BUG: dubla logare ca sa citesc mesaje private

BUG: dubla logare ca sa citesc mesaje private | Autor: adrienne12

Link direct la acest mesaj

Draga Admin sau cel care scrie cod pt. acest site: puteti adauga in functia care se executa cind cineva apasa pe linkul "Mesaje private" un if statement chair la inceput astfel incit daca persoana este DEJA logata cu succes sa nu mai wipe out user name si psswd obliging omul sa le introduca din nou?Este f. annoying sa trebuiasca sa le introduc de 2 ori.mersi.Adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce spui ca esti obligata sa introduci inca odata la PM? Rutina nu cere relogare pt PM.


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by marius

De ce spui ca esti obligata sa introduci inca odata la PM? Rutina nu cere relogare pt PM.


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro




Marius, cred ca sunt f obosita de nu inteleg ce vrei sa spui.

Oricum - ideea e ca, aceiasi problema pe care o are Adrienne, o am si eu: vad ca am mesage private - apas pe link, si mi se deschide o noua fereastra de mesage unde trebuie sa reintroduc parola. Si e destul de enervant.

Stai nitel - tocmai am facut proba si merge (adica merge daca nu am mesage noi...nu bag mana in foc ca atunci cnd voi vedea ca mesaj nou, nu imi apare iar "problema"°;

Merci anticipat!



Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)

Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vreau sa spun ca odata login nu cere relogare la verificarea PM.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Da este un BUG la mijloc
... m-am chinuit si eu cu niste mesaje pana m-am prins ca trebuie din nou sa introduc parola era sa nu le mai citesc in veci.
Alea noi ca cele vechi le stiam deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by marius

Vreau sa spun ca odata login nu cere relogare la verificarea PM.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro




...ba da!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

si cand apasati pe textul (link) din meniu "Mesaje private" ce scrie jos in bara? respectiv sus fereastra de adresa?
Asa? (exact asa?)
http://forum.desprecopii.com/forum/pm_view.asp

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by zana

Da este un BUG la mijloc
Alea noi ca cele vechi le stiam deja.



Ce inseamna alea noi? Ce ai vrut sa zici cu asta?

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Am vrut sa spun ca ma anunta frumos "ai primit un mesaj privat nou" si cand sa-l deschid dispare, ma duce la cele vechi.
Daca introduc din nou user si parola ehei ...alta treaba, pot sa-l deschid pe cel nou.
Nimic nou sub soare .

Nu stiu cum sa iexplic altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai o problema la cookies dupa mine. Ori nu este setat browserul sa accepte coockies-uri, ori este limitat spatiul alocat pentru ele, ori este un firewall care este setat sa nu accepte sau sa limiteze cookiesurile.
Faptul ca vezi mereu doar mesajele vechi(istorice) e defapt o imagine depozitata pe calculatorul tau mai exact ultima imagine cand ai accesat ultima data mesajele private. Facand acel reload cu reintroducerea user nameului si parolei in fapt soliciti realocarea unui cookies nou care contine si mesajul privat nou (daca exista).
Am o intrebare:
Cum procedezi efectiv cand deschizi forumul pe DC? Ce pasi faci? Introduci user name si parola de fiecare data sau nu?

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Marius - la servici am grija sa sterg istoricul si cookies-urile in fiecare zi. Deci - parola si user name-ul le introduc la fiecare accesare a forumului. Cnd vad ca am un mesaj nou, apas pe mesaje private si mi sa duce in pagina de "toate forumurile" unde nu sunt logata. Ma reloghez, si abia apoi pot sa ajung la mesaje private.


Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput