura pentru a face HSG. Dar ma mira ca ea nu mi-a zis nimic desi a vazut analiza. Tu cum ai procedat?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

uite ca asta cu cultura nu o stiam.

daca iti iei adevrinta de salariat nu platesti.si eu nu am vazut nici un radiolog.a venit dr,mi.a injectat substanta,a fugit in spate,a facut poza,si atat.fara nimeni altcineva in afara de 2 asistente.

si ,da,am luat disperata de frica find,3 supozitoare cu piafen,si 2 pastile de aulin.el a zis sa pun un piafen si sa iau un aulin,da eu,fiindca tot m.am invartit prin spital ca el era in cezariana,la juma de ora tot mai bagam ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Oana eu stiu sigur ca trebuie sa ai macar cultura de col, daca nu si papanicolau + secretie vaginala facute curand. Motivul este ca daca ai ceva pe acolo se propaga o data cu lichidul si prin alte zone unde nu ar trebui.

Nu stiu ce sa `mai cred despre doctorii astia. Se pare ca toti sunt la fel de superficiali.

Vreau de ceva timp sa imi fac o colposcopie (nu mi-am mai facut de trei ani) dar nu stiu la cine sa merg pentru ca nu am incredere.

Ca sa nu iti mai spun ca am luat prin luna martie, dupa un avort spontan, un virus herpetic genital din spitalul Elias. Nici nu as fi stiut probabil daca nu mi-as fi facut analizele dupa avort si am prins exact faza de infectie acuta. Culmea este ca doctorul insinua ca cine stie ce a facut sotul meu, numai ca analiza lui era ok. Nu apucase inca sa il ia de la mine pentru ca in perioada de dupa avort ne-am protejat cu prezervativ.

Nu stiu ce sa mai zic. Cred ca pana la urma o sa o fac la Centrul Medical Unirea. O sa ma mai gandesc.

Pupici

Mergi la inceput