Dii, calutule, diii

Dii, calutule, diii | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Stiti calutii aia de lemn (mai nou sunt din plastic) pe care se urca piticii si se dau dii-dii?
Vreau sa va spun ca este jucaria minune pentru Anca, i-am cumparat-o sambata de la Metro si de atunci se dezlipeste cu greu de ea. Stie sa se urce si sa da singura jos, daca s-ar putea, ar si dormi acolo, in sha...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Spune-mi si mie te rog cat costa.

Gabriel un tatic foarte fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Si baietelul meu are unul.... Il cheama "Calutu-Nelutu" si timp de un an a fost jucaria preferata. Acum i-a tuns (ciopartit) coama de mohair si il foloseste mai mult pe post de scarita pentru a ajunge la rafturile mai inalte ale bibliotecii. Face un fel de echilibristica pentru ca se balanseaza si pica jos adesea.

Eu am cumparat calutul acum un an si jumatate si am dat 1.100.000 lei.
Talpa este detasabila, o poti folosi la munte pe zapada, iar calutul ramane pe roti si se plimba cu el ca "Fefeleaga"

Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danac spune:

Ce varsta au copii vostrii?A mea de 13 luni nu s-a aratat interesata de calutul de lemn.....Poate umpic,dupa aia se plictiseste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Copilutul meu se juca cu el intre 1-2 ani. Acum are 2 ani si 3 luni si nu il mai baga prea mult in seama. La profilul personal am poza cu el pe calut....

Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

La Metro costa 460 de mii de lei. Anca are 1 an jumate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Multumesc pentru informatie.

Gabriel un tatic foarte fericit!

Mergi la inceput