Nunta in Constanta (9)

Nunta in Constanta (9) | Autor: magdala

Link direct la acest mesaj




ZANELE CONSTANTEI


Miresici de 2005

Ancamaria1979 28 mai 2005 -Biserica Adormirea Maicii Domnului - Restaurant Zorile CASA DE PIATRA!!!
Angelique 23 iulie 2005 - Biserica Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril (Capela Militara) - Restaurant Nord CASA DE PIATRA!!!
Dorinitza 3 septembrie 2005 - Biserica Sf. Nicolae Vechi - Rest. Tic-Tac Mamaia CASA DE PIATRA!!!
Roxy79ro 10 septembrie 2005 - Biserica Sf. Nicolae cel Vechi - Restaurant Flora CASA DE PIATRA!!!
Sisimop 1 octombrie 2005 - Biserica Sf.Nicolae - Restaurant Triumph CASA DE PIATRA!!!
Cornelianeli 15 octombrie 2005- Biserica Sf.Nicolae cel Vechi - Restaurant Zorile CASA DE PIATRA!!!
Ariana_2005 22 octombrie 2005 - Biserica SF. Mina - Restaurant Zorile CASA DE PIATRA!!!

Miresici de 2006

Vulpitza25 22 iulie 2006 - Restaurant Colonadelor - Biserica ...CASA DE PIATRA!!!
Cryssy 19 august 2006 - Restaurant Rapsodia - Biserica Sf. Gheorghe CASA DE PIATRA!!!
Bianca82 26 august 2006 - Restaurant Parc - Biserica ...CASA DE PIATRA!!!
Magdala 26 august 2006 - Restaurant Laguna (Sat Vacanta Mamaia)- Biserica: Sf. Mina CASA DE PIATRA!!!
Livia adela 2 septembrie 2006 - Restaurant Melody, Mamaia - Catedrala CASA DE PIATRA!!!
Alina Bogdana 23 Septembrie - Restaurantul Ovidiu,din Mamaia(imediat dupa Flora)- Biserica Adormirea Maicii Domnului II CASA DE PIATRA!!!
Ada_Buc - 23 Septembrie - Restaurant Perla - Biserica Sf. Nicolae CASA DE PIATRA!!!
Criss_2081 - 30 septembrie 2006 - Biserica “Adormirea Maicii Domnului II” - Restaurantul “Condor” din Mamaia CASA DE PIATRA!!!

Miresici de 2007

Flisa - 28 Aprilie - nunta+botez - Biserica Adormirea Maicii Domnului - Restaurant Locanda Azzura (hotel Victoria)CASA DE PIATRA!!!
Vulpitzayam - 30 iunie - Biserica "Sf Mina" - Restaurant "Condor"CASA DE PIATRA!!!
Anelize - 1 Septembrie - ...asteptam detalii CASA DE PIATRA!!!




Iata si arhiva:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68280" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58850" target="_blank"> (7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54958" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51818" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49316" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47917" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46746" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45650" target="_blank">(1)




Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Ei, fetelor, va vine sa credeti ca ajungem si la capitolul 9? E adevarat ca nu suntem asa vorbarete ca suratele noastre din toata tara, dar inaintam cu mare curaj.

Va multumesc inca o data pentru aprecierile voastre, dupa cum am zis toate sunteti foarte dragutze.
Vulpitza25, CASA DE PIATRA!!! sa fii fericita si iubita si sa ai o nunta de vis, exact cum ti-ai dorit. Te mai asteptam si pe la noi, cu sfaturi si povesti..
Multe pentru tine.

Roxy, ma gandesc ca poate ar fi mai bine sa-i pun domnisoarei de onoare corsaj si mamei si soacrei sa le pun cocarde naturale.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

salutare miresici frumoase!
in primul rand vreau sa va urez casa de piatra, multa intelegere, dragoste, fericire si multi bebei!

si in al doilea rand , va deranjez si eu cu o intrebare: stiti cumva pe unde as putea sa ma cazez si eu la mare pt 2 zile si mai ieftin un pic?
va multumesc anticipat si astept pm!

pup la fete!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Vulpitza25 CASA DE PIATRA !!!!!!!!!!!!
Sa ai o nunta ca-n poveshti si sa va iubitzi mereu ca acum

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by ginutza2002

salutare miresici frumoase!
in primul rand vreau sa va urez casa de piatra, multa intelegere, dragoste, fericire si multi bebei!

si in al doilea rand , va deranjez si eu cu o intrebare: stiti cumva pe unde as putea sa ma cazez si eu la mare pt 2 zile si mai ieftin un pic?
va multumesc anticipat si astept pm!

pup la fete!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!


Buna scumpo!
Din pacate nu stiu preturile din acest sezon, am inteles insa ca la particulari pretul este undeva in jur de 700 mii/noapte/camera. Dar sigur nu pot sa-ti spun. Insa daca va hotarati sa veniti, pe marginea drumului la intrarea in oras veti vedea ca sunt o groaza de astfel de persoane care asteapta turistii, si cu siguranta veti putea negocia si pretul. Mai mult nu te pot ajuta, din pacate. A, inca ceva, preturile vor mai scade dupa 15 aug, cred.
Pupici,



Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

quote:
Originally posted by magdala

quote:
Originally posted by ginutza2002

salutare miresici frumoase!
in primul rand vreau sa va urez casa de piatra, multa intelegere, dragoste, fericire si multi bebei!

si in al doilea rand , va deranjez si eu cu o intrebare: stiti cumva pe unde as putea sa ma cazez si eu la mare pt 2 zile si mai ieftin un pic?
va multumesc anticipat si astept pm!

pup la fete!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!


Buna scumpo!
Din pacate nu stiu preturile din acest sezon, am inteles insa ca la particulari pretul este undeva in jur de 700 mii/noapte/camera. Dar sigur nu pot sa-ti spun. Insa daca va hotarati sa veniti, pe marginea drumului la intrarea in oras veti vedea ca sunt o groaza de astfel de persoane care asteapta turistii, si cu siguranta veti putea negocia si pretul. Mai mult nu te pot ajuta, din pacate. A, inca ceva, preturile vor mai scade dupa 15 aug, cred.
Pupici,



Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!



mersic mult oricum nu am mai ajuns atunci!
cred ca o sa ma duc daca mai e frumos dupa nunta!

la fata!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-Bogdana spune:


Buna,fetelor!Cum stati cu pregatirile?Eu am fost destul de harnicuta.
Am fost In Sinaia cateva zile,a fost frumos,dar s-a terminat prea repede.Am comandat verighetele,vor fi gata pe 11 august,mi-am luat voalul si am semnat contractul pentru "saptamana" de miere.Mergem in Grecia pana la urma,stam 7 nopti.De abia astept!!!Am fost si am mai discutat cu patronul restaurantului,totul e in regula,cel putin pana acum,totul este exact cum stabilisem cu el cand am dat avansul.Sunt multumita pana acum de tot.Voi ce ati mai facut?Livia,cum stai cu invatatul?Mult spor!
Foarte frumoasa rochita,Magdala!Pe printesa ta in ce o imbraci?
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_buc spune:

Salutare fetele... cam gata pregatirile de nunta, nu? Si la mine, mai putin de cununie. Cum eu sunt in Bucuresti, m-am agitat mai mult pt organizarea de la nunta (in Constanta, pt necunoscatori) :)
In rest, incerc sa ma mobilizez sa merg pe la cumparaturi, poate gasesc ceva dragutz de cununie...insa nu prea am chef cu caldurile astea din Buc...
Mi-am gasit pantofi de mireasa la magazinul Cocor in Buc si sunt fff incantata de ei :) sunt crem din satin....
Cum merge treaba la voi???
astept noutati. spor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by Alina-Bogdana


Foarte frumoasa rochita,Magdala!Pe printesa ta in ce o imbraci?
Pup!




Buna dimineata, fetelor!
Multumesc pentru aprecieri, Alina-Bogdana. Pe printesita mea o voi imbraca intr-o rochita de.... printesita, in ce altceva.Felicitari pentru verighete, voal si contract .
Felicitari si tie pentru pantofiori ada, sa-i tocesti bine in noaptea nuntii..
Iata ca mai vin si eu pe aici sa va spun ce am mai facut. Am fost prin oras sambata sa vedem oferta de rochite pentru printesa mea dar in general am vazut rochite cu manecutze, ceea ce eu nu prea as vrea, si am gasit ceva mai dragutzel la Casa Modei, cred, si i-au placut si ei, ca altfel degeaba o iau, ca nu poarta daca nu-i place. Si nu a vrut roza sau bleu, i-a placut una alba,dar am zis sa vedem ce mai gasim si daca nu, sambata mergem sa o luam pe aceea. I-am luat pantofiori, o frumusete, cu floricica si perlutze. Acasa nu mai vroia sa-i dea jos din picioare si-i arata tuturor care au venit pe la noi in vizita.
Am inceput sa-mi fac cocardele si mi-am luat satin pentru pernuta si cosuletze.
roxy, te rog foarte mult, imi poti trimite din nou instructiunile de facut cosuletze, mai ales cum sa prind toarta de cosulet, caci mailul pe care il primisem de la tine s-a sters din mailul DC, nu inteleg de ce, .
Restul, fetelor ce mai faceti? Cris, Anca, cornelia, roxy care mai e viata voastra?
Multumesc anca si tie, ma bucur foarte mult ca v-a placut rochita mea. Sunt foarte fericita, desi trebuie sa recunosc caci cateodata mai am indoieli in privinta ei... daca nu-mi mai place si voi vedea alta mai frumoasa?
Pupici tuturor, si mai vorbim.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor am vorbit cu o formatie pe care as vrea sa o iau la nunta si mi-au zis ca au nunta la Restaurant Privighetoarea din KM 4-5.Stie cineva unde este acest restaurant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by anelize

Fetelor am vorbit cu o formatie pe care as vrea sa o iau la nunta si mi-au zis ca au nunta la Restaurant Privighetoarea din KM 4-5.Stie cineva unde este acest restaurant?


Buna dimineata, fetelor!
Care mai e viata voastra?
aneliza, inca mai asteptam detalii despre nunta ta, sa te trecem la listutza.
Cred ca iti pot spune, daca nu ma insel, unde e rest. Privighetoarea.
Daca stii unde e posta in 4-5, restaurantul este spre Doraly, pe partea stanga. De la posta mai sunt cam 200 m de-a lungul stradutzei, exact dupa ce se termina galeriile de acolo. Cred ca acela este, dupa cate imi aduc aminte, sper sa nu ma insel.
Sper ca am explicat bine, daca mai ai nevoie de lamuriri, intreaba-ma.
fetele.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput