Miresele anului 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

quote:
Originally posted by ginutza2002

Rexanne nici noua nu ne-a placut nunta!
Noi vb de ceea ce ne-a placut, in speta aranjamentele, adica exact ceea ce ti-a placut si tie!
Restul am vazut si stim ca a fost varza!
Si intra-devar in lumea oamenilor de rand nunta are cu totul si cu totul alta semnificatie!
Pup la fata si sper sa o zi cat mai racoroasa!



'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!



Ca bine zici soro cu racorirea asta!! Am iesit afara sa ii caut stofe lu' al meu, si am crezut ca lesin pe strada!!!Unde mai pui ca aseara n-am dormit patru ore puse cap la cap din cauza calduri!! Si veneam dupa o nunta la care mi-am rupt picioarele!!
Auzi, da' pana la urma ai gasit pantofi de nunti??? Ca stiu ca iti cautai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

fata draga inca nu!!
de fapt am gasit ceva, dar nu mi-au placut si decat sa imi iau ceva care nu imi place mai bine nu-i mai iau si imi pun opinci de porc!
in rest mi-am luat costumatia de civila!
si papuci!acu sa vad ce imi gasesc si pantofi si gata cu mine!
urmeaza el!
si iar o luam de la capat!

si al meu a stat azi-noapte si s-a jucat pe calc ca nu putea sa doarma de caldura!
poate reusim si noi in seara asta sa facem un pic de nani ca suntem rupti si dupa plaja si dupa o zi de cautari de toale!!!
cred ca o sa fac la de o sa ma satur pana o sa ma bag la nani!
hai pup la fete!





'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduril spune:

Vad ca toata lumea are probleme (mai mari sau mai mici) cu pantofii. Eu, doamnelor si viitoare doamne, port 41. Este un cosmar... Nu gasesc nici macar marimea, ce sa mai vorbim de nuanta de crem pe care as prefera sa o gasesc. Voi pe unde mai cautati?
Apropo, am platit si noi avansul la biserica, este biserica Sfanta Paraschiva de pe Titulescu, foarte frumoasa, am fost sambata si am asistat la doua nunti, ca sa vedem si noi cum e slujba, cum e corul, d'astea.
Am sentimentul ca intru in linie dreapta, desi pana acum nu am stabilit decat prima proba la rochia de mireasa, am platit avansul la verighete si (mai nou) la biserica, am antamat locatia pentru petrecere si si-a gasit el pantfii de nunta. In rest... mi-e groaza...
Cu florile habar nu am cum o sa ma descurc, stiu ca nu vreau sa iau florile de la IRIS, au preturi mult prea mari. Any suggestions there, too? Invitatiile sunt in lucru la un prieten (creatia), dupa care va trebui sa se descurce al meu cu tipografia. Tot in sarcina lui cad fotograful, cameramanii, machiajul meu (ce ziceti, sa ma las in baza lui?) si am o vaga senzatie ca si coafura...
Toata lumea e la fel de stresata, nu? Nu sunt cu nimic speciala, nu?

*Imagination is more important than knowledge*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

apropo de linie dreapta!
de azi in doua luni am nunta!!!
cred ca pe timpul asta deja facem !
vaii ma apuca niste emotii!


'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduril spune:

quote:
Originally posted by ginutza2002

apropo de linie dreapta!
de azi in doua luni am nunta!!!
cred ca pe timpul asta deja facem !
vaii ma apuca niste emotii!


Faci nunta duminica? Eu n-am avut curajul. Inseamna ca te-ai apucat mult mai din vreme, daca ai deja rochia...

*Imagination is more important than knowledge*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

da intr-adevar m-am apucat de tb inca din ianuarie!
am platit deja si o parte din banuti pentru aranjamente!
rochita am luat-o, hainele de civila si incaltarile sunt si alea luate!cocardele, cosulet pt ele, voal, coronita si astea-s luate!
aaa si gentuta de mireasa.. nu mai stiu ce am luat!
ca si organizare mai am de lucru!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Saluty, fetele, mai dau si eu pe aici din cand in cand.

CASA DE PIATRA miresicilor din weekend-ul trecut!

Eu ... MI-AM LUAT ROCHITA SI VOAL! In doar 3 zile. Va povestesc maine ce si cum.

Despre "nunta secolului" pot sa va spun ca eu nu am vazut decat cateva secvente, fiindca m-au enervat rau comentatoarele cu "vai ... ce se iubesc, ce sentimente profunde, samd" Mey, ma lasi cu sentimentele astea?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

intr-un final glorios..ajung sa va salut si eu pe ziua de azi!!


Gio, relax - mi-am dat seama ca te referi la aranjamente, ca mai toate, de altfel..deci...no excuses, ok?

ginutzo, sa sari maine cu pozili, da?

lid, cre' k te-ai "distrat" la maxim..ce sa mai..oricum...nota 2 agentiei ca v-au propus asa ceva...bag mana in foc ca de la columbeni au stors o suma frumusica pe liedurile voastre (asa se numemc, nu?)....putina prezenta de spirit daca ati fi avut sa spuneti "nu" ...sau v-au trantit-o la sfarsit?

Naty, iubire mare, mey..ce stii tu! [-)))]

Rexanne - pupi la fata

ah, noi azi am rezolvat cu papucii lu' ginerica..gata, nu mai e descult

Somnik usor, fetelor...doamne ajuta sa dormin...ca azi noapte am fost ca o mica fripturica...uite-asa m-am perpelit..cand pe stanga..cand pe dreapta..


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Buhuhu! Salutari si de la mine, din luna de miere in care ma aflu. Nu am putut rata ocazia sa va pup nitel si sa va spun cat de repede a trecut "ziua Z"... Am avut o groaza de peripetii (amenda pentru exces de viteza in drum spre restaurant, pahare cu sampanie trantite chiar la intrarea in restaurant, furatul miresei urmat de o urmarire ca in filme, etc). A fost nemaipomenit! Singurii care au fost in afara peisajului au fost nasii care, desi pana atunci erau niste persoane de nota 20, fix in noaptea aia au fost total pe dos si depasiti complet de eveniment. Asa ca, daca vreti un sfat, faceti inainte un curs de pregatire cu ei. Cam atat deocamdata! Mai multe detalii, precum si poze la intoarcere. Va pup mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Iaca si eu pe aici.
In primul rand sa felicit toate fostele miresici care au devenit intre timp doamne.
Intre noi fie vorba, eu inca nu m-am obisnuit cu apelativul asta. Am intrat intr-un magazin si vanzatoarea a intrebat "Ce doreste doamna?", moment in care eu m-am intors sa vad cine a mai intrat dupa mine.
Eram singura in tot magazinul asa ca intr-un tarziu m-am prins ca despre mine e vorba.
De numele sotului ce sa mai zic...poate sa ma strige cineva mult si bine pe numele cel nou ca io nu reactionez.
Cel mai amuzant e cand ma intreaba un pacient "Cum va numiti doamna doctor?"...iar eu "Aaaa....iiii...".

In al doilea rand, imi cer scuze ca apar atat de rar pe aici dar sunt prinsa intre serviciu si amenajarea noului nostru domiciliu (temporar insa pt. ca vrem sa ne luam unul mai mare).

Acum sa raspund si eu la o intrebare.
Pt. Daii...aranjamentele mi le-a facut Nicoleta si am luat tot ce mi-a propus si inca ceva in plus (aveam eu in cap un fel de drum marcat de baloane si nu m-am lasat deloc convinsa sa renunt la el, in plus baloane cu heliu pt. biserica si confetti pt. civila am luat tot de la ea).
N-am avut absolut de reprosat restaurantului, ba chiar m-am dus dupa aceea cu un mic cadou pt. d-na Mariana, atat de multumita am fost.
Ne-au facut si surprize: petale de trandafiri si lumanarele pe jos la primire, aperitivul a intrat cu torte, etc.
In plus am avut si artificii de exterior...surpriza din partea catorva invitati.
Dupa parerea mea ai facut o alegere foarte buna cu restaurantul, sa n-ai nici o teama in privinta asta.

Cateva poze de la nunta,
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput