Mamici de martie - aprilie 2007

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Felicitari pentru un nou grup de mamici la inceput de drum
Sunt sigura ca o sa ti se alature curand si alte tovarase de odisee... Sa ai o sarcina usoara si plina de amintiri frumoase

Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)
Andrei 0-5luni | Andrei 6-10luni | Andrei 11-12luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Multa bafta si sarcina usoara le doresc viitoarelor mamici de martie-aprilie! Abia astept sa ma inscriu si eu in odisee

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by suzy78

NoE....ma bucur pt tine......sa ai noroc la bebitz.....si numai bucuri alaturi de ea.....

mi-am dorit ff mult in bebe.....acum sper ca totul sa fie ok.....

cum au fost cele 9 luni????? cum ai nascut????

te salut,
SUZY



Suzy, in afara de primele 3 luni care au fost un chin (ceva f aproape de sarcina toxica...de vomitam si apa plata), sarcina a fost super ok, fara alte probleme; in luna a 5a, dantuiam de numa la propria nunta si in ultimul trimestru am vizitat juma' de tara cu sotu si masina...Am nascut prin cezariana la CF2 cu dr Gherasie (super doktor) si m-am refacut f bine...deja acu' la 3 luni m-am apucat de aerobic..
Puitza e o super dulce si in momentul in care o tii in brate sau iti zambeste, uiti de orice grija

Numai bine tie si o sarcina perfecta iti doresc!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

wow, suzy, felicitari!
exact pe 27 iunie, ziua in care ai postat tu primul mesaj de mamici de martie aprilie 2007, am avut eu UM-ul!
Acum am un bebe frumos si sanatos de 3 luni, implinite pe 28 iunie!

iti doresc o sarcina usoara si o nastere asisderea!



Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

[Fetelor sunt gravidutza in 5 saptamani si 2 zilesi sunt tare fericita .....totusi doctorul meu mi-a dat tratament cu duphoston si gravibiron pentru a fi sigur ca n-am probleme.Ce puteti sa-mi spuneti despre aceste medicamente? Culmea e ca n-am nici un simptom...doar sanii ma dorDPN 2 martie 2007
Paula Brailaze=4][/size=4]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

FELICITARI Suzy pentru minunea din burtica!! Si eu am fost la mamici de martie aprilie 2006 si am emotii cand vad ca s-a deschis odiseea mamicilor de martie aprilie 2007..
E minunat sa fii insarcinata, bucura-te de fiecare clipa, dar e si mai minunat cu un bebic mic acasa!! Sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Suzi78,Felicitari mamico!
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

multumesc fetelor....sunteti niste dulci......


paula, medicamentee ce ti-au fost prescrise se dau in sarcina cu risc......este pt mentinerea ei....



PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Suzi, merci frumos pentru raspuns..intre timp m-am documentat si eu....dar din pacate sunt speriata si necajita .Sunt in saptamana 6 si am secretii galbuicare ma sperie si care apar cand merg....Sunt normale?
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NADYA spune:

SUZY felicitari pentru reusita si sa ai un bebe sanatos si frumos si mancacios...am fii trebuit sa fim colege de bucurie dar azi dimineata m-am intors de la spital nu vreau sa-ti stric fericirea, departe de mine gandul asta, sa te bucuri cat mai mult de aceasta sarcina si sa fiti bucuroasi si rugati-va bunului Dumnezeu sa va aiba sub aripa sa ocrotitoare...
NUSHULICA...abia acum iti inteleg durerea si sufletul

Mergi la inceput