CIRESE de mai-iunie 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Angelica, noua medicul pediatru ne-a recomandat gluconat de calciu, 4 ml, timp de 7-10 zile/luna. Dar nu iti pot spune cat timp ar trebui luat. Si noi am avut tentativa sa ii dam calciul in ceai, dar tot avea gust rau si plangea. Asa ca am ajuns sa ii administram calciul cu seringa, inainte de masa. Plange putin, dar il dam repede... .

Carmina, inteles. O sa modific datele la Fat-Frumos.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Brrrrrr.......la noi de ieri sunt 15-16 grade.Am tot vrut racoare....da' chiar asa

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

Baieteii lui mami AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

pina si la Timisoara e racoare. nu-mi vine sa cred. polul caldurii este racorit. se-ntoarece lumea pe dos.

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
http://b1.lilypie.com/Ecgwp3/.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adib4900/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Mie mi s-a recomandat calciu Pharco,5ml,10 zile pe luna,dar nu i-am dat decat prima luna pt ca de atunci avea fontanela destul de mica.Chiar si acum cand am fost ultima data mi-a atras atentia sa nu-i mai dau calciu.Asa ca doc poate spune cat sa-i dati...poate va aduceti aminte sa intrebati in fiecare luna daca mai e nevoie.

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

quote:
Originally posted by angelica_g

Luana, Vivighe NU MAI CANTARITI COPII LA O SAPTAMANA, NU ASA SE FACE BILANTUL GREUTATII LOR, CI DOAR AL DEZNADEJDII VOASTRE!!! CANTARITI-I LA O LUNA; AM CITIT CA AU SI EI "TOANELE" SI DISPOZITIILE LOR (o saptamana mai buna, cu kef de mancare, una mai proasta, cu indispozitii de tot felul)! Sa vedeti ce laude veti culege la fiecare luna verificata!!!
SPOR LA KG SI BAFTA ( ai grija de tine, Vivi!!)!

plssss!: ce calciu ati dat copiilor (stiu ca s-a mai discutat, dar nu am timp sa caut in urma...
Despre noi, nu va spun ce facem! As starni invidia multor mamici cu bb-i de 2 luni, si nu vreu sa va stric buna-dispozitie. Remarca: se poate totusi sa existe si copii care sa manance rar, sa doarma muuuult, si cand sunt treji sa stea zeci de min hlizindu-se si conversand cu maimutzoiele de plus!!!!

Numai bine!!!

VA ROOOG SA-MI RASPUNDE-TI DESPRE CALCIU!!!!

Irina, cu Robert (apr '97),Razvan (oct '03)si Sara 9 mai 2006



Buna angelica, iti raspund si eu, sper sa nu se supere fetele ca am dat buzna asa peste ciresici eu care vin direct din piticodrom!
Noua ne-a fost recomandat de catre dr. Culcer (la externarea din spital)Calcium Farco sirop, 5 ml pe zi, 10 zile pe luna timp de 3-4 luni.
Acu sa stii ca nu numai tu esti asa norocoasa!(asta asa ca sa ma laud un pic)Alexia nu s-a mai trezit sa manance noapte de la 2 luni apoi si-a format un program de 6 mese pe zi.Ziceai ca avea ceasornic in stomacel.Ciudat era ca Alexia dormea chiar si cand nu manca prea mult.Acum daca ii este somn mai bine sare peste masa dar peste somn nu.
Numai bine!
Salutari pentru toate mamicile de ciresici dulcici!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Fetelor, treceti-ma si pe mine pe listuta cu bebelusi de mai-iunie.Intre timp am nascut si eu dar nu am avut timp sa mai intru pe net.
A.C cu Delia Amalia , 3,400 kg, 51 cm, cezariana , anestezie generala , 29 iunie 2006 , ora 09,00
Abia astept sa citesc din urma ce-ati mai scris.
Va pup si sanatate voua si bebeilor vostri!

Alina , mamica de Delia Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Felicitari Simona si A.C. - sa aveti bb-i cuminti si sanatosi.

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

Baieteii lui mami AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna mamici de ciresici! Imi cer scuze ca ma bag si eu in seama, sunt o viitoare mamica de piersicuta si am o problema maaaareeeee: nu stiu cum sa fac cu pediatrul. De unde il iau, cand trebuie sa vorbesc cu el, poate sa fie pediatrul din spitalul unde nasc?

Alexia36+ cu Eileen Nicole

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;5;32/st/20060809/dt/7/k/f20f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Alexia eu iti spun cum am procedat in legatura cu pediatrul: aveam un medic de familie (generalist), cand am ramas insarcinata cu primul copil am cautat prin oras un medic de familie care sa fie si pediatru. Mi-a fost recomandata o doctorita la care m-am si mutat si de care sunt foarte multumita. Asa ca nu am de umblat in doua locuri, am acelasi medic si pt mine si sot si pt copii.
Succes!

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

Baieteii lui mami AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

FELICITARI SIMONA SI A.C.!!! SA VA CREASCA MARI BEBEII!! SI LA CAT MAI MULT LAPTIC!!!

V-am trecut pe listuta!



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput