Placenta jos si fibrom in sarcina!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor,

Va multumesc inca o data mult de tot pentru raspunsuri!
Am mai fost la o eco la dr T, iar sapt viit ma duc la Iosup. T mi-a aratat ca fibromul este ff putin lipit de placenta si ca nu are nici o influenta negativa asupra lui bb. Cat despre placenta...mi-a spus ca este ok inserata si sa nu mai fac tratament. Am zis sa iau totusi 2 utrogestan / zi (1 dim si 1 seara) pana la eco cu Iosup. Acum astept sa ma duc si sa vad ce-mi zice. In rest noi suntem bine. T mi-a spus ca eram in 14 sapt (eu eram in 13 atunci), deci bb este maricel :) si statea picior peste picior si ne-a zambit:))
Astazi am intrat in 14 sapt si deci in trim II. Sper sa nu fie f timid bb si sa ne arate ce este joia viitoare, ca o sa fim in 15 sapt.
Va doresc multa sanatate, sarcini usoare si bb sanatosi!

Ingeras14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaav spune:

Ingeras si eu am un nodul fibromatos care la 11 sapt era de 3cm iar la 20 sapt 3,7cm. deci a mai crescut. Acum avem 27 sapt si medicul mi-a spus ca a mai crescut. Eu am o sarcina cu iminenta de avort si din aceasta cauza am stat numai la pat. Pana acum bebele meu este bine s-a dezvoltat normal insa de la 5 sapt am facut tratament: pana in sapt 20 Utrogestan si Gravibinon, apoi am facut pana la 25 sapt doar Gravibinon 1/7 zile si acum de 2 zile am avut dureri de burta si am inceput sa iau No-spa si Gynipral 2/zi. Sper sa trecem de perioada critica, mai avem 5 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriella spune:

Ingeras stai linistita, si eu am avut tot un nodul fibromatos vascularizat, placenta inserata jos, uter retroversat iar in ultima sapt. medicul mi-a zis ca trebuie sa nasc prin cezariana.si uite asa am dus sarcina pana la 39 de sapt. si 4 zile, si am nascut prin cezariana un bb frumos si sanatos.
Fibromul pe care l-am avut mi l-a legat iar la ultimul control mi-a zis ca aproape ca nu se mai vede.
Ce-i drept mi-a cam creeat probl. acel fibrom legat...adica bufeuri si febra mare. dar acu dupa 4 sapt. pot sa zic ca ma simt f. bine.
Iti doresc numai bine sarcina usora si nu te mai panica de orice...urmeaza sfatul medicului si totul va fi bine.

Adriella cu Octavian Radu azi 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Danaav si Adriella, va multumesc mult de tot!

Danaav, eu sunt convinsa ca vei naste la termen un bb sanatos si maricutz:) Mult succes in continuare si stai cumintica. De ce ai iminenta de avort?

Adriella, sa-ti traisca bebelul si sa creasca mare s sanatos! Felicitari!

Maine ma duc la Iosup si de-abia astept.

Pupici, Ingeras14+

Mergi la inceput