Nunta in Constanta (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Buna fetelor!!!!
Cum mai statzi cu emotziile??? La multi ani (cu intarziere ce-i drept) pentru primul an de casnicie pentru Anca si Angelique . Multzi inainte!!!!!!!!!!!!
Magdalain primul rand felicitari pentru coshuletz si floricele.Ashteptam poze.In al 2-lea rand am si eu o rugaminte la tine.Mai potzi trece pe cineva pe listutza? E o prietena de-a mea care nu a mai postat de mult.Criss_2081 - 30 septembrie 2006,Biserica “Adormirea Maicii Domnului II”,Restaurantul “Condor” din Mamaia. Mersi mult .
Livia, felicitari pentru licenta.De acum te potzi ocupa linishtita de nunta.
Multa bafta in continuare la pregatirile care v-au mai ramas.



nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by roxy79ro

Buna fetelor!!!!
Cum mai statzi cu emotziile??? La multi ani (cu intarziere ce-i drept) pentru primul an de casnicie pentru Anca si Angelique . Multzi inainte!!!!!!!!!!!!
Magdalain primul rand felicitari pentru coshuletz si floricele.Ashteptam poze.In al 2-lea rand am si eu o rugaminte la tine.Mai potzi trece pe cineva pe listutza? E o prietena de-a mea care nu a mai postat de mult.Criss_2081 - 30 septembrie 2006,Biserica “Adormirea Maicii Domnului II”,Restaurantul “Condor” din Mamaia. Mersi mult .
Livia, felicitari pentru licenta.De acum te potzi ocupa linishtita de nunta.
Multa bafta in continuare la pregatirile care v-au mai ramas.



nunta noastra



Listutza actualizata. fata, nu stiu cum am reusit sa o pierd pe drum pe cris, scuze pentru aceasta omisiune. .

Va rugam, ajutati-ne cu coafeza si make-up artist. Suntem mici si nestiutoare si nu stim pe unde sa umblam.

Pupici multi.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulpitzayam spune:

Vreau si eu pe listuta........
30 iunie-Biserica "Sf Mina" , Restaurant "Condor"
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by vulpitzayam

Vreau si eu pe listuta........
30 iunie-Biserica "Sf Mina" , Restaurant "Condor"
Pup

My pictures




Listutza actualizata fata.

Sper ca am nimerit si vei fi miresica, sau deja ai fost? .

Ce mai faceti voi fetelor? Eu trebuie sa ma duc saptamana asta la tort si sa cumparam bautura. Apoi incepe nebunia cu florile, decorul si invitatii... A inceput sa-mi fie frica.. Ma descurc eu, doar sunt "barbata", nu?.

Mai astept vesti de la voi, cryssy, bianca, de voi nu mai stim nimic.
fetelor.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

La multi ani tuturor celor cu numele de Maria, Marian si alte derivate!
Acum sunt iar prin Bucuresti sa ma mai ocup de ultimele detalii si cumparaturi de nunta.
A propos de emotii, Magdala sa stii ca nu esti singura. M-au apucat si pe mine niste emotii si o agitatie de nu stiu ce sa ma mai fac.
Era atat de mult iar acum mai e asa putin. Mi-e foarte frica dar nu inteleg de ce pt ca sunt convinsa ca totul va iesi foarte bine, si totusi....
Lasa ca trece si asta desi stiu ca dupa aia imi va parea rau ca a trecut asa repede.

Fetele care si-au ornat balustrada de la bloc imi spuneti si mie cam cati metrii de tull au intrat?(vreo 5 imi ajunge ca e 95000 metrul si mi se pare cam scump).

Va pup si spor la pregatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

livia_adela daca tot te afli prin buc. da o fuga in europa si ai sa gaseti tull cu 15.000, eu am luat 30m cu 500.000, sper sa-mi ajunga pt balustrada si pt fundite la masini.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

Multumesc pt informatie Cris. Ma gandeam eu ca acolo trebuie sa fie mai ieftin dar imi este foarte greu sa ajung acolo in timpul zilei iar in weekenduri suntem la Constanta. O sa vad cum o sa fac sa ajung totusi pt ca diferenta de pret este enorma.

Voi cum puneti artificiile de tort?
Eu as vrea sa le asez pe colurile mesei dar nu stiu in ce sa le infig.
Aveti vreo idee?Eu as avea cateva dar ma gandeam poate ma ajutati si voi.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by livia_adela
Fetele care si-au ornat balustrada de la bloc imi spuneti si mie cam cati metrii de tull au intrat?(vreo 5 imi ajunge ca e 95000 metrul si mi se pare cam scump).

Va pup si spor la pregatiri.



Buna fetelor!
Iaca si eu pe aici. livia_adela, daca vrei tulle mai ieftin ( e putin mai teapan decat cel de 95mii), cu 30 mii metrul am luat eu de la rusi, de la Macul Rosu, daca stii unde e. Viitorul tau sot, daca e din Cta ar trebui sa stie. Daca nu, spune-mi sa-ti explic, eu am luat 20 m, latime 1,5m. Cred ca imi va ajunge pentru masini si balustrada. Si mi-a zis ca aduce si ce culori vreau, roz, bleu, eu i-am zis ca vreau verde inchis, si a zis ca-mi aduce si din ala.

Am fost ieri la restaurant si am stabilit numarul minim de meniuri, tipul meniului etc.
Azi probabil vom merge sa luam o parte din bauturi, dar sa vedem, in functie de timpul pe care il avem.
Cat despre tort, nici nu m-am gandit cum sa pun artificiile, ma gandeam sa pun mai degraba niste lumanarele pe langa suport, si artificii sa pun pe marginea ringului. Nu sunt inca hotarata, mai ma gandesc.
fetele.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

Si eu sunt tot din C-ta si stiu despre ce piata vorbesti cea cu rusi care a ramas se pare tot acolo unde era si acum cativa ani nu?
Nu imi pasa ca tull-ul e teapan ca doar nu imi fac voal din el.
O sa vad cum fac poate ajung in Europa daca nu ma duc la rusi in piata.
Lumanari pe langa tort pun si eu dar vreau si artificii.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_buc spune:

salutare viitoare mirescici....
ma declar victorioasa, am gasit si rochitza de cununie. mai trebuie doar sandale... am vazut modelul, doar trebuie cumparate.
cam toate fetele de pe forum suntem pe ultima suta de metri cu aranjamentele si pregatirle... la fel si cu emotiile, crescand pe zi ce trece. eu deja nu ma mai pot contra la munca, sunt cu mintea numai la aranjamente, cumparaturi...detalii de-astea... sunt convinsa ca si voi
ce ziceati voi acolo de tull, unde vreti sa puneti???

hmmm....mai e putin... pupici


Mergi la inceput