Suceava- sezonul 11

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

vin si eu cu una bucata sotz..scuze ca-s telegrafica, dar aste-s conditiile!
ne vedem intr-o ora!

vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Toata lumea e la meci? si eu de voie de nevoie. Daria doarme de mult si Ana evident ca vrea la pishu... numai sa nu doarma.


Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

v-a dezamagit atat de tare intalnirea de ieri incat nu mai vrea nimeni sa posteze?
Eu am ajuns in sfarsit la servici dupa un slalom prin oras: am urcat dealul de la Mirauti cu carutul cu daria si cu ana si ana tot zicea: sa cautam o bancuta sa stam ca am obosit. In centru am luat autobuzul si cum nu sunt obisnuita sa fie mai multe trasee nu m-am uitat la numar si m-am dus prin obcini sus sus. La curcubeul am coborat se le duc la mama cu carut cu tot si am asteptat iar un autobuz si am ajuns iar la servici. I
.

Sa aveti o zi buna!!!

Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

salutare!
observ ca sucevencele au pus-o de intalneala!
astept povesti , cum a fost ,ce discutat , ce copii frumosi ati prezentat , si eventuale pozici.

eu n-am mai dat de multisor pe la voi , v=am mai citit din cand in cand , dar ,am avut o sapt plina la munca , abia revenisem dupa un concediu medical de 3 zile.va spuneam io ca merg la iasi la laparo.
si doar 3 zile am lipsit..si tot s-a adunat munca....

noutati nu am deocamdata.laparo a decurs bine.astept sa vina urmatoarea perioada fertila si sa vedem daca se lasa cu ochisori...

va doresc o sapt.usoara si sporuri multe in toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna ziua fetelor....he he, am tras un somn azi parca am muncit toata ziua ieri....daca nu suna sotul pe la 10 fara un sfert sa imi zica ceva dormeam si acum. Voi ce mai faceti?....eu cu carmen si cu Ilincalif si cu cei mici am stat pana aproape de meci, pana pe la noua fara ceva insa am schimbat locatia....ne-am dus la steaguri....am mai barfit si noi una alta (mai mult sotul caci mi-a venit mie randul sa stau cu cea mica). In rest toate bune si frumoase, astept cu nerabdare sa vad ce poze au iesit...meg am inteles ca o sa le puna cand o sa ajunga la bucuresti, poate le vedem pe cele facute de crengu.....

Si inca o intrebare pentru cele cu bb mai mari ca Bianca: cum ati reusit sa scapati de pampers (de ce nu mi-o fi dat prin cap sa va intreb ieri nu stiu)?....eu de vreo 2 saptamani o las pe Bia fara pampers prin casa....pe caldurile astea bea saraca apa intr-una si evident face pisu intr-una....in afara de faptuc ca spal pantalonasi non stop, o mai cert cand face pe ea (tot timpul de altfel) caci atunci cand o pun eu pe olita nu face....nu mi se pare ca am rezolvat mare lucru. Ei i se "falfaie" ca face pe ea....nu mi se pare ca are vreun efect....nici vorba sa constientizeze sau (mai mult ) sa se ceara....unde gresesc?

Va pup pe toate....inclusiv pe fetele noastre de departe!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Fetele...plec joi la mare.....sunt super fericita ca o duc pe asta mica....abia astept sa vad cum reactioneaza...nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa manance sau ce program o sa aiba...am sa vad acolo. Problema e ca pierd botezul nepoticii mele care e sambata...of...sper sa ne ierte mamica ei...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Eveline noi avem 2 saptamani de cand am dezvatat-o de suzeta (oricum numai la somn o folosea) si acum suntem in plin proces de dezvat de pampers. De cele mai multe ori dimineata cand se trezeste scutecul e uscat si o pun imediat pe oala si o umple ochi. Peste zi o mai lasam fara scutec acasa ca avem parchet si gresie si mai putin covoare deci e mai usor de curatat dar cat sta la mama nu ne prea riscam ca ea are mai mult covoare. Oricum, cam zice cand vrea si uneori nici nu face nimic dar ia oala si o aduce ca sa o asez. Speram sa scapam cat de curand si sa folosim scutec numai la somn sau la iesirile in oras.
de ce nu mai scrie nimeni?


Poze cu mandrutele;fetele mele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna seara,
abia acum am terminat treaba. Am facut mancare si am spalat o gramada de vase , am hranit barbatu, ca bineinteles plodul nu a vrut sa manance. La serviciu am avut o zi neagra, de fapt a inceput de joi sa fie asa. Am ramas doar doua colege si ne crapa capul, dar vine el si concediul meu. Abia astept sa plec, crap de oboseala.
Mai fetelor cand se intrerupe apa calda ? Am auzit ca vor sa intrerupa 6 sapt.?????????
Si vor sa sparga din nou bulevardul si sa dinamiteze George Enescu. Sper sa-mi pot pune cat de repede un instant.
Poze nu stiu sa pun. Am intrebat in stanga, in dreapta, nu am inteles, adica nu am reusit, tot da nustiu ce erori.
Cu pampersul, soacra l-a dezvatat pe maimutzoi si inca foarte repede, pentru ca nu prea era invatat sa stea cu ea si cred ca i-a fost un pic frica sau ceva, nu stiu , o fi avut mai multa rabdare ea.
UFFF , v-am ametit, NU?
Hai ca mai vorbim!
Eveline, te invidiez!!!! abia astept sa plec si eu la mare.
Carmen, ai doua fetite superbe si foarte cuminti.
Ioana, ce sa mai zic de Zamfiruc, copil mai cuminte si mai iubit nu am vazut.
Ramona, sarcina usoara in continuare! Cum l-ai convins pe sotul tau sa mai faceti unul, ca eu nu reusesc?
Megbeng, sa te vedem cu burta mare si apoi cu bb la plimbare.
Poate pui tu pozele, ca in baza mea........
Hai, gata ca v-am ametit. pupici!

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Salutare....cred ca v-a toropit caldura...pe mine sigur....

Azi am facut o gramada de treaba si se pare ca maine la fel voi face ca sa las curat in casa inainte sa plec si sa am haine curate...

Nici cafelutza n-am mai apucat sa beau...
Voi ce mai faceti?

In rest, nika nou....va pup!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."


Da ..., ar fi si o pr de grupa sanguina...eu am B3 si copilul are A2...grupa sotului. Rh -ul este pozitiv la toti...

Am venit de la Iasi...analizele sunt mai bune
Bilirubina directa este 0
Bilirubina indirecta este 9,2

Am continuat sa-i dau 1/2 tabetade fenobarbital de 2ori/zi , sa stau cu el mai mult afara la soare...si vad ca a inceput sa se albeasca


Multumesc mult pentru incurajari...

Ma bucur ca ati reusit sa va intalniti...Meg cat mai sta in Suceava?
Va mai intalniti?

Nu veniti pe Cartodrom la plaja?
Eu ies cu copii cam in fiecare zi dimineata si seara pentru tratamentul cu ultraviolete..., am caruciorul maro, un baietel si o fetita foarte veseli si plini de energie..., suntem usor de recunoscut




Simina cu Teo ,Diana si Andrei

Mergi la inceput