Linkuri ptr "Concurentze" ....

Linkuri ptr "Concurentze" .... | Autor: n/a

Link direct la acest mesaj

Sigur o sa incasez o gramada de dupa ce postez acest mesaj, dar imi asum riscul ...
Ma gindeam ca, oare nu ar fi mai bine sa existe undeva pe site o rubrica speciala ptr linkuri, unde sa fie postate toate adresele siteurilor care ni se par interesante si ajutatoare ... majoritatea siteurilor au astfel de rubrici si nici nu se pune problema de concurenta-competitie.
Poate ca in acest fel se vor elimina si situatii jenante intre membrii acestui site si moderatorii prea zelosi.
Va dati desigur seama ca ma refer la subiectul postat nu de oricine, ci de Myriam, o fata care dupa parerea mea se poate alatura si ea celor citeva "Flori" care aduc o oaza de liniste pe acest site, subiect care se referea la doua siteuri noi in limba romana ptr parinti si copii ... nu numai ca a fost "urechiata" cu oarece diplomatie si i s-a atras atentia ca face "reclama la concurentza", dar subiectul a ajuns imediat la container. Sunt convinsa ca Myriamei nici prin gind nu i-a trecut sa faca reclama, ci probabil ca a descoperit si ea aceste siteuri, a vazut ca "ii cunoaste" pe cel putin 3/4 din membri si a vrut sa faca un gest frumos.
Va rog nu va suparati pe mine, dar chestia aceasta cu "aprinsul beculetzelor" la orice aluzie la un site sau altul, devine deja ridicola si nu ne face cinste. Am vazut nspe mii de mesaje aici in care se fac trimiteri la babycenter - e tot un site despre copii si parinti, de ce nu e considerat concurentza, daca tot vrem sa fim "fair"?
Hai sa nu uitam ca atunci cind vorbim de concurenta sau competitie, nu mai putem vorbi de prietenie.
Si mai fac un apel catre moderatorii prea zelosi: va rog mult de tot, din tot sufletul, incercati sa fiti mai obiectivi si sa respectati cit de cit si munca si eforturile altora! Nu transformati acest forum in "afaceri in ograda proprie".

Si pentru ca la mine astazi s-au terminat Sfintele Pasti, va doresc tuturor celor la care abia incep, ca aceste Sfinte Sarbatori sa va aduca numai bucurii, sanatate si fericire alaturi de familiile voastre, multa liniste in suflet si incredere in voi insiva!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

da Sofie - vom face in crind o pagina de linkuri care adreseaza aceleasi subiecte ca si noi.
cu prietenie

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Eu una pot sa va spun , ca acum aproape o saptamana cand am intrat pe desprecopii., mi-a intrat direct site-ul copilul tau, deci sa ma fac bine inteleasa am tastat www.desprecopii.com, si m-a bagat direct pe www.copilultau.ro, fiind in concediu eu am crezut ca s-a schimbat formatul site-ului despre copii. Poate asta sa intamplat si in cazul Myriamei..pur si simplu...si dupa inca doua zile...se intra normal...pe www.desprecopii.com...intram in www.desprecopii.com....
Va pup si Paste Fericit..


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaD spune:

Maria, nu ai ajuns la www.copilultau.ro tastand
www.desprecopii.com, ci www.desprecopii.ro.
Acelasi lucru l-am patit si eu.
Probabil ca cei de la www.copilultau.ro au cumparat
domeniul desprecopii.ro si acum il folosesc pentru
a mai "fura" oameni de aici.

Este o practica obisnuita, desi, daca ma intrebi
pe mine, as spune ca este complet lipsita de etica.
Se folosesc de experienta si de prestigiul castigat
de www.desprecopii.com pentru a se urca pe val.

Nu mai vizitez site-ul cu pricina.
Nu-mi place sa stiu ca sunt folosita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Iti multumesc SOFIE si n-as vrea sa-ti spun ca ma simt ca si cum as fi luat premiul I , asta pentru ca nici prin gand nu mi-ar trece sa fac ceva"ilegal", intentia a fost de a atrage atentia in special asupra faptului ca forumul acesta a ajuns un exemplu, din nefericire , insa asa cum (scuze!) am mai spus refularile noastre , probabil ca urmare a unor neampliniri personale intineaza uneori frumusetea lucrurilor...In final mii de scuze , cu totul intamplator , am vazut azi "elogiile" tale ...si , fetelor! pe cuvant ca n-am mituit-o !!!!!!!!!!!!!!!!

Maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

...am uitat sa pun undeva un "dacat" ...n-as vrea sa-ti spun DECAT....

Maryam

Mergi la inceput