Nazdravani de oct-nov-dec-2003(76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ciuf, sa va traisca micutza crestina si sa fiti sanatosi toti! Pozele foarte frumoase, de prajituri nu mai zic . Nasol incidentul cu micul innotator, dar bine ca s-a terminat cu bine.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

ciuf, superba printesa voastra! ce cosulet frumos si ce floricele ...foarte frumos botezul...cat despre torturi nu mai zic nimic ca am salivat toatasa va traiasca micuta crestina

adameasca,m-ai lovit sub centura..am luat deja 5 kg si mai am 4 luni de tot pus...sper ca sarcina asta sa nu pun mai mult de 25kg ca la alvarica am pus 45..ma abtin de la multe dulciuri, dar si cand ma apuca depresia nu mai ma opreste nimeni de la nimic.

Tu cu ce te lauzi...ai pus ceva pe tine...


Cu Alvaro nu ma inteleg deloc, de catvea zile o tot ia pe coaje , ba de la mine ba de la taicasu...zilele trecute am crezut ca lesin de durere cand mi-a sarit pe burta si am mers de urgenta la dr ca am simtit ca ia umflat ochiul lui fratisudar cica este bine bb din burtica

pup

Elena21+
POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


salutari si de la noi!

cum va spuneam zilele trecute, Mariuca a tot stat la tara la Copsa Mica, eh...dorul mare il duceam noi, si am fost s-o luam...am mers la un botez in Botosani, unde nu mi-a placut deloc, ca ma ofticam ca nu stiu sa joc din astea moldovenesti, si mai ales ca Mariuca dormea somnul dulce pe bancheta din spate...

apoi am stat la un super misto hotel, dupa care am intins-o la socrii mei, iar in drum am oprit la o salina cica renumita in zona, si am reusit s-o bag in apa care era destul de rece si foarte foarte sarata, a dat din codita ca un pestisor si pana la urma s-a obisnuit cu apa rece...

no, la bunici a fost ok, s-a jucat in voie cu animalutele iepurasii si matzele, copiii pe la poarta... na, ca la tara

acum suntem in bucuresti pt 2 zile si maine vrem la mare pana duminica, asa... pt Mariuca, sa se sature de nisip

poze mi-a fost cam lene sa fac, mi s-a descarcat si telefonul si cu camera am facut cate ceva insa sa vad cam in ce an o avea al nostru tati chef sa descarce pe calculator...

oricum, in mare suntem bine, am scapat de pampers aproape de tot, cere acum mereu cand ii vine ceva, de papa inca nu vrea madam sa pape singura si are tot felul de pofte cand ti-e lumea mai draga...

pupici la bebei si burtici, si la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Buna dragelor!

Ce de vesti...minunate...

Elena...felicitari pt bb baietel Nu imi vine sa cred cum le aranjeaza DD.Nemaipomenit.

Supermami la multi ani pt cei 7 ani de casnicie si tot ce va doriti...muuulta dragoste si fericire.

Paula cum a trecut timpul...deja Paul merge busilea...bravo lui..Alexa e o printesita...cu ochelari dar nu-i nimic...e dragutza foc

Ven ma bucur ca sunteti bine,chiar ca "disparusi",ca si mine doar ca eu nici macar timp sa citesc nu am avut.

Uki
distractie placuta la mare

Ciuf sa va traiasca dragalasa Eva.Minunat botez.Felicitari!

Adameasca sarcina usoara in continuare.Daca te linisteste cu ceva si Vladutz e un nazdravan.Dar am constatat ca daca sunt f f calma si vorbesc calm,explic cu calm...si toate cu calm si Vladutz reactioneaza alt fel...adica mai cu calm si mai intelegator.

Noi suntem bine.Duminica am fost la Predeal(de dimin pana seara) cu trenul-prima calatorie a lui Vlad cu trenul- A fost OK.Doar ca dupa ce am urcat la Clabucet cu telescaunul ne spune ca s-a plictisit E,de fapt cam obosise...Dar i-a placut.Acum ne tot intreaba cand mai mergem cu trenul .Din 7 august intru in concediu si pe 9 aug mergem si noi la mare dar cu masina ca e mai comod dpdv al bagajelor.Ca si in tren era asa bine-aer conditionat...Noroc...ca si masina are AC

De pampers nu am scapat noaptea dar nici nu am incercat spre rusinea mea Oricum se intampla sa adoarma fara pampers si int-o ora face pipi de inunda patul

S-a invatat baiatul meu la inghetata ca vede reclama la Tv apoi frigiderele de la magazine cu inghetata si oricat am incercat sa ii spun ca nu su nu...tot i-am luat.Multumesc lui DD ca nu a patit nimik.

Are 94 de cm...cam pitic.Mananca dar nu se ingrasa(in sensul ca nu f vizibil).E o fire atletica daca pot sa ma exprim asa.
Cu mancatul stam cu jucarii ca altfel spune ca s-a plictisit de atata mancat
Bea lapte la fel de mult.
Maninca pepene si mere,in rest,nici un fructRar suc de portocale.
A...si porumbul ii place mult

E vorbaret de mama-mama.Se si mira lumea.Int-o zi vroiam sa urcam la un magazin si eru 2 doamne pe scara iar el le zice :"va dati putin la o parte?" Au ramas "masca".

Si cum nu mai pot sta inchei aici cu multi pupici pt toata lumea...si concediu placut.

Vera si Vladutz( 2 ani si 7 luni)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super mami spune:

Valeria sa va traiasca crestina mica si frumoasa. A crescut mult mult, e tare scumpa.
Ma bucur ca totul a iesit asa bine si ca esti happy.
Intamplarea cu piscina....nu pot decat sa si sa zic... bine ca a fot ok pana la urma si ca Dumnezeu a avut grija de el.
Pozele sunt superbe....aranjamentele la fel....bravo mami.
Ce sa zic...asa da !!!!
Uki vacanta placuta plimbaretilor. Ia zi-i lui tati sa le puna macar luna asta....are termen de predare
Vera si voua vacanta frumoasa. Ce am mai ras cu tantiile alea....adevarul e ca incepe perioada perlelor. Un pupic pt voi.
Elena....m-ai luat. Eu am lut 30 in sarcina si ma credeam no 1.
Mai da nu pricep....le vezi pe unele slabute si delicate cu o burtica frumusica in fata, iar pe altele...cat trotoarul si cu un burtoi car o casa. Si tot 3 kg si ceva ies de acolo....of of of.
Eu nici nu pot sa ma uit la filmuletele de atunci sau la poze...eram de nerecunoscut...absolut.
Dar stai bine pana acum....eu am pus vreo 6 doar in primele 3 luni...promitator nu gluma.
Oricum...asta sa fie problema...le dai instant jos cu doi baieti. Nici nu te gand altfel
Multumesc pt site....am luat o jucarie de copii mari...un fel de carte/ laptop....frumusica.
Ati hotarat numele ?Alexandra si Isabelita Isabel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super mami spune:

Mai am:Isabel vorbeste singura...de vreo 2 zile...in masina. Dar ca un dialog...pune intrebari....raspunde la alte
intrebari....povesteste...explica ...
Azi vorbea ce vorbea si la un moment dat tipa " nu dauuuu, nu vreau...a mea...a Isa..."
Doar in masina.
Pliz nu-mi ziceti de prieteni imaginari...plizzzz.
Ati patit si voi ?Maine vine tati....repara aerul...yupi. Am crezut ca o iau razna zilele astea de caldura.
Ma duc la nani...pupici si noapte bune.Alexandra si Isabelita Isabel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ciuf, ce poze frumoase ai ....sa va traiasca printesa.





Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti mamicuta,

Pun si eu poze in album cu Luana si cu costumasul de baie....daca sunteti curioase sa vedeti....hehehehe...

Alexandra si Luana are activitati ca ale lui Isabel...si ea vorbeste singura,se intreaba si isi raspunde,vorbeste cu papusile ei ,ea stie ce spune ca inca nu intelegem chiar tot ce vorbeste...canta asa,din senin...Ne mai distram ca mai bine pronunta cuvintele in engleza,de la reclamele tv,decat in romaneste...Asa ca ma gandesc ca este in regula...

Sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super mami spune:

Ana e super scumpa Luana. Pare muklt mai maricica....nu-i asa?
Isa vorbeste cu papusile...le cearta, le povesteste, le pune la olita, le invata sa numere etc....asta de mult si e absolut normal.Dar acum vorbea singura....ca si cand si-ar fi imaginat pe cineva acolo.
Nu stiu cum e cu prietenii imaginari, o sa caut pe net in seara asta.
Stie careva ceva despre minunea asta ?
Sau o fi prea vorbareata si de plictiseala vorbeste singura ????
Vai de viitorul sot in cazut asta
PupiciAlexandra si Isabelita Isabel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Sa sti Alexandra ca toata lumea imi spune ca Luana arata mult mai mare decat e varsta ei....probabil ca e ceva genetic....
Nu stiu despre treaba cu prietenii imaginari...imi amintesc ca am vazut o data un subiect deschis pe tema asta pe forum,parca la "Parintii intreaba,parintii raspund"...

Am revazut pozele cu Isabel si,ca si prima data,am ramas iar impresionata de frumusetea voastra creola si creatza...Ptiui sa nu se deoache si sa cresca mare si sanatoasa!
PS.Ma gandeam ca treaba asta cu pritenii imaginari,din cate stiu eu,e o chestie normala si arata ca exista imaginatie si istetime...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput