Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 21

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

http://community.webshots.com/user/crinuta28

Aruncati si voi un ochi la lasagna mea...




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ana Maria, asa e si Rayan. Nu e deloc agresiv, rade mereu, e binedispus, e generos, dulce, lipicios si evident... rasfatat, ca deh, mami lui ii face 1 milion de complimente pe zi si il pupa cam tot de atatea ori, deci.. ce ne mai miram..


Bubu, ce mare a crescut Vlad. Zici ca are cel putin 2 ani.

Si eu vreau sa il duc sa il masor ca sunt curioasa cat a mai crescut, deoarece pijamalele luate acum 3 luni ii sunt deja mici....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna fetelor si copii ,sa aveti o intalnire superba!
Multumesc frumos de urari si-mi cer scuze ca am raspuns asa greu,am avut ghinion,ca s-a stricat calculatorul,(acum sunt la nasi)de la un soc de curent....asta e....speram sa rezolv pana saptamana viitoare ca e sfarasit de luna si trimestru si am la acte si de lucru....
Si Raisa e f activa la orice iesire,avem la noi o terasa suberba si cand mergem toata terasa e a ei.Niciodata nu sta cuminte,nu mai zic pe scaun.Dar probabil asta e varsta.
va pup poate saptamana viitoare recuperez si eu la citit.

Paula 16 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu nu pot sa ajung azi la 5-6


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Crinuta arata delicioasa lasagnia. te rog spune/mi cum ai facut/o.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna mamicisunt noua aici la voivam urmarit din umbra insa acum mi-am facut curaj si eu sa intru la voi
sper ca ma veti primi si pe mine in grupul vostru
va doresc o zi buna si multa sanatate copilasilor
vam vazut pozicile la majoritatea din voi si aveti niste bebei superbi sa va bucurati de ei si sa va aduca numai bucuri si fericire
va pup

irina &emilica
POZICI NOIEMILY comoara noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Irina si Emilica, bine ati venit in grupul nostru!
Da-ne mai multe detalii despre voi!

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Irina si Emily, bine ati venit!
Asteptam detalii despre voi.


Ixxi, am facut asa: am calit ceapa, usturoi, am pus sare, piper, dupa care am adaugat carnea tocata si am lasat sa fiarba in sucul propriu, iar mai tarziu am pus sos de spaghetti de 2 ipuri: cu usturoi si cel clasic.
Am mai lasat totul in tigaie cam 20 de minute, nu mai stiu.

Intre timp am pregatit forma, am uns-o cu unt, am facut apoi sosul Bechamel, cumparat de la Knorr ( am adaugat doar lapte).
Dupa ce carnea a fost gata am pus prima foaie de lasagna peste care am turnat sosul iar apoi am pus carnea tocata. Si tot asa se procedeaza cu fiecare. Eu am pus sos pe fiecare foaie.
Aaaa, am uitat de Parmezan peste carne, dar nu e musai. Merge si Mozarella.
Peste ultima foaie am pus restul de sos ( sotul mi-a spus ca ar fi trebuit si mai mult sos, dar eu zic ca nu, mai ales ca s-a scurt pe langa), apoi am ras cascaval si am pus totul la cuptor.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

am ajuns cu bine acasa, multumim mult Leta. a fost foarte frumos, am reusit sa si mananc, sa schimb si vreo doua vorbe cu fetele.m-au alergat astia mici ce m-au alergat, dar se putea si mai rau de atat. oricum, nu-mi pare rau, tare mult imi doream sa mai ajung sa va vad

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Poze aveti?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput