Clubul "Sunt plictisita" (neverending story:))

Clubul "Sunt plictisita" (neverending story:)) | Autor: AB

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76010" target="_blank"> Partea I


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77720" target="_blank">Partea II


Omu negru a venit, dara noi l-am plictisit!

De fapt nu-s plictisita... da fara sobectu ista ma plictiseste DC-ul...



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

mie-mi vin socrii peste 3 saptamani. fix de 4 iulie care e fix ziua mea. frumos cadou . 3 luni cu socrii in casa

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eibi, sa traiesti ca deschisesi sobectu' zilei.
Michelle, am vazut ca gatesti bine, vino la mine 3 luni (iti calc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

ieeeeeeeeeessssss

thanks Aburel!!!! Era cit p-aci sa ma mut la gashca certaretelor si de suparare ca n-am sobekt si grup de sprijin am mincat chiftelutzeeeee

Muc cel Mic

PS: uite, te bat si pe tina la cap ca si pe Laura cind a deschis capitolul 2 - pune dom'ne acolo link la capitolele precedente, cu un mic explicatie sa stie lumea cine se plictiseste si cine nu si de ce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

multumesc de invitatie - cred ca as pleca si pe luna daca as putea. sper sa nu-mi faca viata amara minunatii ,oricum noroc cu lucrul. am calculat ca de cand vin eu de la lucru si pana vine barbatu-mio acasa sunt fix 4 ore in care sunt singura cu ei. nu-i capat de lume. Nu ma deranjeaza ca vin ci ca vin pt 3 luni si ce e nasol e ca nici nu remarca mizeria asa ca probabil o sa fac curat non stop cat o sa-i am aici.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Ntzz.. arunca chiftelele aci si tine o varza. Murata ai voie?

Io cu cine sa-mi cetesc rapoartele studentilor?
Sa va tzuce mama pi "toante"!



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Nematicsu editai minimalist... daca mai idei munceste si le pune fata.






ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by AB

Nematicsu editai minimalist... daca mai idei munceste si le pune fata.


ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)



Este mai mult decit perfect, chiar conjunctiv, subjonctif shi-un 'si conditionnel'!

sunt total distrusa de la chiftele, ma consolez ca erau de dovlecei si azi am avut ziua de legume

ps: da studentii tai shtie cu cine le cetesti tu rapoartele?

PPS: te las cu continentul nord american ca mie de la atita varza mi s-a facut somn

PPPS: Michelle, da-le mama o ocupatzie ceva, pune-le o bidinea in mina sa zugraveasca, o coasa sa aranjeze gazonul, trimite-i o saptamina in Florida, alta la New York, muta-te in schimbul doi si in final si cel mai sigur plictisestei pe ei cit poti ca sa plece ei de acasa cind or sti ca tre' sa vii tu!!!

Muc cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

PPPPS: sa nu uitam ca oamenii negri sunt cu ochii pe noi si asteapta sa ne certam strasnic

incep io:

foaie verde sh-o sipica
pe-unde umbli ionica??

[andrada - se pune??]

PPPPPS: continuind dizertatia/aberatia noastra despre plictis si nonplictis, sa va povestesc cum il caracteriza Anatole France pe Flaubert:


quote:
Epicureanul indulgent in vizita la vikingul care a debilitat plictisul slefuind legiunea de fatete ale invizibilului


de unde deducem cum poti scapa de plictis prin debilitare

sau
quote:
Fiecare om pe limbul plictisului lui, siluit de meteorologia capricioasa a subconstientului, mingiiat de ritualurile defularii “oficiale”, ingrozit de transparen#355;a singuratatii, in care nu se poate ascunde de sine - si intr-o fericire fara somn, boala, lipsita de durere, devine canceroasa placere de a trai. Batjocorirea mortii nu poarta, din pacate, sprijinul iluzoriu al inconstientei, fiindca dementa se cistiga greu, ca orice aprindere indragostita a mortii. Asa ca preferam ratarea voioasa.



din care nu mai deducem nimic

Muc cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Nematicsu ioi.. d-asta sunt io la ratarea voioasa...

Mey... cele mai faine is introducerile in engleza cum bine zice zice unu "Introduction in English

...at the end of my work-placement this report intends to explain you what I performed during ten weeks
...

"


cel putin unu care a trecut pe la studii di pi alte continente zicee
" .. all of them are specialits of a contry or region...
many of them have spent a lot of time with .X-ulescu population to know them better"

sau " The great part of my misson was the creation of the <<bla>>. It should be easy to access for anybody, easy to to use for..."

E fain ca-n scris au o engleza demential de inovativa.




ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Pentru cine nu pricepe engleza ... nu se poa traduce da-i fain

Nematicsu ioi de un sa stie studintii.. stiu sys. adminii da nu pricep di ce fac io trafic toanta ziulica de acasa taman pe DC



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (19.07.2003),(22.06.2005)

Mergi la inceput