sufletelul meu...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Doamne, ce aventura! Din pacate cam neplacuta! Dar bine ca e sanatos si mancacios, si tu ti-ai revenit complet. Sa fiti sanatosi in continuare si fericiti si sa auzim numai de bine.

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Draga Mamica Dulce, si baietelul meu e nascut pe 1 decembrie, dar cu un an inainte! Sa-ti traiasca flacaul si sa fiti fericiti! Imi pot inchipui prin ce ai trecut pentru ca si eu la prima nastere am "experimentat" pe piele mea forcepsul, pt. ca doctorul meu a considerat ca e mai bine sa-l foloseasca ca sa nu ma mai chinui inca o ora, dar totul a fost bine pina la urma, fetita n-a patit nimic(doctorul asa era expert in folosirea forcepsului, se pare) si nici eu n-am simit durere prea mare. La a doua nastere n-a mai fost nevoie de forceps, oricum nici la prima nu era, dar te pui cu dorinta doctorului...N-am rams cu teama dupa prima nastere sa mai nasc normal inca o data, cred ca e tine si de priceperea doctorului. Vreau sa te incurajez ca la a doua nastere e mai usor uneori, si e pacat sa facu cezariana daca ai nascut normal prima data. Multa sanatate si pupicei pentru tine si bebe

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

dragi mamici ma bucur mult ca v.a placut povestea noastra si ca ne.ati scris asa frumos..a fost intr.adevar o experienta unica,atat prin frumusete cat si prin durerile mele.asa cum am spus,rau a fost ca refacerea a durat enorm de mult si mai ales manuta lui bebe dar ,multumesc lui Dumnezeu e totul ok.
Cat despre o a doua nastere..ce sa zic..poate mai tarziu,acum baiatul meu imi este super de ajuns sa ma implineasca si sa jubilez de fericire de fiecare data cand il vad,nu e ziua suficient de lunga sa stau cu el si desi am citit asa multe despre cat e de bine sa mai aiba frati...nici nu stiu ce sa zic..eu am fost singura la parinti si mi.a fost bine.Cand eram deja la liceu a mai adus barza o surioara dar diferenta intre noi e prea mare..14 ani..o ador pe sora mea dar prea mult timp nu am stat impreuna...(facultate in alta localitate,vacante cu prietenii,emigrare)
Poate ca sunt acum egoista..o pun pe seama varsteidar deocamdata ...il vreau pe Marc si doar pe el.
Ma rog mereu la Dumnezeu sa mi.l tina asa sanatos si frumos si istet..cu mana pe inima recunosc ca este mai minunat decat cele mai frumoase vise ale mele ...e minunea mea mica si il ador!!!
va pup pe toate si pe bebelusii vostri scumpicei :)si sa auzim numai de bine!
ancuta si Marc Stephan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

draga mamica-dulce - ne-a placut mult povestea ta - am vrea sa o publicam pe prima pagina la Destine. Te rugam sa ne trimiti la info@desprecopii o poza cu intreaga familie.

iti multumim,
cu prietenie,
desprecopii.com

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Sa-ti traiasca mamica-dulce! Sa va bucurati de el si sa aiba parte numai de fericire si sanatate!
si ,
Claudia si Alex(4ani si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

[font=Comic Sans MS][/font=Comic Sans MS]Impresionanta povestea ta,draga mamica fericita...Sper ca la urmatoarea nastere sa nu mai treci prin asa chinuri Sa iti traiasca bb si sa fii cea mai buna mamica din lume.Multa sanatate si implinire...si nu uita ca ai un ingeras scump scump scump

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Draga mamica-dulce felicitari... sa fie sanatos si sa creasca mare voinicutul mamei!
Grea nastere ai avut... dar trece..noi am avut parte de vacuum. Dar a trecut

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput