The best of aug-sept-oct 2004 (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

se vede ca n-am chef de munca
ia cititi am ras cu lacrimi, fetelor, dar mi-am adus aminte si eu de perioada aia
aiisa ce face Ale?
De andreea_doru mai stie cineva ceva? ca e prea mult de cand nu a mai scris deloc
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60461

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Hello dragelor!
Cam rar mai reusesc si eu sa scriu cate ceva...prea multe probleme si parca nu se mai termina necazurile...azi noapte a murit bunicul lui Stef....nici nu stiu ce sa mai zic...suntem devastati

Ina e destul de cumintzica..are uneori accese de rautate..mai ales fata de mine...dar i-am explicat c ao trimitem la ea in camera si o lasam acolo...am si pus o data in practica pedeapsa..si apoi s-a cumintit...

De vorbit vorbeste tot mai mult, incearca sa faca si mici propozitii..cu olitza nu avem reusite...ea e cam constipata...si de obicei dc o pun pe olitza e mai rau..ca nu mai face deloc...

Am reusit sa vad si cateva poze cu copilashi frumosi tare..
Am mai pus si eu in ultimul album cateva poze cu Iny

Va pupic si va urez un WE placut!


Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Ce-am mai ras... te duci naiba ce birocratie e la noi... Te plimba de la Ana la Caiafa. Te ploconesc cu bani pe care sa-i dai inapoi... Distractie...

Monica, le-ai facut-o! sau ei tie? Si acu' fugi cu banii la Albena?! Vacanta placuta si sa nu cheltuiti mult!

Ioana, pupici lui Alesio cel dragastos! Cred ca abia asteapta sa vina fratiorul! V-ati hotarat la nume totusi?!

Mada, pupici Ilincai! Zici ca ai inceput serviciul, acum inteleg de ce esti asa scumpa la vedere.

Eu ma stresez toata ca raman singura cu fiu-meu o saptamana... dar poate tot raul spre bine

Va pupacim, we placut si ma scriem cu vesti!


Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hai ca devin si eu pasare de noapte acum cand fi-mea se culca dupa 10...mama ce greu imi vine.
Mada de intrebare....Ale face prostii . Avem si un fel de joc, ea zice "aia" (in traducere libera=Ale...asa ii spune fetita unei prietene co-forumista cu noi, asa isi spune si ea) - eu spune "reaua", ea aia, eu reaua si tot asa. E julita in genunchi...in fiecare zi isi largeste bubitele. Bate copiii, nu mereu...dar tocmai ca e imprevizibila e problema ca acum e cuminte, acum jap o lopata in cap unuia. Sau arunca cu pietre. In rest...ca si Mateiu de Mina....are contract cu ADP sector 5 (ca si-au impartit sferele de influenta copiii astia) sa curete parcul Sebastian. Intr-o zi arunca de zor toate jucariile de pe langa ea...nu numai ale noastre, eu scoteam tacticos din cos si stergeam...
Ce sa zic: mare minune mare, pot declara ca am scapat de mancarea pasata. Imi mananca si ea bucati, carnea o rup fasii, cartofii/morcovii ii pisez din furculita....daca strang robotul de pe masa e progres nu gluma!!! Dar nu va ganditi ca haleste...nuuu, dupa 2-3 lingurite....hai juma de castronel vine clasicul gataaaa, si gata e. Fructe nu reusesc sa o fac sa bage, legume nici gand, mezeluri aidoma....
Ne pregatim de concediu, mai avem o saptamana, mari emotii am dar si abia astept sa ma balacesc ca un of am si eu la viata asta....scaldatul!
Monica vacanta placuta....si noi tot la Albena am fi vrut sa mergem dar am renuntat...asa ca astept poze sa ma delectez cu impresiile altora!
Anielas....imi pare rau, rau.....Sa fie asta ultimul necaz!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Anielas imi pare tare rau!

Mada multumesc pentru urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ania, condoleante!Si multa putere va doresc!Sa stii ca stiu cum este...la noi se implineste mai bine de un an de cand au sfarsit aceste necazuri, o bunica si bunicii amandoi ai mei, mai apoi tata sotului meu si am trecut si noi cu greu peste toate dar asta este, trebuie sa acceptam si sa mergem mai departe

aissa Ale nazdravana!Asa este...acu sunt cuminti...acu pusca cate o lopata sau alceva in caputul altui copil...trebuie sa fim mereu cu ochii pe ei!

Am ras de faza cu indemnizatiile...la puscarie nu va baga stati linistite!Dar cu siguranta va pune sa dati fiecare leu inapoi! Nici nu sunt multi...prietena mea cu baietel de 2 ani jumate a primit o instintare prin ianuarie anul asta ca trebuie sa restituie TOTI banii inapoi ca cica nu avea dreptul...culmea ca dosarul a fost acceptat ca fiind ok de cei de la pensii...acum biata fata se judeca cu Casa de Pensii deja au mutat dosarul la Cluj pentru ca cei de aici cica sunt mana in mana cu judecatorul...urat de tot...sunt multi bani si nu are de unde sa-i dea inapoi si mai mult decat atat avocatul ei sustine ca ar fi avut totusi dreptul la acesti bani...(scuze de off topic) dar mi-ati amintit voi...

la toata lumea!Azi Stefan e plecat in vacanta la buni pana maine, noi mergem la o nunta L-am pregatit de dimineatza, si-a facut singur bagajul cu asta da, asta nu tebe! si sper sa fie ok la noapte

WE placut la toata lumea si sa auzim de bine!

Ana, mamica lui Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

M-am mai linistit, fetelor, vazand ca si voi aplicati cam aceleasi metode educative cu piticii vostri.A vazut si al meu sot ca da roade metoda asta a mea, i-a demonstrat-o Alma din plin in ultimele zile. Acuma sa nu credeti ca s-a cumintit fata, no way, face boacane la greu ca doar e suficient sa nu o vezi un minut si o "comite".
Azi am gasit-o, de ex., in portbagaj dupa ce am venit de la cumparaturi.D-ra are un scaun nou, super cool, de masina si ii place asa tare de el ca nu mai vrea sa se dea jos din masina cand ne oprim.Sotul era sigur ca d-ra va ramane mult si bine in scaun, chiar daca ii desprinse centura.Surprise insa...dupa ce am dus o tura de cumparaturi in casa si ne-am reintors la masina..mademoiselle era in portbagaj, pusa pe sortat restul produselor, mai bine zis la aruncat pe dalele de piatra. Trebuie sa specific ca numai portbagajul era deschis, deci ea trebuie ca s-a cocotat pe bancheta din spate si a sarit cumva in portbagaj.Era tare fericita ca ne-a facut-o iar


Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata...cum fi-mea are alt program de somn...sa scriu repede pana se scoala.

Noi suntem un grup de mamici care ne cam intalnim zilnic. Sau destul de des. Pupezele noastre...se imita una pe alta la greu. Si bieninteles la rele. Vrea una apa, vor si celelalte, ia una o jucarie...bineinteles cor de strigaturi. Da una din cap, restul fac la fel. Arunca una palaria...idem.
E...una dintre fete...cea mai zburdalnica de pana acum (si care vorbeste non-stop....la asta nu s-ar imita Doamne fereste!) ...da semne acute de cumintire. Ea care alerga tot parcul acum cum prinde un carut se suie in el, ISI LEAGA centurile singura si sta acolo. Se da jos, se muta la altul si tot asa. Pitica mea nu poate sa se suie cum face Maria ca aia e mai zvarluga, asta a mea e mai inceata (si mai grea). Dar acum incepe si ea sa incerce sa faca la fel. Si pentru ca in carut nu se suie (inca) se aseaza in scaunul de masina care e in sufragerie si sta acolo cuminte. A stat ieri cred ca juma de ora, se suia, se dadea jos... Nu stiu cat o dura minunea

Va pup, e foarte cald in Bucuresti si cred ca toata lumea evadeaza...eu deja sunt cu gandul la mare...abia astept.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut! cu buna seara la toata lumea!

am intrat sa ma laud

Azi in curte: Un pic innorat, sufla si vantul; Stefan alerga de colo-colo tot povestind ca: sufa vantu!Ine poaia!megem in casha!Pana la urma ne-am strans catrafusele ca incepea sa picure si tati il roaga pe Stefan :"haide in casa" la care sta un pic piciul si se gandeste si tranteste un raspuns simpatic: "du-te tu!Shan sta singul!"



Ana, mamica lui Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si ce io nu ma laud?
Alaltaieri, Ale la masa, se uita la girafa (stiti, aia cu care o amenintam ca pleaca daca nu mananca) si cica "papa Aia". Deci pot bifa prima semi-propozitie!
Ieri nu a mai mancat, pesemene epuizata de efortul de cu o zi in urma...a pacalit-o taica-su cu cateva lingurite de supa si a rontait o chiftea si jumate din a doua...un iaurt...in rest greva!

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput