Cat mai costa o cezariana la CF2?

Cat mai costa o cezariana la CF2? | Autor: martha78

Link direct la acest mesaj

Ma intereseaza sa stiu care sunt preturile la maternitatea CF2 la o cezariana..cam cu cat trebuie sa cotizez la fiecare..doctor, anestezist, asistenta, respectiv neonatolog

Martha 28 sapt

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Dr - 200E
Anestezist - 50E
Neonatolog - 1mil ( a noastra nu a primit sub nici o forma, dar aceeasi dr a luat de la altii, deci...vezi si tu)
Asistente - 100.000 aprox (mai mult am dat la cea a anestezistei care a stat tot timpul cu mine la operatie (400 000) si au mai fost doua carora le-am dat 200.000 pt ca avusesem mare nevoie de ele si au fost exemplare. Depinde si de ce iti face respectiva...)
Mult succes si nastere usoara!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Merci mult, Inaioana..
Pupici si numai bine!

Martha 28 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

eu am dat la normala 200$. erau fete care tot pt. normala au dat 200-250 euro. nu inteleg unde ajunge tariful asta si dupa ce se ia de creste atat. intreaba-ti colegele de salon sau alte paciente ale dr.
neonatolog 500mii
pont: te externeaza cand incepe sa ia bb in greutate si se incurajeaza alaptatul in cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Ma surprinde faptul ca o nastere normala ajunge sa coste cat o cezariana, ba chiar mai mult..iar cum cezariana se programeaza intr-o anumita zi nu stiu daca mai e timp de intrebat colegele

quote:
Originally posted by Guguluff

eu am dat la normala 200$. erau fete care tot pt. normala au dat 200-250 euro. nu inteleg unde ajunge tariful asta si dupa ce se ia de creste atat. intreaba-ti colegele de salon sau alte paciente ale dr.
neonatolog 500mii
pont: te externeaza cand incepe sa ia bb in greutate si se incurajeaza alaptatul in cfr2



Martha 28 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Banuiesc ca depinde si de dr si pretentiile lui cat si de buzunarul tau, pana la urma. Eu am inteles ca nasterea normala e aprox 100E.
Cat despre externat, poate si asta depinde de dr, eu am nascut marti (pe 2 mai 2006,cezariana) si joi la pranz am plecat acasa. Bebe nu incepuse sa ia in greutate, evident, dar era absolut in regula. (aluat in greutate destul inte timp, la 5 saptamani avea 5.100kg)
Martha, sarcina usoara in continuare, nastere ca fulgul si bebe perfect!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Dar baniesc ca difera o rahianeastezie de o anestezie generala, am inteles ca cea generala e cam 100 euro
Ina, merci de urari!


Martha 28 sapt

Mergi la inceput