nasterea indusa

nasterea indusa | Autor: nicole25

Link direct la acest mesaj

Buna
Sunt o viitoare mamica si deoarece am depasit deja termenul maine sunt programata pentru nastere indusa.A mai nascut cineva asa.Stie cum este pt ca eu sunt foarte speriata.


39+ nicholas
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20722;32/st/20060710/dt/7/k/1d96/preg.png

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

In primul rand nastere usoara si bebe sanatos si mancacios! Sa vii sa ne povestesti cum a fost!

Eu am nascut provocat de 2 ori. Uite aici mai mult despre asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68662&SearchTerms=provocat



Claudia, mamica de baietel 2 ani si 7 luni si de fetita 10 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Da Nicole25 si eu mie mi-a facut dr declansare de nastere pt ca aveam 41 sapt +4 zile si a fost totul OK. Am scapat zic eu destul de repede fata de altele si nu m-am chinuit prea mult cu travaliul. Nu ai de ce sa iti faci probleme. Dar dc esti de-abia in sapt 39 inseamna ca mai poti astepta, nu ai depasit inca termenul. Oricum tu si dr stabiliti cand e momentul.
Iti doresc nastere usoara si un bb sanatos.

Luly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole25 spune:

multumesc mult de incurajari fetelor.am avut termenul pe 9 iulie.am uitat sa modific la semnatura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sper sa nu fie prea tarzie incurajarea mea!
Si eu am nascut "cu programare", sa zic, datorita unei probleme ce a impus asta! Acum privesc in urma si constat ca totul a fost ok. Parca mai bine decat sa ma fi apucat durerile la cine stie ce ora, prin locuri nepotrivite.... sa fi intrat in panica, ce sa fac mai intai, pe cine sa anunt...
A fost bine, la 7 dimineatza la spital, m-am prezentat ca la hotel, cu bagajul dupa mine, increzatoare. Totul a decurs sub supravegherea medicului.
.... travaliu a inceput, contractii rare, apoi mai dese, iar cand a devenit insuportabil, a venit bb pe lume... asta cam dupa 4 ore.
Nu te speria, o sa fie bine!
Nu pleca urechea la ideea ca nasti mai greu daca e indusa, totul depinde de organism, difera la fiecare mamica!
Incearca sa te odihnesti, cu toate ca ai niste emotii, de nedescris!
Ar trebui sa ai scaun dimineatza, daca nu incearca un supozitor cu glicerina!
... in rest BAFTA! Iti doresc sa te intalnesti cu comoara ta in conditii bune, sanatosi amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

NIKOLE cred ca pana la ora asta ingerasul tau a venit pe lume...

sa ne scrii cum a fost

Mergi la inceput