Livrare speciala - Pescarush marimea S

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari!
Sa-ti traiasca fetitele! Am plans la amandoua povestile, mamico!

Pupicei, Ingeras14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Super, papadie! Sa fie sanatoase fetitele si sa va aduca numai bucurii!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Familia FLINSTONESCU

Dupa o ora jumate de urlete si proteste am reusit, in sfarsit, sa adorm amandoi copiii! Azi, ca ieri nu s-a putut defel. Pasesc ca o balerina printre jucarii si le adun in sac in cea mai perfecta liniste. televizorul e pe 'mute', masina de spalat rufe idem. Sub maldarul de jucarii covor de firimituri de la chifla, biscuitele si piscotul de mai devreme. In linistea aia am auzit cum ii scapa suzeta pescarusului. In juma de secunda am fost langa ea si am infipt suzeta ca un shaolin asa incat copilu nici n-a simtit c-a pierdut-o vreo clipa. Spal de mana repede doua prosopele. Ma mut in bucatarie. Nici vorba de masina de spalat vase. Iau buretele si frec constiincioasa la pahare. Cu apa data la jet minim sa nu trezesc pretioasele. In sufragerie aceleasi dezolante firimituri. Imi calc pe inima si pun mina pe matura. Fash fash si iaka 30 de m patrati scosi oarecum la lumina. Si in linistea aia suna cele doua telefoane si faxul. Un robot zice ca-mi rapeste numai doua minute pentru un chestionar despre mediu. DOUA MINUTE??? Fetele mataie prin somn. Doua minuteeeeeeeee? Imi ia cel putin alta ora sa le culc...daca s-or mai culca azi. Baletez iar cu telefonul bomba in mana si-l ancorez pe hol. Fete bune. Nu s-au trezit.

Va pup silentios din epoca de piatra!

multumim pentru urari:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ce distractie la voi acolo...mai ca as veni si eu!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

superb Papa... iti doresc sa fii totdeauna atat de fericita alaturi de fetele tale dragi si de Ionu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ce poveste palpitanta! Ce mama curajoasa! Ce printese frumoase!

FELICITARI! Sa-ti traiasca fetitele si sa-ti aduca numai bucurii!


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Papa, ce livrare cu adevarat speciala! Dar de fapt tu ai avut doua livrari foarte speciale, pupam dulce printesele si dam o la mama lor ca sa ii creasca puterile, optimismul si productia de laptik.
Si , te rog, inscrie-l si pe Serghei pe lista de pretendenti la Sofik-dulce-pufos! Uite, dam un si o si ne exersam tehnicile de vrajeala pana in august ca sa le exercitam live atunci!

Cat despre familia Flinsones, suntem colege de suferinta dupa cum stii! Chiar daca eu am imensul avantaj cu gradinita Katjei, seara tot intoarce pe dos casa cat sa am treaba toata ziua urmatoare (ca noaptea ma straduiesc, printre picaturi, sa dorm...ce pretentii exagerate am!)



Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Madame Papadicu Flinstonescu, nasu' lu Pescarus (XS nu S!!! S a fost Mielu) cum se curatza? Ca al Mielului ne-ai povestit la vremea respectiva.
Mari emotzii dai la forum cu nasterile astea ale tale.
Si avetzi grija la calendaru ala, poate ca trebuie sa adoptatzi calendaru gregorian, ca altfel mai faci o vizita la maternitate. (am observat eu ca asta julian da roade la FACUT BB nu la EVITAT BB)!
Ionu: vezi ca, statistic vorbind, daca primii 2 copii sunt de acelasi sex, al treilea are 75% sanse sa fie tot de acelasi sex!



Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

FELICITARI Papa, sa iti traiasca pretioasele!!!
Foarte emotionanta povestea ta, am citit-o cu sufletul la gura!
Sa traiti fericiti toti patru si..nu spune niciodata niciodata..referitor la vizita la maternitate!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey papa pai tocmai pe mine ai uitat sa ma treci in lista de multumiri de la Oscar...nu te-am incurajat io toata sarcina ca o sa fie frumos si fain cu 2 bbei acasa?

Mii de pupaturi

Mergi la inceput