Aurelia Tufan (Municipal)???

Aurelia Tufan (Municipal)??? | Autor: Tweety7

Link direct la acest mesaj

Dragele mele burticute si mamici,

Sunt o de 31s, care, de doua saptamani s-a decis sa nasca la Bucuresti, ea fiind din Calarasi, cu Dr. Aurelia Tufan de la Municipal. Asta la recomandarea cuiva din orasul meu. Pe net am gasit o singura persoana care face referire la ea (si nu de bine). Am intrebat pe forumul "Despre spitalele si doctorii la care ati nascut" despre dansa si n-am primit nici un raspuns. M-am gandit ca deschizand un subiect nou, voi avea rezultate. Nu-mi ramane decat sa astept.

Multi pupici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Fugi!!!

Nastere ushoara!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

quote:
Originally posted by Adela Iepure
Mai multe pe privat



adela, poate nu ar strica sa scrii si aici cate ceva, poate informatia o sa fie utila si altor gravidute..si eu merg la municipal, dar la alta dr, insa nu stii niciodata cand dr tau are o problema, dispare si te lasa pe mana unui coleg...de ce asa rau?

vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Salutare!

Adela Iepure mi-am activat PM-ul, dar se pare ca nu-mi permite sa primesc nimic. Imi poti spune tu cum anume sa procedez ca sa functioneze? Ca pe mine m-a scos din minti. Am intrat in mesaje private, in optiuni si am bifat activarea PM-ului. Nu vrea si pace... Daca situatia nu se modifica, imi poti spune mai mult aici? Dupa cum spunea si megbeng, nu mi-ar fi util doar mie, ci si celorlalte viitoare mamici.
andruzza ai putea sa-mi dai ceva detalii? Chiar atat de grav e?

Mesajele voastre mi-au confirmat banuielile si deja am intrat in panica: chiar va trebui sa-mi schimb din nou doctorul?

Va rog muuuuuult sa ma lamuriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Tweety, mama mea a fost tratata de ea, cu mama s-a purtat bine dar am cotizat la greu. Pe de alta parte, mama imi povestea ca erau gravidute pe care nu le ajuta si le lasa sa avorteze si le zicea ca or sa faca alti copii, sa nu se mai vaite. Asa ca nu stiu ce sa iti zic, se pare ca nu se poarta prea bine cu gravidutele din cate am auzit si eu cand era mama in spital. Asta era acum 8 ani.
Decat sa ai indoieli si sa iti fie teama mai bine schimbi dr. Ce stiu eu de ea e ca e daca ii dai bani la greu se poarta frumos, daca nu ii dai, e rau.
Sarcina usoara in continuare si sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Eu am nascut cu ea si a fost super ok. Toata perioada sarcinii s-a purtat bine cu mine, deci eu nu pot sa zic decat de bine despre ea. Nu este cel mai zambitor om de pe pamant, ce-i drept, dar cu mine a fost calda si atenta. Probabil ca am fost eu mai norocoasa.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

Nu e prea important ce au patit altii, ci cum simte pacienta in cauza... daca ea se simte pe maini bune, ok sa mearga inainte... daca nu, nu!
Eu am fost la cabinetul ei particualar de 2 ori, si sincer nu mi-a placut... Eu vroiam sa fac un control, asa cum citisem aici pe site, ca e bine sa faci cu vre-un an inainte de a ramane insarcinata, ma asteptam sa stea de vorba cu mine, sa ma trimita sa fac diverse analize, ea s-a rezumat la controlul "clasic". Totul a durat vreo 8-10 min. maxim. Nu mi-a placut deloc. Pt. ca ma dusesem cu pile, la insistentele maica-mii m-am dus si a 2-a oara, ca poate "nu avea femeia timp atunci de mine". A doua oara (la distanta de 1 saptamana) cand m-a vazut m-a intrebat ce-i cu mine aici, du-te acasa si treci la treaba, daca vrei copii.
Nu trebuie sa spun ca am plecat mancand pamantul...
Dar ce mi s-a intamplat mie nu e neaparat o regula care ar putea sa i se intample si ei.

Mergi la inceput