Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Acum am vazut ca apare si data cand am devenit membru... Sa vezi si sa nu crezi, e chiar ziua de nastere a ex-ului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Alma, bine ai revenit. Wow, ce veche esti pe forum !

Si zici ca si pe litoral e penurie de masculi demni de bagat in seama. Hmmm...

Aseara ma imbracasem cu ce aveam eu mai misto si mai sexy in garderoba sa ies cu Cati la o terasa. Deja ma si vedeam intorcand-ma acasa maritata. Cand colo, suna Cati...si-mi ordona: tinuta sport, blugi, tricou...m-am schimbat, ce era sa fac.
Asa ca daca mor fata batrana sa stiti ca nu e vina mea, e vina lu' Cati ca nu m-a lasat sa fiu frumusica duminica seara la terasa.

Apropo, Brenda, am fost la aceeasi terasa unde am mers si cu tine cand ai venit la Galati. Terasa se numeste "Maggia". Da' io propun sa o botezam "La Brenda". Uite-asa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Am ajuns la un calculator liber si bun...iata, va scriu...!

Am fost cu ex-ul la spital, tb sa/si faca ceva analize si nu voia sa mearga singur. Dupa aia, m-a invitat la o pizza si o apa. Ce sa spun, a fost relaxant pe de o parte si enervant pe de alta.Nu stie sa se poarte deloc in societate. Da impresia ca-l doare in p. de ce cred altii despre el...Mi-am amintit de o groaza de chestii care ma enervau la el.
In fine, am ajuns la birouri sa/mi iau banii de concediu. Vineri plecam la mare (eu si copilul, adica).Abia astept, mai am ceva cumparaturi de facut...Ehhhh, era bine sa fi avut si un tatic cu noi, dar sper ca ne vom descurca si fara...

Aseara , Kuki, nu aveai de ce sa te impopotonezi...Eu si puiul te placem si asa...Eu imi pastrez toaletele pentru cand o sa intalnesc barbatul visurilor (ce tampenie!)

Saptamana asta cred ca ma voi inscrie la drept...chestia ma face sa ma gandesc la proful meu si la studentie, si la prostiile pe care le-am facut...

Alma, deci lipsa de barbati...iti imaginezi ca in Eforie va fi si ma si...

In fine, cam asta e cu mine...Nu m-am desprins definitiv si irevocabil de ex-ul meu...Nu pot lua decizii majore...Eh, sunt o nehotarata.

Va pup pe toate si vorbim cand ma intorc de la mare!

P.S. In Bucuresti voi fi pe 31 iulie/1 august.
Sper sa ne vedem Brenda @Ril@Ioana! O sa mai vorbim pana atunci, cred...Desi voi fi in concediu si nu prea o sa mai ajung la calculator.

Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Tot eu... daca tot am ajuns la un calculator...

Eu si-acum plang ptr ZIZU...Nu voiam sa-si termine asa cariera. Regret mai mult chestia asta, decat faptul ca nu au castigat Cupa, desi o meritau.Nu mai comentez nimic.
Il inteleg, pentru ca si eu sunt impulsiva.Ce-i drept, eu mai mult verbal, dar si asta e f grav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Wow, wow, wow...ce aparitie incantatoare

Si cum isi plang impulsivii astia de mila unul altuia...
Ba mie nu mi-e mila deloc. Dar recunosc ca eu sunt extrem de sensibila la violenta fizica. Toate ca toate, dar pana aici. Vorba Almei, orice ar fi spus macaronarul ala nu justifica o asemenea reactie. Parca si acum revad scena si mi se pare de-o uratenie cumplita. Chiar si cartonasul rosu pare a fi prea bland pentru asa ceva.
La urma uremi avea si varianta de a-i raspunde cu aceeasi moneda. Putea si Zizu sa faca referiri la mama macaronarului mult si bine, ca intre barbati, asa...nu-i auzea nimeni, era intre ei doi rafuiala si cu asta basta.
Asa insa, mi se pare lipsa de respect pentru echipa care in mod cert a avut de suferit de pe urma faptei lui si mai ales lipsa de respect fata de public care venise acolo sa vada fotbal, eventual de calitate si nu K1.

Si cu asta, gata !

In alta ordine de idei, mie mi-e draga zapacita asta de Cati de nu mai pot. Cum s-a dus ea cu ex-ul la medic si pe urma la pizza...si vazandu-l aseara, aproape ca mi-e drag si ex-ul ei.
Comparativ cu al meu care e plin de bube-n cap si tot el e cel mandru nevoie mare si atat de orgolios incat ieri a trecut pe langa mine si n-am meritat nici macar sa ma salute. Dehhh...eu am sa fiu vesnic palma de pe obrazul lui, adica dupa ce ca l-am lasat imi mai e si bine fara el. Asemenea femeie nu merita salutata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza:)

iaca si io pe aici. ziua incepu' nu tocmai bine. m-am dus sa aplic de pasaport pentru fii-mea aia mare si cind am ajuns la ghiseu dupa ce am stat la coada o juma de ora (bine macar ca-i duce capu' sa dea numere de ordine inainte sa dea drumu' la lift si nu mai e nevoie sa te buluceshti :) ( am uitat sa va spun ca io am ajuns acolo la 7.30 si deschide la 8)am vazut ca asistenta de la dentist a pus numele meu pe poza fetei in loc de-al ei(ca aci si poza si aplicatia trebuie semnata de un garantor care te stie de cel putin 2 ani). Data viitoare sper sa scap mai repede ca-mi da cica numar cu B si ceva in loc de A si ceva :)

In rest... ieri m-am uitat si io la meci da' io am tzinut cu macaronarii :) asa ca m-am bucurat ca ei au cishtigat :)

Dimineatza am fost iar la Wonderland sa ne bagam in apa, ca noi si marea...mai incolo.

Acu ploo si de suparare ma duc sa-mi beau cafeaua si sa fumez :)

Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Wow, wow, wow...ce aparitie incantatoare

Si cum isi plang impulsivii astia de mila unul altuia...
Ba mie nu mi-e mila deloc. Dar recunosc ca eu sunt extrem de sensibila la violenta fizica. Toate ca toate, dar pana aici. Vorba Almei, orice ar fi spus macaronarul ala nu justifica o asemenea reactie. Parca si acum revad scena si mi se pare de-o uratenie cumplita. Chiar si cartonasul rosu pare a fi prea bland pentru asa ceva.
La urma uremi avea si varianta de a-i raspunde cu aceeasi moneda. Putea si Zizu sa faca referiri la mama macaronarului mult si bine, ca intre barbati, asa...nu-i auzea nimeni, era intre ei doi rafuiala si cu asta basta.
Asa insa, mi se pare lipsa de respect pentru echipa care in mod cert a avut de suferit de pe urma faptei lui si mai ales lipsa de respect fata de public care venise acolo sa vada fotbal, eventual de calitate si nu K1.

Si cu asta, gata !






Ei,gata! De ce gata? Ca asa vrei tu? Ce categorica iti place sa fii... Ete ca Zizou,e eroul Frantzei,Frantza nu uita ce a facut pt.fotbalul francez,asa ca-i scuza si iesirea asta....
Se pare ca macaronarul ala l-a facut terorist arab si ar fi zis despre sora-sa ca e prostituata....In astfel de cazuri....sa-mi fie cu iertare,dar nici eu n-as mai fi raspuns de faptele mele...
Asa ca intru si eu in rindurile impulsivilor,doar verbali,ce-i drept....

Cati,mare grija la mare,ca vad ca s-au inecat o groaza de oameni,ai grija de Pitzi! Ne vedem musai cind vii la Bucuresti,nici nu discut!

Alma,ne vedem,cum nu? Moamaaaaa......am la intilniri saptamana asta,de nu ma mai vad.Vreau musai sa ma vad si cu She,pina joi cind pleaca la mare,trebuie sa ma vad si cu o fosta colega de liceu(dupa 17 ani,va dati seama?) si trebuie sa ajung si pe la o colega care e in concediu,ca fuse ziua ei.....

In rest....numai de bine.......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cand am zis gata, m-am referit la mine. Ca nu merita sa-mi risipesc energia analizand comportamentul huliganic al eroului Frantei.
Nu ca celalalt ar fi mai breaz. Dar ala macar mie ca spectator nu mi-a stricat in mod direct spectacolul. Iar daca eram francez sa zicem, nu a pus rezultatul echipei mele nationale in pericol cu iesirile lui, fie ele si provocate. La urma urmei macaronarul asta a urmarit, asta a obtinut. Zidane, in maretia lui si la ultimul meci si bla, bla, bla...se putea comporta ceva mai demn.
Dar cine il iubeste fara limite...ii scuza si iesirea asta.
Eu cred ca nu mai sunt in stare sa iubesc fara limite. Iar una din limite e violenta fizica, oricum si oriunde ar fi ea exprimata.

Si uite ca iar mi-am risipit energia pe cine nu merita. Asa ca de data asta chiar, gata !
Pentru mine. Fanii il pot proslavi in continuare linistiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatzaaaa!

Gata cafeaua! Mie mi-e tare somn,mi-a fost cald azi-noapte si nu prea am putut dormi,sau...eu stiu? Am fost prea odihnita?
Eu va las tot ce va trebuie,voi ramane doar s-o betzi....

Alma,erai cam obosita la telefon,aseara,pune mana de te odihneste bine,ca in week-end o facem lata.....

O zi buna,doamnelor!

P.S.She....azi sau maine ne auzim la tel....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza.
Eu am dormit bustean si m-am trezit de buna voie inainte de a suna ceasul, ceea ce demult nu s-a mai intamplat.

In continuare la birou e o feerie fara sefi. Sa tot vii la serviciu.

Mergi la inceput