Nasterea in apa ?In RO exista ?

Nasterea in apa ?In RO exista ? | Autor: daniela_daneza

Link direct la acest mesaj

Buna !

Nu sunt eu cea care o intereseaza asa ceva , deocamdata.Prietena mea este insarcinata in 17 saptamani si ma intreba daca am auzit de asa ceva la noi, in Romania ?Ea cica ar fi auzit ca exista undeva langa Brasov , la RUPEA , DR. Baiulescu.

Viitoarele mamici ce au auzit de asa ceva? E bine , nu e? Toate informatiile imi sunt de folos...mai ales ca eu voi fi nasa copilului ...baietel cica.

Multumesc!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Nu stiu daca mai e de actualitate dar, acu 2 ani citeam un articol despre nasterea sub apa; exista o sectie de acest fel in orasu Victoria.
Am o amica aici care a vrut sa nasca sub apa dar, nu ii mergea montata epidurala asa ca a renuntzat.

Ma rog io am informatii doar din auzite, adika folclor..oricum sarcina si nastere usoara mamicii si tie finutz sanatos!!!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Clinica de nastere in apa nu mai e la Victoria. De fapt in Victoria nu mai exista sectie de obstetrica-ginecologie DELOC. Din cate am inteles, medicul care se ocupa de nasterile in apa lucreaza in Fagaras acum si locuieste la Rupea. Nu stiu sigur unde anume are clinica de nasteri in apa, dar e posibil sa fie la Rupea. Nu stiu nici cum se numeste doctorul respectiv...

29+ I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

www.desprecopii.com/info.asp?id=194" target="_blank">articol pe DC

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Va multumesc!

Am trimis viitoarei mamici link-ul.



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput