Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Mda...Alyssa, bun bancul, dar tare nu-mi convine morala care se desprinde. Nu caut barbatul perfect, dar astept barbatul ale carui defecte sa le pot iubi. Sper doar sa apara inainte sa incep sa arat ca in poza aia.

Am ajuns sa traiesc semne clare de "inaintare in varsta", ca sa nu zic altfel. Si anume, am copil suficient de mare incat sa incep sa port tricourile care nu-i mai vin lui. Va dati seama, ce chestie ??
Acum sunt imbracata cu un tricou pe care i l-am luat lui Cris vara trecuta si acum nu-i mai vine. Straniu sentiment.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina....
Asta nu poate fi decit bine!
Eu am lenevit ieri si azi mai ceva ca in concediu....acum ma pregatesc de o partida de tv si pe urma somn....or fi tot semne de inaintare in virsta?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Stiu, Iulia, nici eu nu caut barbatul perfect deloc...

Vreau un barbat cu care sa pot planta un pom, cu care pot cladi o casa si in bratele caruia sufletul meu sa se simta acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina....
A
BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran



Daca la mine te referi, eu am avut absente motivate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Buna dimineatza !!

Daca tot m-a prins 4:30 fac eu cafeaua. Ajunge pt. toata lumea. Daca se raceste, sa imi incalziti si mie una in jur de ora 8. Si poate va ganditi la mine sa ma si treziti .

Asta e . Sa nu ziceti ca nu o gasiti.

Eu trag pe dreapta cateva ore...



http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by KUKI

quote:
Originally posted by brendamitran

Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina....
A
BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran



Daca la mine te referi, eu am avut absente motivate.

Iulia





eu ma simt cu musca pe caciula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Mda...Alyssa, bun bancul, dar tare nu-mi convine morala care se desprinde. Nu caut barbatul perfect, dar astept barbatul ale carui defecte sa le pot iubi.

Iulia









Daca ai citi fragmentul pe care l-am postat mai sus,ai da mai multe fatete moralei din banc......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Orice concluzie are mai multe fatete, functie de privitor.
Din pacate vrand-nevrand dam zilnic pe mail-uri sau oriunde, peste cearsafuri de intelepciuni si desi chipurile pricepem si suntem de acord cu tot si toate, atat de putin aplicam din ce pricepem, incat eu una m-am lasat demult pagubasa sa le mai citesc.

Ril, desteptarea !!! E 8.12, ti-am incalzit cafeaua, desi parca stiu ca nu prea te mai drogai in ultima vreme.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Vin si eu cu un ochi pe-aici, unul mai bleg si-unul mai zdravan, ca ieri mi-a trebuit concert si artificii si m-am trezit cu un rest sau cenusa, ce-o fi fost, in ochi. M-am zvarcolit toata noaptea, ba am mai visat si-aiurea si azi m-am apucat de pus picaturi, dar tot ma doare.
Vremea e urata, frig, bbine pentru somn, dar rau pentru mare. Asta e, macar vreo 2 zile sa stau si eu la soare, daca s-o indura...

Iulia, felicitari si sa te simti cat mai bine in casa TA!

Brenda, sa ma simt si eu cu musca pe caciula? Stiu ca am scris intr-o zi de doua ori la un subiect, dar nu stiu daca eu sunt impricinata.

Am fost de nesuportat zilele-astea, mi-am izgonit si musafirul (in vant... ca tot e de-al vantului). Nu stiu ce-am, am devenit prea critica, nimic nu-mi convine, unde e barbatul ala ideal?

Alyssa, bun banc, am auzit si eu unul la radio zilele trecute:

"Ce-si doresc femeile? Un barbat frumos, destept, bogat, sa o rasfete, sa comunice, sa faca piata, sa gateasca, sa fie intelegator, sufletist, altruist, tata bun, gospodar, inventiv, sensibil, romantic, puternic, descurcaret, sa stie sa asculte...

Ce-si doresc barbatii? Mancare si sex."

Oare suntem noi prea pretentioase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Orice concluzie are mai multe fatete, functie de privitor.
Din pacate vrand-nevrand dam zilnic pe mail-uri sau oriunde, peste cearsafuri de intelepciuni si desi chipurile pricepem si suntem de acord cu tot si toate, atat de putin aplicam din ce pricepem, incat eu una m-am lasat demult pagubasa sa le mai citesc.

Ril, desteptarea !!! E 8.12, ti-am incalzit cafeaua, desi parca stiu ca nu prea te mai drogai in ultima vreme.



Iulia






Mda.....esti neintrecuta la replici,Kuki.....eu ti-o spusesem in sensul ca mie mi-a placut mult fragmentul,care nici pe departe nu este unul dintre acele multe cearsafuri de care pomenesti,ci chiar e gindit bine si la obiect.Tocmai de aceea cred ca a si fost scris,ca sa scoata in evidenta cit de putin facem din marele adevar scris acolo.....nush de ce trebuia sa fii asa acida,se pare ca nu furam pe aceeasi lungime de unda....

Alma,eu nu cer socoteala nimanui,deci nu vad de ce ar trebui sa te simti cu musca pe caciula fata de mine....ma iertati daca am parut prea apostrofatoare,da' parca prea mie mila de sobectu' asta frumos sa moara,si prea mi-ar pare rau de gashca sa se dizolve....
Daca nu mai vorbim,drum bun si vreme minunata la mare! Pupa fata si zi-i sa se balaceasca mult,mult....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput