Pentru mamicile de 2-3 sau mai multi copilasi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

am fost la eco si bb deocamdata desi eu nu-l simt e ok, in sensul ca misca. O sa fac o ecografie 4 D peste ceva timp si o sa am mai multe informatii despre el. medicul mi-a spus ca probabil abia peste 2 saptamani voi simti ceva miscari. Acum ma intreb daca sa fac si triplul test....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Dorsilia, ma bucur ca bb e bine. Incearca sa te relaxezi putin si bucura-te de burtica!

Despre triplul test, nu stiu ce sa te sfatuiesc. Eu l-am facut , cu toate ca nu ma incadram la grupa de risc, dar a fost la recomandarea medicului (m-a vazut "dispusa" sa investesc in linistea mea ).


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Si eu sunt o mamica la a doua nastere si l-am simtit pe bebe prima data la 13 saptamani apoi pana la 16 nu am mai simtit nimic.Si la mine la inceput a fost o sarcina grea cu multe sangerari si o duc numai cu tratament si repaos la pat.Acum ca este mare are zile cand misca aproape in continuu si zile cand misca foarte usor ca abia o simt.
Deci nu te mai panica o sa vezi ca o sa ajungi cu bine la capat, ii faci rau lui bebe stresandu-te.Iti doresc un bebe miscaret si sarcina usoara!

Roxana + Diana (8.05.2002)+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Si eu as investi in linistea mea, referitor la triplul test, numai mi-e sa nu ma stresez mai tare. Inca nu stiu daca sa-l fac,am mai scris si la subiectul TT, si nu am prea multe optiuni.

oricum am un bb 2 leneeeeeeeeeeeees, primul misca mult si des, asta al doilea doarme parca asa nonstop, cu zilele nu-l simt si cand in sfarsit simt ceva, e atat de vag,incat nu am timp nici sa ma dumiresc ce simt de fapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Buna Dorsilia,
Su eu sunt la bb2 si am de cateva zile crize ca nu-l simt.Deci "you are not alone" vorba lu' I love you Michael...Uite ca mi s-a mai ridicat si mie moralu' scriindu-ti.Panica are bineinteles legatura ca bb1 si-a facut simtita prezenta la 15 saptamani (slabanoaga tare) si bb2 nu se agita nici in saptama 17 (l-am simtit uj pic acum cateva zile dar de atunci nimic).Am facut triplul test si a iesit bine.Oricum nu stiu daca e vreo legatura intre triplul test si voiciunea lui bb din burtik...
In plus eu am mai si sangerat din saptamana 11 pana in saptamana 16 deci gargaunii din al meu cap s-au agitat la greu.
Am citit si ce a zis Anateo ca si bb al ei a luat pauza cateva zile...Ma rog mereu la Maica Domnului sa fie bine si doar asa parca ma mai linistesc.
Tu in ce saptamana esti acum? (luandu-ma dupa data mesajelor cam in sapt 24) acum cum e bb de miscaret?

Mergi la inceput