Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Mai, fetelor care va ganditi la bebe2 - Bee si Monica, uitati-va la mandrele mele cum se iubesc (http://www.dropshots.com/danae) si va incurajeaza in ceea ce v-ati propus.
Vreau sa va spun ca ma felicit pentru ca am 2 copii. Eu sunt singura la parinti si am tanjit dupa un frate sau o sora.

Daca ati vedea-o pe Roxana cum rade in hohote in preajma Oanei care se joaca ati intelege cum imi creste mie inima de dragul lor, pupa-le-ar mama pe ele de fetitze.

Nici noi nu stam tocmai roz la capitolul MANCARE. Oana a mancat mult mai bine si mananca si in continuare.
Roxana insa e mai putin papacioasa.
Asta e !
Vom mai vedea...
Poate si caldurile astea-s de vina, ce pofta de mancare sa aiba si ea, ca nici noua nu ne mai arde de mancare.

Important e sa fie sanatosi !


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
www.dropshots.com/danae" target="_blank">FILMULETE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA pai ce are mararul? Cred ca si eu am scapat parca si din ala printre legume,ca sigur patrunjel,leustean si tzelina am bagat ! Mult la fiert si mai putin in piureul propriuzis!Si chiar n-a avut nimic Diana de la ele! (si zici ca ai facut bascalie? parca imi amintesc eu ceva }
Dia s-a miorlait acu 5 minute ,am luat-o si a bagat urgent o tzazta ,acu doarme la loc!
Noapte buna!



MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Dana ti-am vazut papusile... ai dreptate dar sincer eu mai degraga adopt decat sa mai fac unul!
Bee pai vii asa de aproape si nu vad si eu Annuska?
Moni despre ce combinatie vorbesti? Cred ca am sarit faza. Cat despre tzatza... nu-mi aminti ca ma trec fiori. Desi recunosc ca si acum dimineata cand mi-e lene sa ma scol sa fac bibe ii mai dau o tzatza.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna dimineata, fetili!
Murim de cald in Iasi!!!!!
Mofturi la mincare face si Sabina , dar ea a facut dintotdeauna asa ca ce sa mai zic. Asteptam vremuri mai bune .
Fetelor, a mea fetita vrea sa se ridice in picioare. Se prinde cu degetele de degetele mele si se ridica rapid in fundulet , si apoi se screme si se chinuie, se indoaie sa se ridice in picioare. Daca o trag putin gata e sus in picioare. Si culmea, calca pe toata talpa ca un om mare. Voi ce ziceti, sa o incurajez sau s-o linistesc deocamdata? ca n-are decit 5 luni.
Cine da Milumil la bebe ? Ca eu am incercat toate tipurile de lapturi numai asta nu. Si tot aud de la diverse mamici ca e tare bun, ca are gust de vanilie si ca bebeii il papa cu placere. Macar lapte sa pape cu placere daca in rest nu-i place nik. Papa asa 3-4 lingurite din ce-i dau si apoi isi face greata, asa ca o las in pace. Mar mai papa cite jumate acu mai nou. In rest, dormim destul de bine , macar atit.
Pupici la mamici si la bebei frumosi .


Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Uitai, Dana_ene mai da o data, te rog , adresa la care sa trimit pozele pt. site. Stiu ca ai mai scris-o , dar neuronul meu s-a topit de atita caldura.
Gio, datele noastre pentru tabel, la 5 luni sunt : 64 de cm si 5900.



Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Irina Vezi ca pe pagina principala a site-ului nostru este un link numit Contact. Acolo e adresa de mail a Danei.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineatza pe pagina a doua!
Acu cand am net la birou nu scrie nimeni???

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata si la multi ani piticilor .CE mai faceti ca eu mor de cald nu pot sa mananc nik pe caldurile astea asa ca nu va mai suparati ca nu papa copii. Astept sa se trezeasca stefanut sa pape fructe apropo voi ce le mai dati sa pape?

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Moni Ce vrei mama sa scriem ca suntem moarte de cald! Si ma plang tocmai eu care am ac.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu
www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Salutare fetele vreau sa va intreb pe cele la care le-au crescut dintisorii la bebelusi au si vomat?
Ieri saracuta mea papusa mi-a vomat de 2 ori dar asa tare incat toata m-a facut voma deci cu jet si cineva mi-a spus ca poate fi din cauza dintilor dar eu sincer nu am auzit de asa ceva numai de febra si diaree. Va rog sa imi spuneti care stiti ca mi frica sa nu cumva sa fie altceva.

V-am pe toate si pe bebeii vostri scumpi, frumosi si dragi.


ali
poze IARINA(16.02.2006)

Mergi la inceput