Racusori, e luna noastra! (18)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Buna dimineata, racusoare!
Azi e racoare, deci mai putem respira...

July, harnicuto , multam de cafea!
si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

no, ca imi vine sa mor de ciuda ca inca n-am net acasa.
De la job pot sa intru putin ca am multa treaba. Chiar acum asteapta 3 persoane la mine in birou.......sa ma ocup de ei si eu.......butonez, dar trebuia sa intru putin ca sa va salut si sa va pup.........si sa stiti ca sint vie si n-am murit (inca).
Poate vb. later.


pa fetelor racoaicelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

am vazut ca avem o cartulie pusa sub "membru". De ce e asa? poate ma lumineaza si pe mine cineva.


P.S.
Am ramas in urma cu noutatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by MirelaV

buna dimineata si eu...
cristina, se pare k fetele nu-s prin zona..or dormi. unde ati iesit ieri? poze din luna de miere nu ai? cum va simtiti...oficial?
cred ca io azi fac curat k ieri juma de zi am stat in bucatarie
va pupik si va urez o zi frumoasa. vad k iulia avea logoree ieri

MirelaV
pupicei pe burticei


MIrela ...hmmmmm..."oficial" deocamdata ma incomodeaza verigheta cu care nu sunt obisnuita sa o port mereu!!!
In rest incerc sa fiu mai intelegatoare!!!cat de cat...
IAr poze din " sapt de miere" de la Costinesti nu am in format digital. Avem cateva poze, dar trebuie sa le scanez. Sa vad daca reusesc...Nu promit...
In rest am treaba multa si ma simt tare obosita!!!
O seara placuta tuturor !!!!





eu
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

AM mai umblat la albumul cu pozele de la nunta.Sper sa nu fi facut vreo tampenie!!!

eu
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Yo si eu p'aci pr'imprejur
Aici ploua ...fulgera,tuna,ploua cu galeata vreo 10 minute, iar se insenineaza,apoi dupa alte 10 minute dinnou, picura,fulgera,tuna si apoi dinnou dai cu galeata ...ciudata vreme in orice caz ...ma ia somnu',nu alta
Mire cum merge cu aranjarea noului birou ?! Dar cu facutul bagajelor pt calatorie?
July am obs si eu cartulia aia sub nume si io cred ca e un fel de jurnal personal, adik ... daca vrei sa-ti tii un jurnal al tau care sa poate fi vazut si de altii...asa cred
PS: nu fac papa in casa doar ca-mi cere barbatu',ci pt ca si eu imi doresc sa fac ...intai supunem la vot si apoi trecem la treaba ...impreuna
Ca'i dragostea mare ....hmmmm,poate da sau poate nu ... e in limitele normalului,adik atat cat permite "legea" ...e bine, ba chiar f bine ...sper s-o tinem tot asa
Mona te rog sa nu-mi spui ca ti-ai facut ab de net la rds(h) ca dupa ei poti sa astepti si pana la 3 sapt pana sa vina sa-ti instaleze ce tre' ...sunt teribili
Ce-ti facea tzitzu ? Ai mai inscris-o in concurs ?
Al meu e inscris periodic! Si acu' e acolo prezent, deocamdata cu voturi cam putintele,caci numa' eu si mama cel votam ...dar daca aveti chef si timp, intrati pe pedigree.ro si cautati-l pe Ponny anticipat celor care ne vor vota .
Bone iubitaaaaa, ce mai faci tuuuuu ?! Dah cretulina mea ce nazbatii mai face?!
Cristina draga, despre ce intelegere vorbesti tu acolo?! Adik pana acum nu tot asa s-au desfasurat lucrurile sau i s-o fi urcat barbatelului rolul de sotior la cap ? Oricum eu dau la tine pt incurajare ... 3,2,1 inspira-expira si zambeste , asta ca "quick therapy" ...la mine functioneaza intotdeauna . dinnou!
Oare ce o fi cu Geo ?! Soro M ,stii ceva ?!
De Vicky stie cineva ,ceva ?! Abia astept sa vina si ea sa ne povesteasca cum a fost la nunta
Ce vroiam sa va mai zic io ?! A da , cica azi am facut economie de bani mai exact m-am trezit peste noapte ca am 2 perechi de jeansi ce tre' scurtati si zic , ma duc la o croitorie d'asta ,pe'o strada mai retrasa, ca na, nu practica scoruri de corso ...zis si facut, intru in pravalie (caci asa si arata,ca una veche) si zic "as vrea sa-mi scurtati si mie 2 perechi de jeansi daca se poate?!" ala zice "bine, 100.000 mii ..." si mai indruga ceva omu' dar io nu-l bagai in seama si dah sa scot pantalonii si banii ...cand sa ii dau 100.000 zice ametitu catre mine "apoi, e 100,000 lei per bucata" faza la care io zici ca mi-a dat in cap cu ceva ...si ii spun, "apo' nene tu vrei sa-mi iei mie 200 de mii pt ca-mi dai 1 cm din pantaloni si-l cosi la loc?! ...imi pare rau pt dumneata, dar eu nu dau atata" imi iau catrafusele si plec revoltata ,cu el bolborosind in urma mea "daca credeti ca veti gasii in alta parte mai 'eftin sa stiti ca va inselati..." ...eeeee, fie ,imi zic si ies in tromba .
Imi aduc aminte io intr-un tarziu ca exista un material ori banda adeziva care se foloseste in loc de cusatura cand vrei sa faci tiv la fusta sau pantalon si numa' bine ca in calea mea era un magazin de mercenarie ,intru ,imi cumpar 3 m cu 15.000 lei si ajung acasa si ma apuc eu la mesterit si uite asa dupa nici o ora jeansii mei erau frumos scurtati si super tivitzi ...ah incatata mai sunt ...am facut economit de 185.000 lei ,plus ca nu a tb sa astept de pe o zi pe alta ,sic!
Ma gandesc ca omu' si-o fi inchipuit practicand preturile astea ca a manca o pita de spinarea celor largi in punga, dar de pe a mea spinare, mai greu
Si sa va mai zic ca mai aveam 600 mii in pormoneu azi pana la salar si cand am vazut ca s-au redus balerinii mei de piele preferati de la 900 mii la 300, mi-am muscat limba si am intrat inautru hotarata sa-i iau ...siiiii, i-am luat ce conteaza ca mai am vreo 300 in pormoneu important e ca am balerini de piele super misto de firma in chisoare ah! sunt grozava,ce mai ... si mie mi'or murit laudatorii
Ok, hai ca va las, ca mai am de lucru putintel pe calculator.
la toate si o imbratisare de grup

bye bye

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

capitolul 19

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput