Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Iar bocesc... Reusisem sa ma linistesc dar am vazut un film siropos rau si ...m-am luat iar!
Sofia, cred k nu il pot da asa usor in judecata k nu e din Romania. Mi-ar fi greu si costisitor deasemenea, sa il urmaresc in Europa si sa il dau in judecata acolo. Nu cred k merita efortul. Cit despre ajutor, a zis k o va face ...material. Sper sa se si tina de cuvint.
Vroiam deja sa ma mut, sa dispar si eu si bb dar... vorba unei prietene, mai stau o luna jumate cit mai sta aici si intre timp, sa faca bine sa ne asigure strictul necesar lui bb in primele luni. Sa il ia naiba dak il las sa isi puna palma in fund si sa scape ieftin. Ii va lua lui bb patutz, carutz si tot ce mai are nevoie ...pe cit posibil. Si va merge sa plateasca milioanele dr Iosup pt ecografii! Nu merita sa ma sacrific eu ...k nu imi ridica nimeni statuie!

Apropos...dak iesiti pe undeva, BR sau altceva ... puneti pe forum, poate ajung si eu. Mai ies la aer si uit de toate alea.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Marcela,noi ne-am mai intilnit,daca esti amatoare,te asteptam cu drag....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza gagici.....
Nu stiu cum se facu,dar aseara pe la 9 a inceput sa se simta un aer racoros afara si sa bata ceva vant...s-a simtit si in casa,si pe jos,unde dorm eu de niste zile...astfel incit,am dormit super....doar ca prea putin,as mai fi vrut vreo 2-3 ore....
Iaca plec spre munci,va las niste cafea,dar fara lapte,ca am uitat aseara sa iau,desi Diana mi-a zis.....
Gabi,concediu placut,odihneste-te si simte-te bine! Ai grija de tine!Sa te intorci cu bine!


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

mersi Brenda!!!! Sa-mi tineti pumnii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna ziua... k dimineata era cind s-a trezit Brenda.
As fi vrut si eu sa simt aerul ala racoros de aseara, dar nust' de ce e o invazie de gindaci negri zburatori ...brrrrrrrr. Asa k am tinut geamurile si usa de la balcon inchise.
Ehhhhh...cafeaua suna bine... ce as mai bea si eu una! obisnuiam sa o beau cam juma-juma cu lapte ...dar tot era buna de ceva. Acum nu ma lasa pitzigoiul din burta deloc. Mai astept...

PS: m-am trezit tirzior...pt k pina la 2 noaptea am vb la tel. Rushinica!
Mai vorbim... pup
Marcela10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, concediu placut si din partea mea. Si ...iti tinem pumnii, promitem!
By the way, eu promit sa nu ma mai pling pt k prin ceea ce treci tu, nu se compara nici pe departe cu situatia mea (eu sint un pic mai norocoasa pt k e liniste si clara situatia). Adevaratele lupte se dau pe fronturi k al tau si te admir pt puterea ta de a lupta. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Marcelina,cu cine vorbisi tu pina la 2 la tel? Nu cumva incepe sa-si schimbe parerea individul? Parca vad ca ne bagi domnisoare de onoare la nunta si se termina totul cu happy-end.....m-as bucura din suflet pt.tine.....
Eu am terminat munca pe ziua de azi,ma gindeam cu groaza cum o sa plec eu la 3 de la serv,pe caldura aia,noroc ca unul din sefi sta linga mine si cind a plecat,la 1,m-am dat pe linga el sa ma ia si pe mine....
Ma apuca groaza cind vad ce caldura este in toata lumea,oare chiar asa suparat e Doamne-Doamne pe noi?
Ma duc sa incerc sa dorm un pic,mai vorbim pe seara.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Nuuuuuuuuuu dragutza mea! Nu am vorbit cu individul. Dupa discutia de ieri de la prinz nu a mai sunat.
Am vorbit cu o fost colega de la spitalul unde ti-am zis k am lucrat. Cu ea ma am mai pe bune asa, si am mai tinut legatura. I-am povestit diverse si am mai birfit impreuna una-alta. Asa am aflat si alte amanunte legate de povestea pe care mi-ai spus-o.
Deci, nu se lasa cu nunta....desi mi-ar fi placut sa va am domnisoare de onoare.
Alta faza ..dak tot e sa birfim un pic ...sau mai bine zis eu...
Ieri, dupa ce am vb noi doua... Povestea sta asa... tipa asta la 29 ani, casatorita de 2 ani cu sotul care o inseala la greu si isi bate joc de ea, el fiind doar un pusti necopt la 28 ani. Ea a mai bagat o data divort, el a facut-o sa se razgindeasca, ma rog. Au mai incercat cica, nu merge, se pare. Acum, ea vrea sa bage iar divort si sa se mute singura, numai k prea isi permite, pt k cea mai mica chirie e de 150 euro las o garsoniera amarita si ea cistiga cu totul, vreo 10 mil. Ea lucreaza la fel, la spitalul unde am lucrat si eu, si crede-ma, k nu se da spaga acolo la parter, pt k e sectie de bolnavi cronici.(ei vin acolo toata viata- e vorba de hemodializa).
Eu i-am propus ei sa o ajut, sa ne mutam impreuna intr-un apt cu 2 cam. Eu am mobila pt tot apt si i-am zis k suport si o parte mai mare un pic din chirie, doar k sa o ajut,pt stiu cum e din trecut, din alte relatii. Si ghici ce? MI-A DAT CU FLIT chiar ieri!!! Nu mi-a venit sa cred!!! Pe cuvint k nu mai inteleg nimic... Cred k sint eu naiva pe undeva!
Eu imi permit deocamdata sa stau singura, sa ma mut si sa duc o viata modesta.(mie mi-e teama de momentul cind bb va veni, dak atunci voi fi in stare sa ma adaptez, si sa fac fata financiar).
Si cind imi zice ieri ca " mai bine o luam fiecare pe drumul noastru" am ramas perplexa! Adik eu as fi renuntat la confortul si linistea mea, de care am nevoie k graviduta, doar k sa o ajut, k e greu sa o iei de la capat si nimeni sa nu iti fie alaturi...si... imi iau bobirnace....cum s-ar zice, pe banii mei!(kiar as fi facut eu un efort financiar mai mare, si nu maninc XXX cind zic asta...adik nu mare lucru, dar de ex, plateam eu 150 euro din chirie si ea doar 100, ceva de genul asta).
Hai k bat cimpii ...si va tin la birfa rea, cu alte povesti dar...cred k la asta e buna o cafea!

Iar am scris k Pacala...iertare!
pup si vb pe seara,
M

PS: K tot nu ma pot abtine... De unde stiu cum e...? Pai, stiu, pt k prima si prima mea relatie, de 7 ani si ceva, s-a terminat prost, si m-am trezit si necasatorita pe la 24-25 ani, si fara nici un prieten/a(k tipul era excesiv de gelos), si fara posibilitatea sa ma mut singura... si pe atunci lucram acolo la spital, si aveam un salariu de nimic. Deci...stiu cum e. Am vrut sa ajut si ...mi-am luat-o, cum s-ar zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ahhhh ...a nu se intelege k cea cu care am vb la tel e una si aceeasi cu cea care are probleme. Nu! Sint doua persoane diferite, dar pe care le cunosc si lucreaza in acelasi loc. Deci...am vorbit la tel cu prima si am birfit un pic de a2a, pt k din cauza primei, m-am bagat in seama si am sarit sa o ajut pe cea de-a 2a. Trebuia sa ii ofer primei, concluzia, nu?

mai ziceti si voi ceva cind aveti timp,
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:


Ce imbarligareala naibii......bine mey,Marce mey,da' tu chiar asa trup si suflet pt toata lumea esti? Nu te-ai gindit cind i-ai facut aleia propunerea ca tu vei avea griji si nevoi mai mari decit ea?
Las-o in plata Domnului si vezi-ti de viata ta,ca de tine nu se ofera nimeni sa aiba asa grija.....Mai vorbim noi,maine.....
Alma,ai venit?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput