Piticlontzi de iulie-august 2004 (189)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutaree fetele si sarumuna de gandurile bune. Cine ma cunaste stie ca nu'st taman genul panicos dar dupa 72 de ore numai cu apa faceam orice. Din fericire azi Mitzu a cerut mancare si a bagat lapte cu pufuleti ceea ce e arhisuficient pt mine. si-am amintit si ca-l cheama mitzu si eu sunt mami ca de durere dragutul nici nu a mai deschis gura, nu mai vorbea nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mitzu, ce ma bucur pt voi! bravo, o sa aveti un echimlibru perfect!
marina, multa sanatate, daca m-as pricepe ti-as da un sfat da' nu stiu
pupi are amigdalita, fara streptococ, dar cu febra si multa durere, asa ca n-a primit antibio dar de 3 zile nu doarme nimeni in casa si nu papa nimic. trecem noi si peste asta.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza,caldura mare monsher
Mitzu felicitari pentru fetitza cu coditza!!!!!
Sanatate la puiuti!!!
Pun si eu poze noi noutze am olecutzica de treaba si revin
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gorodeii/album?.dir=/b9ec&.src=ph
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Tot io-s,restul sunt in concediu cred
Liliana,sesiunea asta avui o groaza de studenti,vreo 100 de anul asta si vreo 50 de anul trecut,ce-a fost mai rau, ca profu cu care eram, fuma ca un turc, asa ca seara cand ajungeam acaa eram drogata
Lia noi avem toti dintisorii,adica 8+4+4,dar pentru ca ne-au iesit maselutele inaintea ultimilor incisivi si nu ni se inchisese fontanela complet, la un an juma, am luat tratament pentru rahitism!Iar eu dupa ce spargeam fiola cu calciu, luam tot continutul cu o seringa cu ac, ca sa fiu sigura ca nu-s cioburi!
Super pozele cu Vicu la balaceala,cred ca si a mea va sta numai in apa,ca de anul trecut era inebunita dupa valuri!
Noi in week-end am fost plimbareti prin oras,la targul mestesugarilor unde i-am cumparat Mariei un evantai si un fluier si senzatia zilei un covrig uriash,asa ca primul lucru pe care la cerut de dimineatza a fost covrig!
revin


http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza
multumesc ca v-ati "ingrijorat" asa de mult de absenta mea, sunt bine acum.
Liliana multe felicitari pentru job! sunt sigura ca il vei alege pe cel mai potrivit.
Marina multi pupici lu MItzirel. imi pare tare rau ca v-au lovit aftele atat de tare....sper sa isi revina repede!
Mitzu felicitari pentru fetita cu funditeeee!!!! a fost asa cum v-ati dorit!
o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!

io's prin zona, da' am treaba.

Ioana, vazut cupil taaare dulce! pupam buclitele.

Dana-Ema-speel: de ce iti spun io vrajitoare (buna, ca o zana): speel seamana cu spell = vraja. Asta-i una. A doua e legata de puterea pe care o ai, sa stai departe de Serban si sa faci astfel incat sa fie fericit. De asta te fac eu vrajitoare (cam ca Samantha, personajul de film). Nu are legatura cu barba ta (ziceai ca e ascutita??)


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
Ce de-a schimbari pe forum...sper sa fie spre mai bine...

In primul rind felicitari Adelei pentru bebitza cu funditze! Sarcina usoara in continuare!!!!

Noi weekendul asta am fost in petreceri - simbata am fost la ziua de nastere a unui "prieten" (daca pot spune asa la virsta asta...) de-al lui Stefan - a implinit 2 ani - evident mai mult ne-am distrat noi parintii, alergind dupa copii...fiu-meu a fost cotonogit de o fetita care nu stiu ce avea cu el (unde-l vedea mai fraier si al meu le incasa de nu se poate...) ca pina la urma m-am luat de maica-sa...dar ce sa-i faci...
Dupa care duminica am fost la botezul ficei nasilor nostri - Stefan a dat un adevarat recital in biserica (unde i se parea lui ca e liniste tare) de-i rupsese sirul parintelui cu "mamamam"-ul lui spus cu mare convingere...La restaurant nu am stat prea mult ca ne-a doborit caldura si oboseala, dar una peste alta a fost misto!
Cam atit - o saptamina super va urez!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

pasarika nuast asa-i de somnoroasa ca a postat la capitolul trecut

quote:
Originally posted by carmenp

`neata gagici, mi-e sooomn... vaz c-am scapat beuta, tiii
felicitari, tati de diana si kro, ma bucur ptr voi!
marinache, nu`sh ce sa zic, de astea n-am avut
iren, cu intirziere, hepi barzdai tu iu!
m`ac sa-mi injectez o cafea poate incep sa functionez

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



mei noi am beut si tu dormi pe tine :-))))


MITZU felicitari pt pasarika voastra! Sarcina usoara ca fulgul***

-------------------------
g_ioana Bestiala vedeta din poza cu obrajori si mikrofon:-))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna

Mitzura, felicitari pentru papusica!Sa fie sanatoasa si sa te umple de fericire!
Dana, saru-mana de urare....
Ioana, v-am vazut....sunteti amandoua niste frumoase....bubulina ta e grasuna ca a mea....I-am facut niste poze sapt. trecuta si asa am observat ca Andreea noastra e cam grasuna...grasa si frumoasa, hehe....sper sa nu ramana asa....

Eu iar am chinuit copilu....iar i-am rupt mana, adica i-am dislocat cotul...e pentru a 3-a oara, of...S-a pus in parc cu fundu peste niste mizerie si eu avand un mar in mana am tras-o cu mana cealalta de o manutza de-a ei....moaca si-a lasat fumdu greu si uite asa s-a intamplat nenorocirea.Nu am tras brusc, pur si simplu a opus rezistenta...Am fost repede la urgenta/ortopedie si s-a rezolvat f. repede.Nu a plans deloc cand i-a pus manuta la loc....a plans putin atunci cand a iesit din articulatie...oofff....Tati imi tot zice sa fiu mai atenta...pe cuvant ca sunt dat totusi mi se pare inevitabim sa nu tragi copilul de mana....In nici unul din cazuri nu am smotocit-o....Oricum trebuie atentie...macar pana la 3 anisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Si ADEMA s-a in tors acasa da ne-a gasit tot la capitolu trcut
Bine-ati revenit Ade:)

quote:
Originally posted by Adema

Bine v-am regasit!
Ne-am intors din concediu si noi si incercam sa ne revenim la "normal".A fost superb, desi cam obositor, dar Codrut a rezistat eroic la drumul lung. A slabit insa cam 1.5 kg fiindca acolo a cam facut greva foamei, dar vad ca acasa si-a intrat in normal cu mancarea.La capitolul somn de noapte stam prost.Plange/urla aproape in fiecare noapte de ne-a terminat.Astept ceva sfaturi daca aveti, ca i-as da orice numai sa nu ne mai trezeasca noaptea
Finuta mea de acolo e cel mai cuminte copil pe care l-am cunoscut! In 5 zile nu am auzit-o plangand, iar somnul de noapte incepe la 21.30 (singurica in patutul si camera ei) si se termina pe la 10 dimineata, fara nici un scancet! Nu credeam ca exista asa ceva!
Sper ca intr-o saptamana sa reusesc sa ma ocup si de poze.
Va imbratisez pe toate mamicile /toti piticii!



Adema&Codrut


Mergi la inceput