Bebelusi de iulie-august 2005 (125) -La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Valeu....uitasem sa urez cristinele si cristianii...si pe micuta frumoasa Hristina...la multi ani de ziua numelui, micuta printesa

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Hello fetele!

Am revenit si noi din micul concediu.

In primul rand, La Multi Ani copilasilor care au implinit un an si celor care au mai adaugat o luna.

La Multi Ani Yasmari si Simona! Sa fiti fericite si sanatoase!

Multumesc si eu pentru urari. De ziua mea am mancat la un restaurant mai smecher.

La mare a fost bine. Vremea n-a tinut cu noi decat vreo 2 zile jumatate. Plaja nu prea am facut ca ii era mai mereu somn lui Teo. Am avut probleme cu somnul ziua. Acelasi lucru s-a intamplat si la bunici. Nu dormea decat plimbat in carut.
Din pacate, ne-am intors cu muci de la bunici. Cred ca l-a tras curentul in masina ca am tinut putin geamul deschis. Din fericire, nu avem temperatura si mananca f. bine si e f. vioi.
Azi comand si eu batista bebelusului ca nu facem fata cu pompita.

Voi ati folosit Wick, Vapo Rub? Scrie in prospect ca nu trebuie dat copiilor sub 2 ani.

Am pus si poze, daca vreti sa vedeti, de la mare.

Ma duc sa citesc din urma.


Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Am uitat sa va spun ca Teo a facut progrese. Se ridica singur in fundulet, se ridica in picioare tinandu-se de grilajul de la patut si e f. dornic sa mearga.
Cred ca i-a priit marea. Mai mergem si la anu' chiar daca mami nu prea are timp de plaja.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Bine ai revenit Acusor .
Ce-i place zambaretului tau in piscinuta ... manca-la-r mamica pe el ...
Felicitari mititelului pentru noile progrese!




CRYNA de ROBERTEL - 24. 08. 2005

Cat suntem noi de mari!!!

POZE NOI, NOUTE...HI,HI,HI...

SEMANAM OARE?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

acusor,
nici a mea inainte de mare nu adormea decat plimbata afara. dar la mare am dezobisnuit-o. o puneam in carut pe plaja cand vedeam ca ii e somn, sprijineam carutul doar pe rotile din spate si il leganam vreo 5 minute usor pana adormea. apoi dormea si cate 1 ora sub umbrela cu spatele la vant. plus ca am observat ca daca apuca sa adoarma intr-un anumit mediu (de ex cand e plimbata cu carutul) atunci se trezeste daca se intrerupe activitatea. asa ca dupa ce am venit din concediu faceam asa in parc: cum adormea, cum ma opream si ma puneam si eu pe banca sa ma odihnesc si sa citesc ceva. si daca mai tresarea un pic la vreun zgomot mai mare, o leganam pe loc acolo.

joker,
eu nu prea le am cu retetele. eu mai scriu cate una care a avut mare succes la mofturoasa mea in speranta ca poate avea succes si la alti pitici mofturosi ca stiu cat de greu e sa le faci ceva pe care sa-l manance cu placere.
e singura reteta cu peste pe care a mancat-o maria cu pofta. daca i-l fac la gratar mi se pare ca se cam usuca si nu-i place. si nici fiert ca parca n-are nici un gust.

laura,
daca nu are voie lactate incearca niste paste cu rosii sau sos alb. sa intrebi pediatrul dar eu cred ca are voie branza tofu care e din soia si care e tare gustoasa. sau sa-i faci branzica de casa din laptele pe care i-l dai tu (banuiesc ca tot din soia). si da-i multe fructe si legume ca sa compensezi.
omleta cu verdeata (poti sa faci doar din galbenus daca vrei).
sau poti sa-i faci shake-uri cu lapte si fructe si sa-i dai din bibe sau cu paiul daca bea.

incearca sa deschizi un topic la parintii intreba poate mai gasesti alte mamici cu restrictii la lactate care sa te ajute cu meniuri.

mamica de maria, 11 luni si 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Alexandra mea draga si scumpa a implinit 1 an. Acum 2 ore. Desi era la masa am luat-o in brate si-am pupacit-o mult, mul de tot. Iubirea mea, sa fi sanatoasa, sa ai sufletul bun, sa fi desteapta si sa ai s-un dram de noroc! Noi iti oferim multa iubire, asa ca speram sa fi fericita! Si imi doresc sa fim sanatosi, sa putem sa te vedem implinita ca femeie, avand la randul tau familie si copii! La Multi Ani! iubita noastra mult-dorita!

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/alexia2005_primulan" target="_blank"> filmuletze si poze... inclusiv de la motz
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Salutam mamicile si pupam piticii!

Sunt in Bucuresti ptr 2 zile sa imi rezolv ceva probleme cu permisul d econducere, iar Mihnea a ramas la munte cu mama mea si cu bona. Ne merge tare bine la munte asa ca o sa stam ceva mai mult pe acolo. Mergem singurel si facem deja prostioare. Ne place sa ne jucam in nisip, sa ne dam pe leagan si in topogan e moartea lui. Noroc ca avem toata baza logistica in curte. Mananca tare bine si creste vazand cu ochii. Spune pe langa mama, tata, pa, ata si ete si apa si tica tica.Face ham cum face catelul si in rest boscorodeste in limba lui de mama focului.
Pupam mamicile si piticii si azi maine ne mai auzim.

Cuscra pupam burtica si frumoasa nora care se apropie de implinirea anisorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

apropo de mancare, mi s-a parut interesant un articol pe care l-am citit si zicea ca e bine ca sa manance in fiecare zi cate 1 fruct/leguma din toate culorile curcubeului:

5-a-day The Color Way
verde: brocoli, mazare, fasole verde, spanac, zucchini, struguri verzi, kiwi, avocado, pepene galben cu interior verde
galben/portocaliu: caise, morcovi, pepene galben, mango, portocale, piersici, ananas, porumb, cartof dulce, dovlecel
rosu: mere, cirese, struguri rosii, rosii, pepene verde
alb: banane, pere, conopida, cartofi, telina, pastarnac, patrunjel
albastru/violet: afine, coacaze, vinete, struguri negrii, prune, prune uscate, stafide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Salutare.
Multi ani inainte bebelushei pupacite Alexandra, sa cresti mare si desteapta, sa-ti bucuri parintii si sa le fii umar la ceas de batrinete!

Sanatate tie si familiei Emanuela, interesante chestii postezi iar raspunsurile tale sint chiar folositoare. dar nu de asta te urez!

Hristina, da' stiu ca esti intr-un good mood!!!!. Nu se pune alegerea, doar ai vazut ca nici bateriile nu s-au tinut sa imortalizeze.

Am mai vazut poze frumoase cu aniversati, le uram tuturor La multi ani, cu intirziere si scuze si nenominalizari.


"May you live every day of your life!"- J. Swift

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by cryna77


Ai dreptate Hristina ... Scuze ca nu am precizat... eu sunt catolica, iar la noi - catolicii - azi e sf. Cristina... dar eu urez tuturor... indiferent de religie, confesiune, sex ... Conteaza?!? Va deranjeaza?!?

tuturor!




CRYNA de ROBERTEL - 24. 08. 2005

Cat suntem noi de mari!!!

POZE NOI, NOUTE...HI,HI,HI...

SEMANAM OARE?!?



Ma gandeam eu ca la asta te referi, dar vroiam sa fiu sigura!

Sa traiti Cristinelor si Cristianilor!

Cand i-am spus indrumatorului nostru de doctorat ca pe fata o cheama Victoria Hristina , ne-a tradus poetic numele: este o "victorie crestina"!
Asa sa-i ajute Dumnezeu!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput