Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Brenda, facusi cafeaua, da' nu mi-ai adus-o la pat pe o tavita.
A trebuit sa ma scol io sa bajbai prin bucatarie dupa ibric si iar n-am gasit zaharul, ca nush unde le ascunzi pe toate, laptele s-a terminat...offf...mai lasa berea aia !

Cati, mai, noi cand ne mai intalnim ca o sa ajungem sa nu ne mai cunoastem pe strada, zau asa ! Hai, in week-end ne vedem la o inghetata de casa noua ? Inghetata tu si cu Raducu, ca eu sunt la dieta, am uitat sa va comunic. Pap numai inghetata dietetica sau frozen yogurt.

She, frumoaso, abia astept sa te vad live. Sa vii in bluza galbena sa te recunosc Deci...o facem, dupa 15 august sau e prea tarziu pentru tine ?

Miha, Ioana, Dani, pe unde mai sunteti de nu mai ziceti nimic ?

Iulia




:)Aia galbena o iau:)
Draga mea draga, daca eu as sta asa pina la mijlocul lui august, as ajunge la dezalcolizare:)

E tirziuuuu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ok, nu te impacienta, o "comitem" mai devreme, vin eu intr-un week-end la Bucuresti si o facem si lunga si lata. E bine asa?
Doar sa nu ma imbatati ca n-am unde dormi si cica nici in Gara de Nord nu mai primesc persoane in stare de ebrietate sa doarma in sala de asteptare:))

Mey ! Ce misto e fara colegi si fara sefi la serviciu. Sunt doar eu cu pestisorii din acvariu si muzica in surdina. Sa tot muncesti asa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Am avut o zi superba la birou.
Mi-am facut toate treburile in liniste, am avut timp si de stat la taclale, am demonstrat ca sefii nu-s utili pe nicaieri si ca treaba merge mai bine fara ei si isteriile lor si plec acasa bine dispusa si aproape odihnita. Ahhh, ce-mi place !
Cine a inventat dom'le sefii ? Cred ca e prima zi dupa muuuuulta vreme cand am muncit cu si de placere.

Acum am facut o cafea si stau cu ea aburinda si cu scrumiera pregatita si o astept pe Dani. Care nu mai vineee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Iaca venii :)

eu zilele astea am ajuns pe la 9 la munca pen'ca tre sa-mi las odrasla la day-care, si de fiecare data m-am intilnit cu una din shefe. a mea trage chiulu' la greu :) da' asta n-are ce face acasa si vine la munca...

aseara am dus-o pe fii-mea la piscina si dupa ca am mituit-o cu bomboane a intrat in apa. apoi a vazut ca baiatu' ala care e instructor nu e rau (ca in prima zi mi-a zis ca ii e frica de el - daca l-atzi vedea ce fatza de copil nevinovat are, ca oricum are vreo 17-18 ani... mi-a venit si sa rad cind am auzit-o). azi mi-a promis ca o sa si sara in apa si dupa ce sare sa-i cumpar guma. voi tot asa ii mituitzi pe ai vostrii?

Iulia hai pe balcon sa fumez si io :)

Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by danim
voi tot asa ii mituitzi pe ai vostrii?




Io il mituiesc sa ma lase la calculator



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Ok, nu te impacienta, o "comitem" mai devreme, vin eu intr-un week-end la Bucuresti si o facem si lunga si lata. E bine asa?
Doar sa nu ma imbatati ca n-am unde dormi si cica nici in Gara de Nord nu mai primesc persoane in stare de ebrietate sa doarma in sala de asteptare:))

Mey ! Ce misto e fara colegi si fara sefi la serviciu. Sunt doar eu cu pestisorii din acvariu si muzica in surdina. Sa tot muncesti asa...



Iulia




rezolvam cumva si asta!
tu vezi de cugeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Buna, buna eu nu-l mituiesc ca asta cum vede apa tusti, azi a luat-o la fuga la baie si incerca sa se suie in cada (nota bene tancul n-are numa 1 an si-o luna...). Il spal in chiveta la fiecare schimbare de pampers si el cum se vede in chiuveta se aseaza in fund si se joaca cu apa de la robinet. Inutil sa va spun ca eu is ca dupa dus si el e fresh ca o floricica. Seara la dus e superfericit si tre sa-l pacalesc ca sa-l scot din cada......e ca o ratza. Trece pe langa castronul cu apa al catelului si harsti bvaga o mana din zbor si evident se amuza copios.
Vad ca eu sting lumina azi (nu cred sa ma mai ia Luci ca vad ca deja a dat stingerea...ups a intrat iar) asta daca nu-mi face cineva concurenta.
Brenda daca ai chef de intalneala eu maine sau poimaine ma-c in parc cu Seb si daca vrai te luam si pe tine.
Cine vrea e binevenit!
Hai ca ma duc la nani langa puiul meu smecher.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata, aprind lumina, desteptarea !!!

She, draga, cuget, cuget...se rezolva.

Cafeaua e gata, fara alte adaosuri ca ingrasa.
Dam cafea si la cei mahmuri de la berile "fara numar" de aseara, seara trecuta, etc...numa' sa se trezeasca odata !

Sunt suparata, am ajuns la birou si doi pestisori au murit si nu imi dau seama de ce. Offf, mi-e asa de mila...erau portocalii si frumosi si veseli ieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Kuki,pai li s-o fi incheiat menirea pe pamant.Toti ne ducem,nu? Ei de ce n-ar face-o?
Auzi? Da'de ce aprindeai lumina dimineatza? Te-ai trezit pe la 4 asa?Sau cind? Ca nu inteleg.....

She,am rezolvat! Vorbim saptamana asta!

Dani,Diana mea a mers acum vreo 3 ani si a facut doua serii de inot,dupa care n-a mai vrut nici in ruptul capului.A prins ceva miscari de atunci,insa la mare cind mergem,numai cu colacul intra in apa.
Prietenii ei merg acum,toata vara la inot,ea nu vrea sa auda.Nu stiu cum as putea sa fac s-o conving,mi-e o ciuda de nu mai pot cind o vad asa bleaga....

Cati,tu mai vii in Bucuresti? Cum a ramas cu operatia lui Pitzi?



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Auzi? Da'de ce aprindeai lumina dimineatza? Te-ai trezit pe la 4 asa?Sau cind? Ca nu inteleg.....

BRENDA




De blonda ce sunt, ar fi fost mai simplu sa trag draperiile

Mergi la inceput