Dr Niculescu- Giulesti

Dr Niculescu- Giulesti | Autor: dana_g

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva despre Dr Niculescu de la Giulesti?
Eu o sa nasc acolo, cezariana(am ceva probleme), si am cateva dileme. In primul rand, nu e prea comunicativ si asta nu e bine ptr o viitoare mamica, care trebuie sa fie informata si sa primeasca raspuns la toate intrebarile, mai ales cand sunt probleme.
Va rog mult, daca stiti ceva, raspundeti!
Va pup
Multa sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Dana,eu am stat 2 luni internata in maternitatea Giulesti,si am avut colega de salon una(de fapt singura pe care am intalnit-o)dintre pacientele dansului.Aceasta ,avea o sarcina gemelara foarte dificila pentru ea,( acuza dureri),si a stat internata tot pe o perioada de 2 luni.
L-am vazut doar de 2 ori pe acest medic venind la ea,si asta in urma staruintelor familiei si asistentelor,in rest stabilire tratamentului se facea telefonic in urma raportului primit de la asistente si/sau medicii de garda care erau solicitati.Nu-i raspundea niciodata la telefon .Si ea si familia ei erau foarte nemultumite de cum se purta acesta,insa, era mult mai important ca este un medic bun,recunoscut,respectat de tot spitalul Giulesti.
Toata lumea sarea din ghete cand auzea ca este pacienta dansului.

Depinde de tine,ce anume iti doresti de la un medic....

Mie nu mi-a placut.Sunt foarte multi medici buni in Giulesti care respecta si" omul" din pacient.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_g spune:

Multumesc mult ptr raspuns, Lasy!
Sunt intr-o dilema foarte mare. Chiar nu stiu ce sa fac.Eu vreau sa ma mut la Dr Marinescu (ajung la el prin cineva), dar sincer, imi este frica sa nu am probleme dupa nastere, in spital , daca ma intalnesc cu Dr Niculescu, sau mai grav, cu asistenta lui de la cabinetul particular, asistenta sefa la spital. Stiu ca este medic bun(asa mi s-a spus), dar nu imi place comportamentul lui.Eu merg la control numai la cabinet si nu pot spune ca nu se poarta frumos, dar e tot timpul grabit. De ex, am inteles ca alti dr te intreaba cum iti mai e, ti-a fost rau, cat ai luat in greutate, iti iau tensiunea... La mine niciodata nu s-a intamplat asa ceva. Si am avut destule probleme cu sarcina. Nu stiu... Ma mai gandesc.
Oricum, multumesc mult si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Dana, pot sa-ti spun doar ca si Marinescu este un medic foarte ocupat(nu stiu daca in prezent mai este director de spital),si, desi este foarte dragut cu pacientele lui,le trateaza in mare viteza.Intr-un timp chiar refuza sa urmareasca sarcini normale,pe motivul lipsei de timp.Este foarte angrenat in fertilizarea in vitro,si acestea sunt sarcinile pe care le urmareste.Ca paciente ale dansului ,am intalnit 2 cu fertilizare in vitro,sarcini gemelare,si sora asistentei lui personale.Deci,nu accepta pe oricine.

Pe deasupra este foarte bun prieten cu Niculescu.


Nu cred ca daca o sa fii pacienta lui Marinescu,se va purta cineva urat cu tine,oricare ar fi fost medicul anterior.

Sarcina usoara si sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine.


Noi

Mergi la inceput