sterilizatorul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

STERILIZATOR

rusealexa
Trimis la - 03/08/2006 : 11:57:57
--------------------------------------------------------------------------------

Avand in vedere ca in max. 2-3 sapt. nasc ... nu am luat inca un sterilizator desi m-am orientat cam ce as putea folosi. La Cora este unul care ma satisface - electric - de la "Primii pasi" la vreo 1.800.000 lei (180 Ron)electric cu aburi-termostat, pt. 8 biberoane, accesorii, suzete.
Merita sa dau acesti bani ???
Sau daca aveti voi unul de vanzare...m-ar tenta mai mult.
Multumesc oricum si astept un semn !

rusealexa


cornelia_laura
Trimise - 03/08/2006 : 12:19:03
--------------------------------------------------------------------------------

Sunt si eu interesata de subiect. Am vazut si eu sterilizatorul asta si ma tenteaza. La primul bebe am folosit doar solutia de la Chicco. Si acum la bebe 2 tot asta folosesc dar e cam scumpa si manopera multa. Si cu 2 copii nu prea mai am timp deloc. Astept si eu pareri. Multumesc.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Eu am unul de la Avent pentru micounde si sunt foarte multumita de el.Tetinele,suzetele si sticlele, tot de la Avent.
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccc77 spune:

Mi-am cumparat un sterilizator pentru microunde de la primii pasi.Abia peste 10 zile o sa nasc(prin cezariana) asa ca nu l-am folosit pana acum, nu stiu cat este de bun. Totodata am cumparat si biberoane de sticla cu sistem anticoloci de la Nuk. Abia cand am ajuns acasa si am desfacut un biberon am citit pe prospect ca nu este bine sa fie sterilizat la microunde(risc de explozie),asa ca eu cred cale-am ales degeaba, eventual o sa le sterilizez prin fierbere.Voi cum sterilizati biberoanele de sticla, credeti ca ete risc sa se sparga la microunde?Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

ccc77, cum adica biberoane de sticla?
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Adica exista si biberoane de sticla nu numai de plastic. Eu nu am luat din cele de sticla, am preferat sa le schimb des pe cele de plastic dar la farmacii si in supermarketuri gasesti de topate felurile.
Edit:scuze ca ma bag in discutie, am vazut ca intrebarea ii era adresata lui ccc...
Claudia, mamica de baietel 2 ani si 7 luni si de fetita 11 luni

Poze Mara si Matei
Poze Praga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccc77 spune:

Sunt bibroane de sticla si de plastic. Mie mi-a recomandat cineva sa iau de sticla ca ar fi mai bune(se raceste sau incalzeste mai usor in ele).Nu stiu daca ew adevarat, o sa vad cand o sa incep sa le folosesc.Probabil ca o sa-mi iau si de plastic pentru orice eventualitate.Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu am preferat biberoane de plastic pentru ca merg sterilizate la microunde si nu exista nici un pericol de spargere. oricum le schimbi la 3-4 luni odata asa ca riscul de eliberare de substante periculoase sau de acumulare de germeni nu e mare.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Aha, m-am prins!Voi va referiti la sticlute de sticla sau de plastic.Da, cele de plastic sunt cele mai bune.
Daniela

Mergi la inceput